Huawei uygulama gizleme Android

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Huawei uygulama gizleme uygulaması şeklinde arama yapanlar vardır diye düşünüyoruz. Geçmişte telefondaki uygulamaları gizlemek için kullanılan yardımcı programlar çok sık kullanılırdır. Günümüzde ise bazı cihazların kendi içerisinde bu özellik yer alıyor.

Sponsorlu reklam

Hem anlık hem de pratik olarak gizleme seçeneklerinin bulunması cihaz üreticilerinin basit bir ara yüzü seçmesi ile ön plana çıkmaktadır. Huawei uygulama gizleme de iki farklı aşama vardır. Bu süreçlerde uygulama gizleme için öne çıkacak ilk yöntem adım adım bakıldığında; Öncelikle cihazların ayarlar bölümünde bulunan menüye giriş yapılmalıdır.
Açılan ekranda bulunan güvenlik ve gizlilik bölümüne giriş yaparak ekrana gelen private space bölümüne giriş yapılmaktadır. Ekranda yer alan talimatlar sırasıyla takip edilir ve hangi uygulama gizlenecek ise bu aşama tercih edilebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Huawei uygulama gizleme Android

Gizli uygulamalar, uygulamaların içerisinde görülmez. Ama bu gizli uygulamaların kesinlikle bulunamayacağı anlamında gelmemektedir. Böyle bir durum olsaydı, o uygulamalara erişilemezdi.
Gizli uygulama arama neticelerinde de görülmemektedir. Birileri uygulamayı doğrudan arasa bile, onu bulamamaktadır.

Sponsorlu reklam

Uygulamaları gizleme, onları devre dışı bırakmaktan çok farklıdır. Cihazın önceden yüklenen bloatware ve kaldırılamayan sistem uygulamaları ile gelebilmektedir. Devre dışı olduğunda, bu uygulamalar sistemin kaynaklarını kullanamaz ve telefonu yavaşlatmaz. Fakat gizli uygulamalar oradadır ve çalışması gerektiği gibi çalışmalarını sürdürürler. Yalnızca orada görünmezler.
Android telefonlarda uygulamaları gizlemek için çoklu yöntemler yer alır. Bu yöntemler telefonun kendi özelliklerinde bulunduğu gibi başka bir uygulama gibi de yapılmaktadır.

Kişisel bilgileri ve uygulamaları sizin dışınızda olan kişilerden korumayı isterseniz bu yöntemlerden en uygun olanını kolayca kullanabilirsiniz. Huawei uygulama gizleme gibi kısacası Android her bir telefonda bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Huawei telefonda uygulama gizleme yöntemi

Telefonlarda uygulama gizleme neredeyse tüm modeller de aynıdır. Üstte anlatılan aşamaları yapabileceğiniz gibi aşağıdaki aşamaları da takip edebilirsiniz. Huawei uygulama gizleme de diğer yönteme bakıldığında;

  • Telefonda uygulama gizleme için cihazların ayar bölümüne giriş yapılması gerekmektedir.
  • Ekrana gelen menü bölümünde bulunan kullanıcılar ve hesaplar bölümüne giriş yapılmalıdır.
  • Açılan pencerede kullanıcılar bölümüne giriş yapılması gerekmektedir.
  • Son aşamada açılan ekrandan hesap ekleme bölümüne tıklanarak ekrana gelen talimatları sırası ile takip edilmelidir.

Bu aşamalar aynı markaya ait tüm modeller için sırası ile rahatlıkla takip edilerek uygulanır.

Eski telefonlarda uygulama gizleme

Huawei eski modellerde ayarlarda yer alan “Güvenlik ve gizlilik” alanından ‘Uygulama kilidi’ seçeneğine girerek gerekli işlemleri uygulamanız yeterli olacak.

Yukarıdaki ekran kilidi alanından uygulanan bir işlemdir. Telefonun sistem sürümüne göre değişim göstermektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Huawei uygulama gizleme 2
Huawei uygulama gizleme

Telefonda uygulama gizlenmiyor sorunu

Telefonunuzda uygulama saklama özelliği bulunuyor ama gizleyemiyorsanız, ya sisteminizde sorun var, ya da yaptığınız bir şey buna mani oluyor.

Uygulama saklama programsız tercih edenlerin, telefon ayarlarında ilgili bölüm üzerinden gerekli erişim engelini şifreleyerek uygularsınız. Lakin arka tarafta çalışan bazı servislerin nadirde olsa engel çıkardığı oluyor. Bu engelin genelde şifreleme sırasında ya da işlem sırasında başa dönerek sonlanması ile sonuçlanır.

Telefonda uygulama saklama engelinde uygulanacak

En sık denenen telefonun yeniden başlatılmasıdır. Buradaki mantık uzun süredir açık olan sistemde bazen ufak aksaklıklar yaşanır ve yeniden başlatılması ile tekrardan servisler yeniden başladığından sorun ortadan kalkar.

Diğer etken sonradan kurulan uygulamaların uyumsuzluğa yol açması. Bunun denemesi de en son kurulanların ortadan kaldırılması olacak. Birde koruma için kullanılan uygulamaların engel çıkarması. Geçici korumayı kaldırarak deneyin.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir