Huawei Honor 9 Lite tanıtımı yapıldı

Andronova
2 Minimum Okuma

Huawei Honor 9 Lite modelinin resmi olarak tanıtımı yapıldı. Çin'de yapılan etkinlikle tanıtılan telefonunun teknik özelliklerini bu haberimizde inceleyeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Honor 9 modelinin uygun versiyonu olan Huawei Honor 9 Lite modeli uzun zamandır gündemdeki yerini korudu. Huawei Honor 9 Lite modeli ile ilgili bir çok sızıntı haber internette yayınlandı. Sızan bu haber ile bu model kullanıcıların gündeminde uzunca yer aldı. Huawei Honor 9 Lite modeli Çin’de yapılan tanıtım ile resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Huawei Honor 9 Lite modeli dört kamerası ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Huawei Honor 9 Lite modelini genişçe birlikte inceleyelim. Huawei Honor 9 Lite modelinin teknik özellikleri ve fiyatını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Huawei Honor 9 Lite özellikleri

Huawei Honor 9 Lite tanıtımı yapıldı

Huawei Honor 9 Lite özellikleri: Huawei Honor 9 Lite modelinde firma 2.36 GHz hızında sekiz çekirdekli kirin 659 işlemci kullanıldığını görmekteyiz. Ayrıca telefonda işlemciye yardımcı olarak Mali-T830 GPU kullanılmış. 3 GB RAM kapasiteli modelde 32 GB dahili hafıza kullanılmıştır. 4 GB RAM modelinde ise firma 64 GB depolama kapasitesi kullanılmıştır. Bu şekilde iki farklı model firma tarafından üretilerek kullanıcıların karşısına sunulacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Honor 9 Lite modelinin ekran büyüklüğü 5.65 inçtir. 18:9 görüntü formatında olan telefonda Full HD+ çözünürlük bulunmaktadır. Uygun fiyatı ile karşımıza çıkacak modelin dikkat çeken en önemli özelliği ise kamerasıdır. Bu modelde firma ön ve arka bölümlerde 13 MP ve 2 MP çözünürlüğe sahip 4 kamera kullanmaktadır.

Batarya olarak ise 3000 mAh kapasitesi bulunan telefonda hızlı şarj özelliği de bulunmaktadır. Çin’de 182 dolar aralığında satılan telefon Avrupa’da ise 229 Euro fiyat etiketiyle satılacak.


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 12:21

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir