HTC’nin Bir Sonraki Amiral Gemisi M8’e Ait Ekran ve İşlemci Detayları Şekilleniyor!

Yaklaşık bir hafta önce Çin menşeli ePrice sitesi HTC‘nin Şubat 2013’te duyurmayı planladığı yeni nesil akıllı telefonu M8’e ait bazı görseller paylaştı. Görsellerin sahte olup olmadığı henüz bilinmiyor, ancak resmi tanıtımlar öncesi bu tür sızıntılar artık sıradanlaştı ve üreticiler artık yeterli gizliliği sağlayamıyor. Kim bilir bu görüntüler belki üreticinin kendisi tarafında servis ediliyor.

Her neyse M8’e tekrar dönecek olursak; HTC One (M7) tasarımını genel hatlarıyla miras alması beklenen telefona ait önemli detaylar, mobil dünyasının bir numaralı bilgi ve sızıntı kaynağı Evleaks tarafında ortaya çıkarıldı. Birçok üretici ile sıkı ilişkiler içerisinde olan popüler Twitter kullanıcı, HTC’nin M8 adlı (One modelini devamı) akıllı telefonda 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekrana yer vereceğini ifade etti. Kullanılacak Super LCD ekrana ait detaylar ise bilinmiyor.

Evleaks ayrıca M8’de Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinin yer alacağını belirtti. Yılın ikinci yarısıyla beraber üst seviye akıllı telefonların neredeyse tamamında kullanılan işlemci beraberinde Adreno 330 grafik GPU’sunu getiriyor. İşlemci altyapısına dair detaylar henüz bilinmiyor ancak Snapdragon 800’ün 8974AB versiyonu M8’de yer bulabilir. 8974 ve 8974AB işlemcileri arasındaki farka buradaki haberimizden  göz atabilirsiniz. Android 4.4 KitKat ile kutudan çıkacak M8’in ilk olarak şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde sergilenmesi bekleniyor.

twitter

kaynak: androidsas

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir