Instagram gönderiler yüklenemedi keşfet yüklenmiyor

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Instagram gönderiler yüklenemedi keşfet yüklenmiyor hatası çıktığı zamanlarda ilk bakacağınız ağ tarafında herhangi bir olumsuz bir şey var mı olacak. Haberde, hem başlıkta bulunan soruna yanıt bulacağız, hem de ağın bir özelliğinden bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gönderiler yüklenemedi, Instagram uygulamasında keşfet veya reels paylaşımlarının çıkmaması sonucunda çıkan uyarı mesajıdır. Bu bazen anlık çıkar bazen bir kaç saat sürer ve sonrasında yavaş yavaş kendiliğinden düzelir.

Kronik arızalardan biri gibi görünse de, daha çok metin değişerek farklı farklı uyarı mesajları halinde karşılaşırız. Bakmışsınız gönderiler değil de videolar veya akış şeklinde metin değişerek gelir.

Instagram keşfet yüklenmiyor gönderiler çıkmıyor

Keşfet yüklenemedi veya gönderiler şeklindeki metin değişiyor. İkisinin de aynı şey olduğunu söyleyelim. Çıkışta değişen olan ama bazen kullanılan telefonlara göre değişen metinlerde vardır. Örnek iPhone kullanıcılarında başlıkta yazılı olan hata çıkar. Lakin Android kullanıcılarına baktığınızda farklı bir başlık çıkacak.

Biz sorunla belki yılda 2 ya da 3 kez karşılaşıyoruz. Genelde bir kaç kez denediğimizde sorunsuz paylaşımlar açılıyor. Bunun dışında uygulamayı veya oturumu kapatıp açtığınızda düzelecek.

Peki düzenlemezse ne yapmalıyız?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gönderiler yüklenemedi sorununu nasıl çözeriz?

Biz genelde Google ve sonrasında Twitter paylaşımlarına bakarız. En hızlı Twitter’ da kullanıcıların paylaşımlarında ortaya çıkar. Çoğu blog ve resmi açıklamalar en son karşımıza çıkar. Kullanıcıların birbirine sorduğu soruların sayısına göre durumun büyüklüğünü anlarız.

Genel, yurtdışı ve bölgesel olarak bu durumu üç farklı şekilde ele alırız. Bölgeselde olanların çoğu belli şehirlerde ve bölgelerde yaşanır ve ilerleyen dakikalarda diğer bölgelerde de görülür. Ülke içinde ise internet tarafında yaşanan olumsuzluklar veya yurtdışında görülen olumsuzluklar da değerlendirilmeli. Burada en çok kullanılan vpn oluyor. Türkiye erişiminde yasaklama veya herhangi bir arıza olması durumunda bu yöntem en mantıklı olanıdır. Lakin bununda olumsuz yanları var.

VPN kullanımlarında çıkan olumsuzluklar

Çok sık çıkan olumsuzlukları buraya ekleyeceğiz. Lakin kesin olur diyemiyoruz.

  1. VPN kullanımlarında kesinlikle hızınız düşer. Yavaş açılan sayfa veya videolar canınızı sıkar.
  2. Kullanacağınız yardımcı programın veya hizmetin güvenirliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Hesabın veya cihazın hacklenmesi olasılığı var. Kesin olmasa da her zaman riskli durumlar var.
  3. Instagram’ ın sizi şüpheli görme olasılığı var. Her zaman giriş yaptığınız ülke dışında bir ülke üzerinden bağlantı yaptığınızda acaba hesap çalınmış mı olasılığı devreye alınır.
  4. Yapacağınız paylaşımlarda gönderilmeme durumları yaşanma olasılığı bulunuyor.

Gelelim diğer önerilere…

Durum analizi için gerekli testler

Farklı internet, cihaz ve bilgisayar kullanımı ile hesabınızı test edin. Şüpheli veya farklı sebeplerden ötürü sıkıntı yaşanma durumları var. Tabi şüpheli görülen veya ceza alan hesaplar da oluyor. Bunları kontrol edilecek bir kaç işlemden de söz edeceğiz.

Ceza almış hesaplarda gönderimler veya görüntülemeler kısıtlanması mümkün. Kontrol edeceğiniz yerlerden biri kayıtlı olan e-posta hesabınız, diğeri profil alanında hakkınızda bilgi yazdığınız alandır. Bu alana bir kaç kelime ekleyip kaydetmek isteyenler eğer uyarı alıyorsa o zaman aklımıza ceza veya ağ hatası gelecek.

image 24
Instagram gönderiler yüklenemedi sorunu

Uygulamanın kontrol edilmesi ve yapılacak işlem

Uygulamaların uyumsuzluk çıkarma durumlarında yapacaklarınızdan söz edeceğiz. Telefona veya uygulamalara gelen güncellemelerde bazen uyum sorunları yaşanır. Bu çok eski sürüm kullanan cihazlarda daha sık yaşanır. Diğer türlü durumsa uygulamaların birbirini etkilemesi.

