HTC One M9 Snapdragon 810 Isınma Problemi Testlerde Belli Oluyor!

HTC One M9 Snapdragon 810 Isınma Problemi Testlerde Belli Oluyor!
müşteri hizmetleri

Bu yılın en iyi akıllı telefonlarından HTC One M9'un geçtiğimiz günlerde Turkcell tarafından 2799TL'den başlatılan ön siparişleriyle birlikte kullanıcılar yeni ürünlerine kavuşmak için sabırsızlanıyorlar. Ancak bu haberimiz M9'u bekleyenler için pek sevindirici olmayacak. HTC'nin daha önce AnTuTu testlerinde de fark edilen, ancak bilerek yapıldığı, hile olduğu söylenen Snapdragon 810 aşırı ısınma sorununun ardından, şimdi de yeni yapılan karşılaştırmalı test sonuçlarında termal kameralarda ısınma problemi net olarak görüntülendi. İlk olarak Samsung'un ısınma problemi olduğu için Snapdragon 810 yongasını kullanmama kararı almasıyla başlayan, sonra LG'nin böyle birşey yok desede, sonrasında bazı sorunlar vardı ancak hallettik demesiyle devam eden ve artından Sony'nin yeni amiral gemisinde Snapdragon 810 ısınma problemiyle mücadele ediyor haberiyle tüm gözler Qualcomm'a çevrilmiş durumda. Neredeyse bütün büyük üreticilerin yeni amiral gemilerinde kullandıkları ve milyonlarca kişinin satın alacağı Snapdragon 810 yongalı akıllı telefonların görünüşe göre hepsinde ısınma problemi olacak. Aşağıda HTC One M9 ile beraber, iPhone  6 Plus, Galaxy Note 4, LG G3 ve One M8 üzerinde yapılan GFXBench testlerinden sonra elde edilen termal kamera görüntüleri, her şeyi tüm çıplaklığıyla gösteriyor. Snapdragon-810-termal-kamera-isinma Kendi yongası Exynos'u kullanan Samsung ve yine Samsung'un ürettiği yongayı kullanan Apple'ın bu konuda diğerlerinden ayrılması, her iki firmaya büyük avantaj sağlayacağa benziyor. Umarız, üreticiler bu konuda gerekli adımları en kısa sürede atar ve milyonlarca kullanıcının mağdur olmasının önüne geçerler.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Güngör
Güngör - 6 yıl Önce

Bende de HTC ONE M7 var, benim telefonda çok ısınıyor...Ekran tam aydınlıkken kullandığım zaman, özellikle internette gezinirken veya oyun oynarken 40-50 dakika sonra felaket ısınıyor...

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Daha piyasaya çıkmamış ve satışa sunulmamış telefonu ne zaman test ettiler? Tanıtımı sırasında kaşla göz arası test ettilerse bilemem yada HTC kendi test etmiştir ve benim yaptığım cihaz maalesef çok ısınıyor Samsung haklıymış demiştir. Başka seçenek aklıma gelmiyor.

Ugur Can
Ugur Can - 6 yıl Önce

Kaynak ?

Samsung mu apple mı, nerden gelmiş haber?

Ahmet Tanrıverdi
Ahmet Tanrıverdi - 6 yıl Önce

M8 hangisini kullanıyor peki? Onda ısınma görünmüyor.

ali
ali - 6 yıl Önce

Bekleyip göreceğiz dedik ve Samsung haklı çıkmış gibi görünüyor. Enteresan görünüyor aslında belkide htc den kaynaklıdır. Diğer telefonlarıda yakında görürüz. Snapdragon için kötü bir sonuç ama sonuçta bunu bilerek bu çipleri çıkarmışlardır ve kendileride bu testleri yapmış olmalılar. Ben bunu biraz rakiplerine göre çaresizlik olarak yorumlayabilirim sanırım.

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Benim anlamadığım 810 üretileli yaklaşık bir yıla yakın oldu. Cihazlarda belki kullanılmadı ama Qualcomm'un sitesinde 810 haberlerini hep görüyordum. Bu adamlar hiç mi test etmediler ürettikleri işlemciyi ya da hiç mi bu sorunun düzeltilmesi için çaba sarfetmediler. Onu geçtim , dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan ve bu işlemciyi kullanan markalarda mı farketmedi ve cihazlarına bu işlemciyi soktular. Yani kalkıp kardeşim senin işlemcin aşırı ısınıyor ve bu sorunu düzelt demediler. Kalite kontrol departmanlarımı yok? Bence bu işte başka birşey var. Hadi hayırlısı.

Padrino
Padrino - 6 yıl Önce

Kaynak alabilir miyiz?

bilgin
bilgin - 6 yıl Önce

SORUN YOK BENCE NEDENİ İSE BİR TEK GÜNCELLEMEYE BAKAR DÜZELTME İÇİN. İKİNCİSİ İSE CİHAZIN %96 ALÜMİNYUM DAN ÜRETİLDİĞİ İÇİN KENDİNİ ÇABUCAK SOĞUTUR PVC VE/VEYA ONA BENZER ÜRÜNLE ARASINDA UÇURUM VAR LG G3 ISINMA SIRASINDA CİHAZ KENDİNİ KAPATTIĞINI YAZIYORLARDI AMA BENCE HTC M9 DA BU OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORUM


Teknoloji haberleri