Instagram beğeni sayısını gizleme kapatma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram beğeni sayısını gizleme kapatmak istediğinizde kapatamıyorum dediğiniz oluyor mu? Öyle bir şeyle karşılaşanların bir kısmı çok sık yapmış olduğu işlemlerden dolayı etkilenebiliyor. Bazıları ise yasaklanmış olabiliyor. Tabi sistem tarafında bir arıza bulunmuyorsa.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram hesabınız üzerinden arkadaşlarınızın gönderilerini beğenebilir ve arkadaşlarınızın hesabını takip ederek çok daha fazla içeriği görüntüleyebilirsiniz. Günden güne hızla gelişmekte olan ağ uygulamaları farklı özellik ve içerikleri ile kullanıcılarına eşsiz bir sosyal paylaşım deneyimi sunuyor.

Bu ağın kullanıcıları, paylaşım yapmış oldukları gönderiler ve diğer kullanıcılarının paylaşmış oldukları gönderilerine gelen beğenileri görebiliyordu. Lakin yakın zamanda geliştiricisinin yeni çıkarmış olduğu güncelleme ile gönderilerde beğeni sayılarını gizleme özelliğini ekledi.

Kullanıcılar isterlerse beğenilerinin başka kullanıcılar tarafından görülmesini engelleyebilecekler. Ancak beğeniler gizle çıkmıyor şeklinde hatalar güncelleme ilk geldiğinde sık karşılaşılan problemler arasında yer alsa da yine de bu özellik pek çok kullanıcı için büyük avantaj sağlıyor.

Hesabınızın ayarlar bölümünden bu özelliği aktifleştirerek siz de beğenilerini gizlemek istediğiniz gönderileri özelleştirebilirsiniz. Beğenileri gönderilerde tek tek gizleyebileceğiniz gibi tüm gönderi beğenilerini de aynı anda gizleyebilirsiniz.

Instagram beğeni gizleme nasıl yapılır?

Hesabınızda beğeni gizleme özelliğini aktif etmek oldukça kolay. Bu özelliği aktif etmek istiyorsanız öncelikle beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderinin üzerinde yer almakta olan üç nokta işaretine basın ve sonrasında açılan sayfa üzerinden beğenme sayısını gizle seçeneğine tıklayın.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Beğeni gizleme işlemi işte bu kadar kolay. Siz bu işlemi uyguladıktan sonra diğer kişiler işlem yapmış olduğunuz gönderi kaç kişi tarafından beğenildi bilgisini göremeyecektir. Beğeni sayısı özel olarak gizlenmekte olan gönderilerin alt kısmında ise beğeni sayısı yerine “…ve diğer kişiler beğendi” şeklinde ifadeler yer almaktadır.

Tek tek beğeni nasıl gizlenir aşağıya eklediğimiz resimli anlatıma bakarak yapabilirsiniz.

 • Uygulamayı açınız ve profil alanına geçiniz,
 • Ayarlardaki “Gizlilik” bölümüne geçin,
 • Buradaki “Gönderiler” alanını açınız,
 • Son işlem “Beğeni görüntüleme sayısı gizle” yazısının yanındaki butonu kullanınız.

Test adına başka hesaplardan kontrol etmeniz yeterli olacaktır. İşlemlerde yapılamıyor hatası çıkanların internet bağlantısını değiştirerek tekrardan denemelerini önerebiliriz.

instagram begeni sayisini gizleme 1
Instagram beğeni sayısını gizleme kapatma
instagram begeni sayisini gizleme 3
Instagram beğeni gizleme kapatma

Beğeni sayısını gizlemeyi kapatma kapanmıyor mu?

Instagram beğeni gizleme kapatma işlemini gerçekleştirmek için yukarıdaki sıralamayı aynen uygulayıp ve sonunda butonu pasif etmeniz yeterli. Devre dışı bıraktığınızda artık beğeniler görülecek.

Gelelim diğer meseleye. Beğeni sayısını kapatamıyorum sorununa. Beğenileri gizle kapanmıyor ise;

 • Oturumunuzu hatta tüm oturumları çıkışa atınız.
 • Telefonunuzu kapatıp açtıktan sonra tekrar deneyiniz. Hatta başka telefondan da denenebilir.
 • Gizle butonu pasif ise güncellemeleri kontrol ediniz ve tümünü yapınız. Yazılım dahi.
 • Yeni bir versiyon çıktı ve güncelledikten hemen sonra bu çıkmışsa o zaman önceki uygulamanın sürümüne dönünüz. Eski olan versiyonları Google’ dan araştırabilirsiniz.
 • Hesabınızın türünü hesap adlı alandan değiştiriniz. Denedikten sonra normal olana dönersiniz.
 • Çok fazla bu seçeneği kullanıyorsanız veya başka şeylerde çok sık yapılıyorsa, belki de geçici bir engellemeyle karşılaşıyorsunuzdur. Hiç bir şekilde kullanmadan gün içerisinde ye ada ertesi gün kontrol edin.
 • Ceza alma olasılığınız var. Öyleyse belki uygulamadaki alanların bazılarını kullanmanız durdurulmuş olabilir.

Sık deneyenlerin kendilerini ağın bazı özelliklerine kısıtlayabilir. Koruma mekanizmasının devreye girmesiyle ilk etapta belli bir saat veya gün işlem yapmanız engellenecektir. Bunu dikkate alarak hareket ediniz.

Beğenileri gizleme özelliği ne işe yarar?

Hesabınızda yapacağınız ufak bir ayar ile beğenileri gizleme özelliğini kolay ve hızlı bir şekilde aktif edebilmeniz mümkün. Peki beğenilerini gizleme özelliği ne işe yarar? Başkalarının yapmış olduğunuz beğenilerin kaç kişi tarafından beğenildiğini gizlemek için kullanılan özellik.

Bu kullanılan özellik ile takip listenizde yer almakta olan kişilerin gönderilerinizde görmüş olduğu beğeni sayısını gizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ağın çıkartmış olduğu bu özellik sayesinde takip listenizde yer almakta olan diğer kişilerin paylaşmış oldukları gönderilerde görüntüleyebildiğiniz beğeni sayısını da gizleyebilirsiniz.

Hazırladığımız içerikle birden çok konuya yanıt vermeye çalıştık. Olası problemlerde önce başkalarının yaşayıp yaşamadığının araştırılması gerekiyor. Hesap sahibiyle alakalı olma durumlarında, bizim önerimiz olası nedenlere bakarak bir yol bulmaya çalışmak. Tabi bunlara baktığınızda yanında uyarılarımız da oluyor.

Her konumuzda önemli önerilerde bulunuyoruz. Sonunda yine geliştiriciye talep oluşturma önerisinde de bulunuyoruz. Belki geri dönüş gelene kadar siz yaşadığınız sıkıntıyı çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.