Uygulama testlerinde sonradan kurulu olan uygulamaları ya devre dışı bırakırsınız ya da kaldırırsınız. Diğer yapılacak ise Instagram uygulamasının eski sürümünü kurmak olacak.

Unutmadan önce aşağıdaki sıralamayı uygulayın sonra yukarıdakileri yaparsınız.

  • Samsung kullanıcılarının uygulamalar başlığından instagram olana girip yapmaları,
  • Sonra önbellek silinmesi ve güncelleme kaldırmanın başlatılması gerekiyor,
  • Bu işlemden sonra instagram’ ı test edin ve hala problem varsa bu severde içerikte yer alan diğer butonlara dokunun.
instagram gonderiler yuklenmiyor
Instagram gönderiler yüklenemedi keşfet yüklenmiyor

Layout özelliğinin detayları

Eğer siz de bir Instagram kullanıcısı iseniz, bir çok arkadaşınızın farklı fotoğrafları bir araya getirerek kolaj yaptığı farklı bir uygulamayı görmüşsünüzdür. Instagram uygulaması üzerinde her 5 kullanıcıdan birinin bu tür fotoğrafları paylaştığı görülürken, bu kolaj uygulamasını yaparken de çeşitli uygulamalar kullanıldığını fark eden Instagram yöneticilere sonunda duruma el koymaya karar vermiş durumda.

Yalnızca iOS kullanıcılarının uyguladığı “Layout from Instagram” isimli uygulama artık Instagram’da ek bir uygulamaya gerek olmaksızın direkt olarak fotoğraflar kolaj yapılarak paylaşımda bulunulabiliyor.

Uygulamayı hayata geçiren John Barnett, böyle bir uygulamayı Instagram üzerinde hayata geçirmeden önce, Instagram kullanıcılarının tüm kolaj fotoğraflarını inceleyerek ve bu sistem üzerinden buldukları açıklar üzerinden yaptıkları bir çalışma ile üst düzey bir program hazırladıklarından bahsetti.

Programda yakaladıkları açıklardan söz eden John Barnett, bir çok uygulamada kullanıcının paylaştığı fotoğrafın açısının ya da belirtilen şablonların dışına çıkmamaları gerektiği gibi bir durum olduğunu ancak tüm bu kısıtlamaların dışına çıkılarak Layout uygulaması ile çözülebileceğini belirtti.

Bu özellik nasıl kullanılır?

Özelliğin en dikkat çekici yanı ise, çekilen fotoğrafların kamera açısına göre kolaj yapılmasını sağlıyor olması. Mesela bir çiçek fotoğrafı çektiğiniz, kolaj uygulaması için kamera açısını yeniden ayarlayarak o fotoğrafı değişik açılardan yapacağınız kolay içine ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca çekilen fotoğraflar, sonuncular, yüzler ve hepsi kategorilerine ayrılarak toplanacak. Yüzler kategorisinde selfie fotoğraflarınız yer alırken, çekilen fotoğrafta sizin yüzünüz tanınacak ve sınıflandırma bu şekilde gerçekleştirilecek.

Photo Booth uygulaması ile de arka arkaya çekeceğiniz fotoğraflar, sizin belirleyeceğiniz kolaj uygulamasına göre hızlı bir şekilde oluşturularak paylaşım için hazır bir hale getirilecek.
Yani, sanal dünya üzerinde ustaca işler yapan Instagram, kullanıcıların bu sistemi olağanca fazla kullanıldığını görerek, uygulamasında yer vermiş ve Layout uygulamasını hayata geçirmiş. Şimdilik yalnızca iOS sisteminde kullanılan uygulamanın çok kısa bir süre sonra Android işletim sistemli telefonlarda da uygulanması bekleniyor.

Instagram kullanıcılarını ve kolaj sistemini beğenenlerin merakla beklediği uygulama çok yakında yaygın bir şekilde kullanılabilecek. Ve böylece Instagram da yeni ve güzel bir uygulamaya daha imza atmış olacak.

Instagram gönderiler yüklenemedi keşfet yüklenmiyor hatası için gerekli adımları yukarıya ekledik.

Sonraki öneri makalelerimiz:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir