İddia: 5.5-inç Ekranlı Nexus 6’yı LG Üretecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın bu yıl Nexus akıllı telefon duyurup duyurmayacağı konusu görünüşe bakılırsa gündemden düşmeyecek. Android Silver projesinin gün yüzüne çıktığı ana kadar Nexus 6’nın üretileceğine kesin gözüyle bakılıyordu, hatta bütçe dostu MediaTek işlemcili bir Nexus telefonun da geliştirildiği konuşuluyordu.

teknik destek

Android Silver projesiyle Google’ın birden çok üreticiyle stok Android’e yakın kullanım deneyimi vadeden yeni telefonlar oluşturacağı, ayrıca mobil dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan @evleaks’in Nexus 6 diye bir telefonun olmayacağı ve Nexus telefonlara veda edildiği bilgisini vermesi kafaları tamamen karıştırdı.

Kafaları daha karıştıran yeni bir iddia ausdroid.net sitesi tarafından ortaya atıldı. Sitenin Google’a yakın Nexus projesinde yer alan isimsiz bir kaynağa dayandırarak aktardığı bilgiye göre Nexus 6 bu yıl tanıtılacak. Bir kez daha LG tarafından üretilecek Nexus 6’da 5.5-inç büyüklüğünde bir ekrana yer verilecek.

5.5-inçlik boyut sonrası gözler yakın zamanda tanıtılan aynı ekran boyutunda ve Quad HD çözünürlüklü LG G3’e çevrilirken, üstün özellikli akıllı telefonun Nexus 6’ya ilham kaynağı olması bekleniyor.

Bir süre önce LG’nin uluslararası iletişim direktörü Ken Hong, Hollandalı bir yayın kuruluşuna verdiği demecinde Google’ın Nexus 6 için kendileriyle henüz temasa geçmediğini belirtmiş ve telefonun üretimi için ya farklı bir üreticiyle temasa geçildiğini ya da Nexus 6 diye bir telefonun olmadığını ifade etmişti.

LG cephesinden bu açıklama yapıldı yapılmasına ancak benzer açıklamalar geçtiğimiz yıl Nexus 5’in oluşma sürecinde de yine şirket tarafından yapılmıştı. Dolayısıyla Nexus 6’nın hala var olan bir proje olması ihtimali oldukça güçlü.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın