HTC’nin Android 4.4.4 ve Android L Güncelleme Yol Haritası Sızdırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android L geliştirici ön izleme sürümünün Nexus 5 ve Nexus 7 2013 için yayınlanmasının ardından yeni Android sürümüne ilişkin açıklama yapan ilk Android üreticisi HTC oldu. Tayvanlı üretici 90 günlük süre içerisinde One M8 ve One M7 için kullanıcılara Android L güncellemesi sözünü verdi.

Bu açıklama sonrası HTC yazılım ekibinde yer alan ve birçok özel ROM’da imzası bulunan ve aynı zamanda HTC haberleri konusunda güvenilir bir sicile sahip olan LlabTooFeR, 2013 ve 2014 yılında duyurulan bazı HTC cihazların güncelleme yol haritasını yayınladı.

Yayınlanan yol haritasına göre One M8 ve One M7 için Android 4.4.3 güncellemesi onaylandı ancak HTC temmuz ayında söz konusu iki cihaz için direkt Android 4.4.4 güncellemesini yayınlayabilir. One M8 ve One M7 için Android L güncellemesinin 90 gün içerisinde yayınlanacağı açılandı. Yayınlanan yol haritasında da zaten güncellemenin ekim ya da kasım ayında başlayacağı bilgisi verilmiş. Ülkemizde henüz satışa sunulan One mini 2 içinse Android 4.4.4 güncellemesi onaylandı ve dağıtım ağustos ayında başlayacak.

LlabTooFeR tarafından sızdırılan yol haritasında ayrıca One Max, One mini, Butterfly S, Desire 816 ve Desire 610 için Android 4.4.3 ve Android 4.4.4 güncellemesine ilişkin herhangi bir bilgi mevcut değil. Sözü edilen cihazlar için Android L güncellemesi de henüz planlanmış değil.

Yayınlanan listenin son sırasında One M8, One M7,One mini 2, One Max, One mini, Butterfly S, Desire 816 ve Desire 610 için Android L ve Sense 6.x güncellemesinin değerlendirildiği görülüyor. Sistem gereksinimlerine göre güncelleme eylül ya da ekim ayında kullalabilir hale gelecektir. Yine aynı dönemde saydığımız cihazlar içinde yeni bir dağıtım takviminin yayınlanacağı tahmin ediliyor.

roadmap (1)

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir