Instagram hikayeler video ses yok görüntü yok

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Instagram paylaşılan hikayelerde ses var görüntü yok ya da video görüntüsü var ses yok gibi problemler yaşanabiliyor. Çözüme yönelik yapılacaklar şunlar olacak:

Teknoloji destek
 1. Telefonunuzu kapatıp açıp deneyiniz.
 2. Telefonun tarihi yanlış olabilir mi? Ayarlardan kontrol ediniz.
 3. İnternet hızınız düşük olabilir mi? Farklı ağlardan denediniz mi?
 4. Instagram hesabınızla ilgili sorun olabilir. Başka bir instagram hesabını telefonda deneyin.
 5. Telefon kaynaklı sorun olabilir. Başka bir cihazda hesabınızı deneyiniz.
 6. Uygulama güncellemelerini kaldırın. Telefon ayarlarında yer alan “Uygulamalar / Instagram / güncellemeleri kaldır” yapınız.
 7. MX Player uygulamasını telefona yükleyin.
 8. Instagram’ ı kaldırıp eski bir sürümü yükleyip deneyin.
 9. Telefonda yeterli yer olmayabilir mi? Dahili depolama alanından bahsediyorum.
 10. Telefonunuza virüs bulaşmış olabilir.
 11. Telefondan kaynaklı sorun varsa cihazı sıfırlama.

Instagram hikayelerde ses var görüntü yok 

İlk aklımıza gelenlerden bir kaçını yazmak istiyoruz ve yukarıdakileri kontrol etmeyi unutmayınız. Eskiden bilgisayarlarda ekran kartının arızalanması veya sürücüden kaynaklı yaşanırdı. Eski telefonlarda ise yardımcı oynatıcı uygulamaya ihtiyaç duyardı. Bakmanız gereken diğer bir şey ise kullanılan instagram’ ın versiyonuyla alakalı problemler. Güncellemelerin peşine gelen nadir uyumsuzlukların olduğu bilinir. Burada önceki versiyonlarla bakılması çözüm sağladığını defalarca gördük.

Önerilen 11 madde ile sorun çözülmediyse ve cep telefonundan şüpheleniyorsanız format atmayı düşünebilirsiniz. Ama zaten başka bir hesapla ve telefonla denendikten sonra netleştirerek deneyebilirsiniz.

Instagram hikayeler video ses yok görüntü yok

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi instagram’ a giriyorsunuz ve güncellemeler adlı bir seçenek bulunuyorsa dokunuyorsunuz. Artı önbelleğin ve duruma göre verilerin temizlenmesi gerekebilir.

hikayelerde ses var görüntü yok

Instagram, hikayelerle aldı başını gitti ve bu özellik çok tuttu. Uygulamaya sık sık gelen yenilik güncellemeler ile daha da gelişiyor. Bu yenilikler gitgide kullanıcı sayısını arttırıyor. Ama her gelen özellik yanında bazı sıkıntıları getirebiliyor. Tabi bu sıkıntılar genelde az sayıda kullanıcıda görülüyor. Bu sorunlardan biri Instagram hikayelerinde yayınlanan videolarda ses veya görüntü gelmeme sorunu. Haberde bu hatanın kesin çözümü olmasa da olası çözümlerine yer verdik ve yardıma ihtiyacınız varsa geliştiricisine talep gönderiniz.


Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 00:13

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir