Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Uygulamaya girerken instagram hesabım geçici olarak kilitlendi ne demek diyenler için çözümde önerilenler belki işinizi görebilir. Lakin problemin anlaşılması gerekiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalardan zamanla sıralamalar değişebiliyor. Önde gelenlerden biri instagram‘ ı kullananlar e-ticareti bu alanda kullanabiliyor. Ürün satmanın yanı sıra, yalnızca takipçisi yüksek olduğundan dolayı reklam yapan sayfalar da vardır. Dolayısı ile bundan fayda sağlamak isteyen insanların ilk hedefi bu hesaplar oluyor. Ayrıca beğeni veya takipçi için kullanıcı adı ve şifrenizle girdiğiniz her uygulama hesabınız için birer tehdittir. Ve bu da hesabınızın kilitlenmesine neden olabiliyor. Peki geçici olarak kilitlendi nedir?

Bu problemin çoğunda hesap çalma denemelerinin olması, üst üste çok sayıda yanlış şifre girme ve takipçi satın alma gibi durumlarda görülüyor.

  1. Dikkat etmenizi önerdiğimiz aklımıza gelenleri aşağıya bırakıyoruz ve sonrasında kontrol edecekseniz deneme yanılmayla devam ediniz.
  2. Sürekli giriş denemelerinden veya yanlış parolaların denenmesinden sonra kısa bir süreliğine engel gelebiliyor. Tekrar bir şeylere kalkışmadan biraz ara verebilirsiniz.
  3. Kullanılan internet veya telefondan olma olasılığını düşünerek test için alternatifleri kullanınız.
  4. Bilgisayarınızla girmeye çalışınız ve eğer ulaşırsanız ek giriş yöntemlerden bir tanesini daha ekleyiniz.
  5. Uyarı çıktığında size bir seçenek sunabilir. Bu doğrulama kimlik veya kod göndermeyle olabilir.
  6. Profilinize tarayıcıyla ulaşılırsa ayarlarında bir şeylerin değip değişmediğine bakınız.

Birde sosyal paylaşımlarda çıkan bir arıza var mı diye incelemenizi öneriyoruz.

Neden instagram hesabım kilitlendi? İlk olarak hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza, hesabınızın kilitlendiğine dair bir yazı çıkacaktır. Burada “Devam et” butonuna basılmalıdır. Devam et butonuna bastıktan sonra İnstagram hesabınızın kayıtlı olduğu e-mail adresine bir doğrulama kodu gidecektir. E-maile girip koda tıklayarak onaylamalısınız. Böylece hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. Tekrar erişim sağladıktan sonra bir takım önlemler alınmalıdır.

Alternatif giriş yöntemlerinin kontrol edilmesinden sonra isteyen sunulacak bir öneriyi kullanır ya da formlardan ulaşılacek URL bildirimlerinden uygun olanların hepsiyle yardım almaya çalışınız. Aksi durumlarda kimlik ile doğrulama seçenekleri devreye giriyor. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • Şüpheli hareketlere yol açacak bir şeylerin kullanılıyor olmasından dolayı ya günü birlik kısıtlamayla karşılaşırsınız ya da yapmanızı istediği işlemi yapana kadar kısıtlamanın kaldırılmayacağı vurgulanır.

Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek

Tekrar kilitlenmemesi için nasıl önlem alınmalıdır?

Hesaba erişim sağlandıktan sonra mutlaka şifre değiştirilmelidir. Hatta şifreniz eski şifrenize benzemesin. Büyük ve küçük harfler bir arada kullanılarak ek güvenlik için rakam da kullanılması önerilir. Ayrıca kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız bütün yan uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak erişiminizi kesin. Bu tip yardımcı yan uygulamalar için instagram’ın web sitesinde olan “İzin Verilen Uygulamalar” adlı başlığa göz atabilirsiniz.

Güvenli uygulamalar kullanarak hesabınızı olası tehlikelere karşı yüksek oranda korumuş olursunuz. Aynı zamanda tek kullanımlık kodlar ve iki faktörlü doğrulamaların kullanımları önemli ayarlardan biri oluyor.


Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 22:32

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir