Instagram hikayeler gözükmüyor göremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Makalemizde Instagram hikayeler gözükmüyor sorununun çözümü nasıl olacağını adım adım anlatmaya çalışacağız. Yorumda hikayeleri göremiyorum demeden önce kontrol etmenizi istediğimiz şeyler olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ünlü sosyal paylaşım uygulamasında yaşanan sorunlara yönelik önerilerimize devam ediyoruz. Instagram hikayeler görünmüyor dendiğinde yapılması gerekenlerin harfiyen yapılmasından sonra büyük ihtimal sorunsuz kullanıma devam edeceksiniz.

İçeriğimizde önce soruna yönelik analizleri paylaşacağız, sonra olası çözümlerden ve Instagram hakkında genel bir bilgilendirmede bulunacağız.

İlk önce ufak bir kontrol yapalım:

 • Telefon kapatılıp açılması gerekiyor. Sonrasında duruma göre uygulamadan oturumunuzu sonlandırın.
 • Tarayıcı kullanarak hesabı kontrol edin. Varsa başka bir cihazdan oturum açın.
 • Başka kullanıcılarında aynı şeylerden şikayet edip etmediğiniz araştırın.

Instagram hikayeler neden gözükmüyor?

Net şu nedenden dolayı Instagram hikayeler görünmüyor diyemeyiz. Lakin karşılaştığımız hatalarda yaptığımız denemelerle şekillendirdiğimiz yazımızdaki önerilerin işinizi görebileceğini düşünüyoruz. Şunu da belirtelim ki bu durumun hesabınızla bir alakası olmadığı ve Türkiye genelinde veya bazı yerlerinde ortaya çıkabildiği bir durum olabilir.

Her yıl kesinlikle bu tarz genelde çıkan uygulama hataları oluyor veya sunucularında beklenmedik bir aksaklık. Global olanların dışında bölge bölge karşımıza da çıktığı oluyor. Örnek Konya, İstanbul kullanıcısı hikayeleri görmüyor ama Ankara kullanıcılarında belki bir sorun yaşanmayacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Çıkan hikaye sorununda % olarak analiz ettiğimizde çoğunlukla şirketten kaynaklı sorunların görüldüğü anlaşılıyor.

Olası Instagram hikayeler görünmüyor sorununa neden olan sebepler şunlardır:

 • Geçici sorunların yaşanması veya planlı plansız çalışmaların yapılması.
 • Bölgelere göre yaşanan sorunlar. Bu bulunduğunuz şehirle alakalı olacağı gibi ülkenin belli bölgelerinde de yaşanır. Test adına farklı şehirlerdeki kullanıcılarla görüşmeniz gerekiyor.
 • Kullanıcının ceza almasından dolayı belli bir alana uygulanan yaptırım. Lakin şüpheli hareketlerde bulunana hesaplar içinse geçici bir şey yaşanır.
 • Kullandığınız telefon, tablet veya internetle alakalı bir şeylerde sorun görülmesi.
 • Kullanıcının yapmış olduğu aşırılık sebebi ile uygulanan bir kısıtlama. Bunu bazen yaptırım olarak algılayanlar oluyor.

Instagram sistemlerinde oluşan aksaklıkların kontrolü

Yazımızın uzun olduğunu görüyoruz. Lakin başlıkta yer alan sorunun bir çok nedeni olacağından dolayı olası tüm seçeneklerin değerlendirilmesini önerdik.

Yazı bütününe baktığınızda çıkış nedeni ya ağla alakalı ya da hesapla. Bunun netleştirilmesi adına önce Twitter üzerinden yapılan paylaşımların araştırılması gerekiyor. Sonra arama motorlarında herhangi bir paylaşıma yer verilmiş mi bakalım. Resmi açıklama ve bilgilendirme için herhangi bir paylaşım yer almıyor ise o zaman yazının sıralamasına göre adımları uygulayın.

Bu türle oluşan durumların temelinde beklenmedik problemlerin yattığını belirtelim. Mesela yurt dışında çıkan sorunların buna neden olması. Ya da Türkiye’ den kaynaklı sebepler.

Instagram hikayeler gözükmüyor için atacağınız adımlar

Hesap sahiplerinin zaman zaman karşılaştığı aksiliklerde yanlış şeyler yapması sonucu farklı sorunlarla karşılaştıkları oluyor. Çıkan bir çok aksaklıkların uygulama tarafında yaşanan olumsuzluklardan kaynaklı olduğunu belirtelim.

Instagram hikayeler gözükmüyor çözümünde uygulayacaklarınız şunlardır:

 • Uygulamanın kapatılıp açılmasından sonra eğer aynı şekilde sorun devam ediyorsa, telefonu yeniden başlatalım ve sonrasında hesabınızın oturumunu çıkışa atın.
 • Test adına yanınıza başka bir cihaz varsa onla deneyin. Tabi farklı bir internetle denemenizde gerekiyor.
 • Sadece kendi telefonunuzda sorun çıkıyorsa, tarih bölümünü kontrol edin ve yanlışlık varsa düzeltin.
 • Şifrenizi sıfırlayın ve yeni şifrenizle tekrar oturum açın. Açık kalmış tüm oturumlar çıkışa atılması gerekiyor.
 • Hikayeler görünmüyor sorunu bazen herhangi bir güncellemeden sonra yaşandığı da oluyor. Bu telefonun yazılımı olduğu gibi herhangi bir uygulamaya gelmesinden sonrada yaşanır. Tabi Instagram’ a gelen bir güncelleme olmuşsa size tavsiyem önceki sürümlerden birini yükleyip deneyin. Denemeniz için apkmirror.com/apk/instagram bağlantısını paylaşıyoruz ama isterseniz güvenilir herhangi bir siteden de yararlanırsınız.
 • Ayrıca yukarıdaki işlemleri yaptığınızda hala aynı yerdeyseniz ve telefonunuz Android ise, cihazınızdan uygulayacağınız önemli bir adım olacak. Bunu biz televizyonda dahi uyguluyoruz.
uzgunuz isteginizle ilgili bir sorun 1
Instagram hikayeler gözükmüyor

ÖZET: Çıkma olasılığının yüksek olduğu durum bulunduğunuz bölge, kullanılan versiyon ve kullanıcıların genelinde yaşanması olarak vurgulayalım. Zaten bir problem yaşandığı zamanlarda çoğu ağlarda paylaşımlarla karşılaşacaksınız. Kişinin hesabından alakalıysa bunun testini profilden yapılmasını öneriyoruz.

Telefondan yapacağını işlemler

Kullandığınız bir Android telefon ise, ayarlarda bulunan “Uygulamalar” bölümünde yer alan Instagram yazısına dokunun ve sonrasında içerisindeki seçenekleri çalıştırın. Lakin burada dikkat edeceğiniz önemli not neyi önce çalıştıracağınız. Önce önbellek temizliğine gidin. Sonrasında güncelleme kaldırmaya gidersiniz. Bunlardan sonra diğerlerini denemeniz gerekiyor. Her bir seçenekten sonra sorunu test etmeden diğerine geçmeyin.

iPhone kullananların ise, “Genel” adlı bölümdeki “Sıfırla” seçeneğini denemeleri gerekiyor. Burada karıştırmamanız gereken seçenekler olacak. Sizin çalıştıracağınız iki seçenek var biri tüm ayarların sıfırlanması, diğeri ağ ayarlarının.

instagram hikayeler gozukmuyor 1
Instagram hikayeler göremiyorum

Uygulama tarafındaki denemeler

Gün içerisinde veya bir kaç gün içerisinde yayına alanın yeni bir sürüm var mı diye uygulamanın resmi indirme adresini kontrol edin. Yayına alınan versiyonların bazen telefondaki yazılım sürümüyle uyum sorunu yaşandığı oluyor.

Yukarıda bahsettiğimiz durum telefon içinde geçerli. Yani telefonunuza yeni bir yazılım sürümünü kuranlarında bunla karşılaşması mümkün.

Olası uygulama kaynaklı tüm sorunlarda önceki versiyonlarla denenmesi gerekiyor.

Gelelim en sıkıntılı olan duruma. Telefonun çok ama çok eski olmasından ötürü artık yeni sürümlerle çalışmaması. Böyle bir şeyde ise, eski sürümlerin bir çoğunu denemeniz gerekiyor. Baktınız olmuyor o zamanda sosyal uygulamaları bir arada çalıştıran uygulamalar üzerinden kullanmanız gerekecek.

Hesabınızı test etmek ister misiniz?

Yukarıdaki çözümler arasında hesaba uygulanan ceza veya yaptırımlardan söz ettik. Birisinin veya birilerinin sizi şikayet etme olasılığı olduğu gibi ağ tarafından kural ihlali yaptığınızda tespit edilme olasılığını var.

Şüpheli sınıfı için örnek hesabınızı farklı bir cihazdan ve internet kullanarak girdiğinizde şüpheli görülme olasılığı var. Özellikle vpn ile bağlananların başlarına bu durum sık gelir. Bunun sonucunda ağ hesabın kullanımına yönelik kısıtlamalar getirir. Ya da hesabı kısıtlar ve doğrulama sürecini başlatır.

Hesabınızdaki profil alanına girdiğinizde hakkınızdaki bir alan veya metin yazacağınız bir alana bir kaç kelime yazarak deneme yapınız. Eklediğinizi kaydetmezse işte düşündüğümüz olası sebepler aklımıza gelsin.

Instagram sistemlerindeki bir sorun, şüpheli görülme veya ceza olarak uygulanan yaptırımlar. İşte bunlardan biri buna sebep olacak. Ceza haricindeki iki sebepten biri için hiç bir şekilde hesabınızı bir süre kullanmazsanız sorunsuz devam edeceksiniz.

Instagram hikayeler gözükmüyor şikayetinde bulunanların yapmaları gereken bir çok adımı yukarıya ekledik.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir