Instagram Hikayeler Video Ses Yok Görüntü Yok

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram paylaşılan hikayelerde ses var görüntü yok ya da video görüntüsü var ses yok gibi problemler yaşanabiliyor. Çözüme yönelik yapılacaklar şunlar olacak:

Ad imageAd image
 1. Telefonunuzu kapatıp açıp deneyiniz.
 2. Telefonun tarihi yanlış olabilir mi? Ayarlardan kontrol ediniz.
 3. İnternet hızınız düşük olabilir mi? Farklı ağlardan denediniz mi?
 4. Instagram hesabınızla ilgili sorun olup olmadığını kontrol edin.
 5. Telefon kaynaklı sorun olabilir. Başka bir cihazda hesabınızı deneyiniz.
 6. Uygulama güncellemelerini kaldırın. Telefon ayarlarında yer alan “Uygulamalar / Instagram / güncellemeleri kaldır” yapınız.
 7. MX Player uygulamasını telefona yükleyin.
 8. Instagram’ ı kaldırıp eski bir sürümü yükleyip deneyin.
 9. Telefonda yeterli yer olmayabilir mi? Dahili depolama alanından bahsediyorum.
 10. Telefonunuza virüs bulaşmış olabilir.
 11. Telefondan kaynaklı sorun varsa cihazı sıfırlama.

Instagram Hikayelerinde Video Görüntüsü Yok: Sorun Giderme

Zaman zaman kullanıcılar, hikayelerine yükledikleri videolarda görüntü olmaması sorunuyla karşılaşabilirler. Bu hesapla alakalı olduğu kadarıyla aynı zamanda bölgesel bir arıza da yaşatması mümkün.

1. Sorun Giderme Adımları:

İnternet bağlantısı: Zayıf veya dengesiz internet bağlantısı, video görüntüsünün olmamasının en yaygın nedenidir. İnternet bağlantınızın sağlam ve stabil olduğundan emin olun.

Uygulama güncellemesi: Instagram uygulamasının eski veya güncel değilse, video görüntülemede sorun yaşayabilir. Uygulamayı güncelleyin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Ad imageAd image

Cihaz uyumluluğu: Cihazınızın donanım veya yazılımı Instagram ile uyumlu olmayabilir. Farklı bir cihazda veya tarayıcıda deneyerek sorunun cihaza özgü olup olmadığını belirleyin.

Video formatı: Instagram, belirli video formatlarını destekler. Videonuzun formatı uyumlu değilse, yeniden kodlamanız veya farklı bir formatta kaydetmeniz gerekebilir.

Hesap ayarları: Hesap ayarlarınızda video paylaşımı için kısıtlamalar olabilir. Ayarlarınızı kontrol edin ve gerekli izinleri verin.

Cihaz tarih ayar kontrolü: Tarihin yanlış olması bir çok soruna yol açar. Bu durum tüm akıllı cihazlarda bu şekildedir. Bağlantı sorunları veya güvenlik uyarılarında bu seçenek aklınıza gelsin.

Hesapta Önemli İşlemler: Hesabına ekli olmayan telefon numarası, mail ve ek doğrulamaları kullanmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda gerçek bilgiler kullanılmadıysa onları da düzenleyin.

Ad imageAd image

Instagram Hikayelerde Ses Var Görüntü Yok 

İlk aklımıza gelenlerden bir kaçını yazmak istiyoruz ve yukarıdakileri kontrol etmeyi unutmayınız. Eskiden bilgisayarlarda ekran kartının arızalanması veya sürücüden kaynaklı yaşanırdı. Eski telefonlarda ise yardımcı oynatıcı uygulamaya ihtiyaç duyardı. Bakmanız gereken diğer bir şey ise kullanılan instagram’ ın versiyonuyla alakalı problemler. Güncellemelerin peşine gelen nadir uyumsuzlukların olduğu bilinir. Burada önceki versiyonlarla bakılması çözüm sağladığını defalarca gördük.

Önerilen 11 madde ile sorun çözülmediyse ve cep telefonundan şüpheleniyorsanız format atmayı düşünebilirsiniz. Ama zaten başka bir hesapla ve telefonla denendikten sonra netleştirerek deneyebilirsiniz.

Instagram hikayeler video ses yok görüntü yok
Instagram hikayeler video ses yok görüntü yok

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi instagram’ a giriyorsunuz ve güncellemeler adlı bir seçenek bulunuyorsa dokunuyorsunuz. Artı önbelleğin ve duruma göre verilerin temizlenmesi gerekebilir.

hikayelerde ses var görüntü yok
Instagram hikayelerde ses yok görüntü yok

Instagram, hikayelerle aldı başını gitti ve bu özellik çok tuttu. Uygulamaya sık sık gelen yenilik güncellemeler ile daha da gelişiyor. Bu yenilikler gitgide kullanıcı sayısını arttırıyor. Ama her gelen özellik yanında bazı sıkıntıları getirebiliyor. Tabi bu sıkıntılar genelde az sayıda kullanıcıda görülüyor. Bu sorunlardan biri Instagram hikayelerinde yayınlanan videolarda ses veya görüntü gelmeme sorunu. Haberde bu hatanın kesin çözümü olmasa da olası çözümlerine yer verdik ve yardıma ihtiyacınız varsa geliştiricisine talep gönderiniz.

Hesabınızı Kontrol Edin

Hesabınızda bir sıkıntı olup olmadığını anlamanız adın farklı bir hesapta deneme yaptıktan sonra en iyi işlemlerden biri internet ve cihaz değişimi yaparak denenmesi. Hesabınızı test etmek isterseniz, profil alanına geçin ve bir şeyi değiştirmeye çalışın. Değişim izni verilmiyorsa, hesabınızda ceza veya geçici bir şeyler olduğunu gösterir.

Farklı Uygulamalarda Deneyin

Kullandığınız diğer sosyal medya araçlarında test edin. Bu bazen ülkeden kaynaklı oluyor ve VPN işe yarıyor. Kısaca araştırma yapmadan detaylı işlemlere geçmeyin.

Bu paylaşımda, Instagram paylaşılan hikayelerde ses ve görüntü yok sorununu inceledik. Soruna yönelik bir çok ek seçenek var ama hangisi işe yarar net olmadığından dolayı en bilindik seçenekleri tercih ettik.

Sonraki içerikler:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir