Huawei HG552e modem kurulumu nasıl yapılır

Andronova

Huawei HG552e modeminde internet bağlantı kurulumu. Huawei modem üzerindeki ışıkların anlamı nedir? Modem kurulumu nasıl yapılır? Modem resetleme yeniden kurma!

İnternet bağlantısını sağladığınız modemlerin kurulumunu anlatmaya devam ediyoruz. Bu haberimişzde ise Huawei HG552e modemine ait kurulum yarlarını anlatmaya başlayacağız. Huawei HG552e modem kullanım ve kurulum olarak kolay bir yapıya sahiptir. Birazdan resimli olarak kurulumunu anlattığımızda zaten sizlerde göreceksiniz. Huawei HG552e modem kurulumuna geçmeden önce modem üzerinde yer alan ışıkların anlamlarını pağylaşalım.

Huawei HG552e modem ışıkları anlamları nedir?

Huawei HG552e modem üzeinde;

  • Power ışığı: Modeminizi açma ve kapama durumlarını gösteren ışıktır. Modeminiz açık iken yandığını göreceksiniz.
  • DSL ışığı: Bu ışık ise DSL bağlantınızın modem üzerinden kurulup kurulmadığını göstermektedir. Eğer bu ışık sadece yanıyor ise sadec bağlantı kurulduğunu, yanıp sönüyorsa DSL veri tansferi olduğunu göstermektedir.
  • Internet ışığı: Bu ışık ise modeminizde internet olup olmadığını gösteren ışıktır. Sadece yandığı zaman internet bağlantısı olduğu, yanıp söndüğünde ise internet bağlantısı üzerinden veri akışı yapıldığını göstermektedir.
  • WLAN ışığı: Bu ışık modeminizde WLAN aktif olup olmadığını göstermektedir. Işık yandığı zaman WLAN  özelliği modeminizde aktiftir. Eğer ışık yanıp sönüyorsa ise WLAN özelliği aktif ve veri akışı bulunmaktadır.
  • Voip ışığı: Bu ışık yandığında ise modeminiz SIP sunucusuna bağlanmış demektir.
  • LAN ışığı: bu ışık ise modeminize herhangi bir cihazın ethernet kablosu ile bağlandığını göstermektedir.

Huawei HG552e modem kurulumu nasıl yapılır

Huawei HG552e modem kurulumu

Yukarıda mode üzerinde ışıkların anlamlarını anlattıktan sonra şimdide modem arayüzüne ulaşıp internet bağlantısını yapmaya çalışacağız. İlk olarak tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne 192.168.1.1 sayıalrını yazarak enter tuşuna basınız.

Huawei HG552 modem kurulumu nasıl yapılır

Ardıdnan karşınıza kullanıcı adı ve şifre gireceğiniz ekran gelecektir. Bu ekranda varsayılan kullanıcı adı ve şifresi vodafonedir. Eğer farklı bir firmadan aldı iseniz örnek olarak süperonline gibi bu sefer kullanıcı adı ve şifresi farklı olabilmketedir.

Huawei modem kurulumu nasıl yapılır

Açılan ekranda sol taafta bulunan menüden kolay kurulum seçeneğine tıkladığınızda ise aşağıdaki gibi bir ekran sizleri karşılayacaktır. Bu ekranda yer alan ayarlarda Bağlantı tipini: PPPoE, ADSL kullanıcı adı ve şifresini firmanın sizlere verdiği veya sizlerin belirlediği bilgileri giriniz. Kablosuz ağ ayarları bölümünde ise kablosuz ağ adını istediğiniz şekilde girebilirsiniz veya varsayılan olarakta bırakabilirsiniz. Burada dikakt etmeniz gereken ise kablosuz güvenlik seviyesidir. Kablosuz güvenlik seviyesini WPA-PSK şeklinde yapınız.

Huawei modem kurulumu

Not: Bazen modem kurulumda IP alamama nedeniyle internet erişimi yapılamamakta. Bundan dolayı modemi resetleyip yeniden kurulması gerekebiliyor. Modem resetleme için arka tarafta ya da alt tarafta yer alan çukur şeklinde küçük deliğe toplu iğne veya kürdanla en fazla 20 saniye kadar modem açıkken basılı tutunuz.


Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 16:47

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir