Smart TV YouTube kendiliğinden kapanıyor

Her açtığınızda Televizyonda Youtube kendiliğinden kapanıyor ve sürekli bu sorun çıkıyorsa belli bir süreliğine kesin çözümün olacağını düşündüğümüz yazımızı inceleyin.

Andronova

Smart TV YouTube kendi kendine kapanıyor Philips televizyonda bir ara karşılaştık ve çözümünü sizlerle paylaşmak istedik. Bizde görülen durum belki sizde olmayabilir ama olası farklı durumlar içinde önerilerimiz olacak.

İnternet olmayan televizyonlarda daha doğrusu Smart TV olmayanlarda alacağınız bir cihazla Smart özelliğine kavuşturabilirsiniz. Mevcut TV işinizi görüyorsa, kaliteli ise o zaman yeni bir TV yerine Android TV Box kullanmanız daha mantıklı olabilir. Bu yazımızda Youtube kendliğinden kapanıyor hem cihaz kullananlar için hem dahili özelliği olan modeller için denenebilir.

Uygulama kendi kendine neden kapanır?

Uygulamalar kendiliğinden kapanması bazen cihazda görülan sorundan, bazen uygulamadan çıkan bir aksaklıkta ve bazı durumlarda ise kullanıcının kendisinden kaynaklı bir sorundan oluşabiliyor. Kontrol ile yapılabilecek deneme adımlarımız çoğunluk için geçerli olduğunu düşünüyoruz.

İşlemlerden önce anlık bazı kullanıcılarda, genelde veya kalıcı bir durumun olup olmadığını anlamamız gerekiyor. Her hangi bir müdahale yapmadan önce sorun analizi yapmanız gerekir.

YouTube uygulama kaynalı sorun

 1. Uygulamanızın güncel olduğundan emin olunuz.
 2. Youtube güncellemeden sonra kendliğinden kapanıyorsa bir önceki veya bir kaç önceki sürüme geri dönün.
 3. Uygulama önbelleğinin aşırı dolması neden olabilir.
 4. Uygulamalar arasında çakışma yani uyumsuzluklar çıkabilir.
 5. Geliştiricinin sunucularında çıkan kısmi veya tüm kullanıcıların etkilenmesi.
 6. Yurtiçi ya da yurtdışı port erişiminde aksaklık uygulamanın bazı bölümlerinde sorun çıkarabilir.

Smart TV YouTube kendiliğinden kapanıyor

YouTube kendliğinden kapanmayı önleme

Öncelikle yukarıdaki durumların kontrol edildiğinden emin olalım ve sonrası için aşağıdaki sıralamayı takip edelim. İlk analiz çözümün yarısı diyebiliriz.

 1. Android telefonda, TV’ de ve iPhone’ da ayrı ayrı deneyin.
 2. Smart TV’ nin fişini çıkarıp biraz bekletin.
 3. Youtube arama ve izleme temizliğini yapın. Bunun için Youtube geçmişini silme haberini inceleyin.
 4. Güncel sürümleri kullandığınızdan emin olun.
 5. Birde eski bir Youtube sürümünü indirip flash disk ile TV’ ye veya cihaza yükleyin.
 6. TV içerisinden internet geçmişinin temizlemenizi öneriyoruz. Bunun için “Ayarlar” > “Kablosuz ağlar” > Kablolu veya wifi ile devam edin.


Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 22:07

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın