İddia: 4.7-inçlik iPhone 6 Tedarikinin Yarısını Pegatron Üstlenecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Digitimes’ın haberine göre, Apple‘ın üretim ortağı Pegatron bu yıl 50 milyon kadar üretilmesi beklenen 4.7 inçlik iPhone 6 üretiminin yarısını üstlenecek. Ocak ayında yayınlanan bir raporda da Pegatron’un bir sonraki iPhone için üretimin %50’sinden sorumlu olacağı bildirilmişti. Mayıs ayına gelindiğinde ise bu rakam %15 seviyesine düşürüldü.

teknik destek

Geçtiğimiz yıl iPad mini ve iPhone 5C’de başarılı bir üretim süreci geçiren Pegatron’un son dönemde Apple ile olan ilişkileri sıkı bir şekilde gelişiyor. Bu sebeple Pegatron’a kaydırılan üretim hattında ciddi bir artış yapıldığı iddia ediliyor.  iPhone 6’nın diğer %50’lik diliminden sorumlu üretici ise Foxconn olacak.

iPhone 6’nın üretiminde çekilen zorluklardan dolayı Apple iki dev şirketle işbirliği yapmış olabilir. 5.5-inçlik iPhone 6’da ise Apple’ın hangi üreticiyle masaya oturduğu hala belirsizliğini koruyor.

Apple 9 Eylül’de düzenleyeceği basın etkinliğiyle iPhone 6’yı resmiyete kavuşturacak. Daha önce ve kavisli bir çerçeveye sahip olacak iPhone 6’nın 4.7-inçlik versiyonunda 960 x 1704p çözünürlüklü ekran , 7mm kasa kalınlığı, F/1.8 diyafram aralığına sahip 10MP çözünürlüklü arka kamera, iOS 8 işletim sistemi ile daha hızlı ve daha güçlü A8 işlemcisi yer alacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!