Instagram hikayene ekle çıkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram hikayene ekle çıkmıyor hatası çıkanların bir çoğunun sistemden kaynaklı aksaklıklar yaşadığını düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bazı kullanıcılar post paylaşmayıp sadece hikaye özelliğini bile kullanabilmektedir. Fakat bazı hesaplarda hikaye ekle özelliğinin butonu görülmemektedir. Bu da kullanıcıların hikaye ekle özelliğini kullanmalarını engeller.

Konumuzda olası sebeplerden söz edeceğiz ve içeriğin devamında tahmini çözüm odaklı önerilerimiz olacak. Kesin işe yarar mı bilemiyoruz ama çok sayıda problemlerde denenen yöntemler olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram hikayene ekle çıkmıyor

Instagram hikaye ekle butonu çıkmıyor sorunu genelde eski hesaplarda ortaya çıkan bir durumdur. Hikaye ekle özelliği yeni bir güncelleme olduğu için bazı hesaplara henüz ulaşmamış olması doğaldır.

Instagram üzerinden kamera kullanıp, hikayeye ekle butonundan bu özellik kullanılabilmektedir. Bunun yanında galeride olan bir fotoğraf ya da gönderi de hikayeye ekle butonu ile paylaşılabilmektedir. Fakat bu buton görülmüyorsa paylaşmak mümkün değildir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram hikaye ekle sorunu bazı kullanıcıların hesaplarında görülebilen bir durumdur. Bunun sebebi ise genelde güncellemelerini yapmamış olan kişilerin hesabına görülmesidir. Bazen eski cihazlar ve eski hesaplar hikaye özelliğini desteklemez. Bu gibi durumlarda hikaye ekleme özelliği kullanılamayabilir.

Hesap tarafındaki sorunlar

Hikaye ekleme özelliği sorunu genelde sistemsel sorunla değil de Instagram hesabıyla alakalıdır. Eğer sistemsel bir sıkıntı varsa genel olarak Instagram’ daki hiçbir hesaptan hikaye paylaşımı yapılamaz. Bazı Instagram hesaplarında günlük konulan sınırlardan daha fazla etkileşim yapma sonucunda da hikayeye ekleme engeli getirilmiş olabilir.

 • Yaşanan o gün oluşan bir arıza sebebi ile çıkma olasılığını araştırınız. Başka şehirde yaşayan birden çok kişiye sormanızı öneririz.
 • Çok sık yapılan şeylerde şüpheli durumuna düşen hesaplarda çıkmayabilir. Hatta başka özelliklerin çalışmadığı da görülebilir.
 • Güncellemelerin sorun çıkarması mümkün. Bu hem telefondan hem uygulamayla alakalı yaşanabilir.
 • Hesaba uygulanan yaptırımlarla alakalı olma olasılığını ekleyebiliriz.
 • Doğrulanması gereken hesap olabilir.
 • Kullanılan telefonda yaşanan problemlerde görülebilir.

Hikaye ekle özelliğinin çözümü

Instagram hikaye ekleme sorunu çözümü aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır;

 • Ağda kullanılan cihazın internetle ilgili olan bağlantısında sıkıntı varsa hikaye ekleme özelliğini çıkmaya bilmektedir. Bu sebeple ilk olarak internet bağlantısı kontrol edilmeli ve bir sıkıntı varsa düzeltilmelidir.
 • Bazı cihazlarda tarih ile saat arasında uyuşmazlık görülebilmektedir. Bu sebeple uyuşmazlık varsa hikaye paylaşımı da yapılamaz. Tarih saat uyuşmazlığını düzeltmek sorunu çözüme ulaştırabilir.
 • Uygulamanın güncellenmesinin yapılması önemlidir. Bazı cihazlara ve bazı hesaplara yeni güncellemeler hemen gelmeyebilir. Bu sebeple son güncellemenin yapılmış olduğundan emin olmak gerekir ve böylece sorun çözüme ulaşmış olabilir.
 • Instagram uygulamasını telefon üzerinden tamamen silmek ve bir süre bekletmek çözüme ulaştırabilir. Sildikten sonra yükleyip hikaye özelliğinin geri geldiği görülebilir.
 • Eğer yapılan adamların hiçbiri hikaye özelliğini geri getirmediyse Instagram’ a sorun bildirerek bu özelliğin düzeltilmesi istenmelidir. Sorun bildirildiği zaman yetkili personeller tarafından işleme geçilecektir.
 • Uzun süre oturumu çıkışa atmadıysanız tüm cihazlarda oturumu kapatmanızı öneriyoruz.
 • Hesap türü denilen işlemin yapılmasını öneririz. Ayarlardaki hesap alanından bu işlemi yapabilirsiniz. İşletme veya diğer seçenekle devam edin ve sonrasında geri dönersiniz.
instagram hikayene gonderi ekle 1
Instagram hikayene gönderi ekle çıkmıyor
instagram hikayene gonderi ekle 2
Instagram hikayene gönderi ekle gözükmüyor

Uygulama tarafında deneyeceğiniz işlemler

Önce başka telefonda test edilmesini öneririz. Kullanılan telefondan alakalı olma olasılığı kesinse aşağıdakilere bir göz atılabilir.

 • Yazılımın çok eski olmasından dolayı bazı özelliklerin çalışmaması.
 • Uygulamanın aldığı bir güncellemenin sorun çıkarması veya sorunlu olması.
  • Uygulamayı kaldınız ve önceki bir sürümü kullanın.
 • Uygulamaya yapılacak ufak bir müdahale.
  • Telefonun ayarlarından uygulamalar bölümüne girip,
  • instagram yazana dokunup,
  • İçerisindeki ilk dokunacağımız seçenek önbelleğin temizlenmesi ve sonrasında güncelleme kaldırmanın uygulanması olacak.

Hesap tarafındaki sıkıntılar

Şüpheli herhangi bir davranışın buna dolaylı yolla sebep olma olasılığı var. Örnek sürekli yanlış şifrenin girilmesinden dolayı erişimin engellenmesi gibi durumlar yaşanabiliyor. Burada ise paylaşımların kısıtlanması az da olsa olasılığı var.

Diğer bir olasılık ceza alan hesaplardaki duruma göre bazı alanların kullanımı durdurulabilir.

Yukarıdakilerin testi için profilde değişiklik yapılabiliyor mu kontrol ediniz. Örnek hakkındaki alandaki yazıyı değiştirin.

Bu olasılık bazen gün içerisinde kendiliğinden düzelebiliyor. Bazen de bir kaç gün veya daha uzun sürebiliyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.