Huawei P9 4.5G – 3G internet ayarları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Huawei P9 telefon modelinde 4.5G ve 3G şebeke modlarında Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom – Avea hatlarında internet ayarları nasıl yapılır? İnternet bağlantısı olmuyor!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Huawei markası menşei Çin ülkesine ait bir firmadır. Huawei 2016 yılında 150 milyonluk satış ile mobil sektöründe üçüncü sırada yer almıştır. Bu başarısı tabiki tasadüf değildir. Huawei markasının çıkardığı modeller rakipleri ile kapışacak sevide olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki diğer markaların küresel marka bilinirliliği Huawei markasından çok fazla olduğu için Huawei’nin daha çok yol alamsı gerekmektedir. 

Huawei  markasına ait P9 modelinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom internet ayarlarının nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız.

Huawei P9 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır ?

İlk olarak diğer markalardan farklı olarak Huawei markasında ekranı sağ parmağınız ile sola doğru kaydırarak telefonda bulunan uygulamaların simgelerine ulaşınız.

Huawei P9 4.5G - 3G internet ayarları

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Açılan uygulamaların içerisinden Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Huawei markasında ayarlar bölümüne giriş yapabilmeniz için çark şeklinde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.

Huawei P9 3G internet ayarları

Açılan ayarlar bölümünden ise nağlantı ayarlarından Diğer yazısına tıklayınız.

Huawei P9 4.5G internet ayarları

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kablosuz ve ağlar başlığı altında bir çok bağlantı ayarı bulunacaktır. Bu ayarlar içerisinden Cep telefonu ağı seçeneğine tıklayınız. 

Huawei P9 internet ayarları

Cep telefonu ağı başlığı altında bulunan Tercih edilen ağ türün seçeneğine tıklayınız. burada şunuda belirtmek isteriz, mobil hattınıza ait internetinizi kullanabilmeniz için Mobil veriler seçeneğinin aktif olması gerekmektedir.

Huawei 4.5G - 3G internet ayarları

Açılan ekranda telefonunuzda yar alan APN’ler görünecektir. Bu ekranda eğer kullandığınız hatta ait APN yer almıyorsa yapmanız gereken aşağıda yer alan menü tuşuna basmanızdır.

Huawei P9 internet ayarları

Açılan ekrandan yeni APN yazısını seçeniz.

Huawei 4.5G vodafone internet ayarları

Bu ekranda ise erişim noktasını düzenle bölümü karşınızda olacaktır. Burada yer alan kısımları doldurunuz.  Örnek olarak Turkcell firmasının APN ayarlarını girelim. Ad: Turkcell Internet, APN: internet, diğer bölümleri ise olduğu gibi bırakınız. Ardından sayfanın altında yer alan kaydet yazısına tıklayınız.

Huawei P9 turkcell internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 14:36

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir