Instagram IGTV kanal oluşturma video paylaşma

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Instagram' ın kısa süre önce tanıttığı video paylaşım hizmeti IGTV Türkiye' de aktif oldu. Artık tüm Instagram kullanıcıları paylaşım yapabilir. Eğer IGTV simgesi çıkmıyor diyorsanız uygulamayı güncelleyin.

Sponsorlu reklam

Instagram IGTV‘ yi Türkiye’ de hizmete aldı. İlk görüntüler www.andronova.net’ den geldi. Artık instagram‘ da daha uzun videolar paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda daha gelişmiş bir paylaşım alanı sunmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

IGTV, Instagram’ ın yeni video platformu olarak adlandırılmakta. Eskiden kısa videolar paylaşılırken artık çok daha uzun videolar paylaşılabilecek. Instagram’ ın önemli atılımlarından biri olan hikayeler çok tutmuştu. Diyebilirim ki kullanıcı sayısı hikayelerle katlamıştı. Şimdide yeni eklediği özellikle daha da büyümeyi hedefliyor. Acaba YouTube’ un tahtına göz mü koydu? Peki IGTV kanal açma IGTV kanal oluşturma nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam

IGTV kanal nasıl oluşturulur?

IGTV kanal açma: Instagram uygulamasını açıyoruz. Üst tarafta IGTV logusuna dokunuyoruz. Ekranınıza ikinci görseldeki gibi bir etkinlik gelecek. Sağ taraftai “çark” yani “ayarlar” simgesine dokunun. “Kanal oluştur” dokunun. Sonra bazı özelliklerden bahseden adımlar ekrana gelecek. Bunların hepsine “ileri” seçerek devam ediniz. Son seçenek yine “kanal oluştur” olacak. Video paylaşmak için son adımdan sonra açılan bölümden “video yükle” seçeneğine dokunmak gerekiyor.

Not: IGTV video paylaşma! Video kesinlikle dikey olması gerekiyor. Uzunluğu ise 15 saniye – 10 dakika arasın olmalı. Video yükleme seçeneğine dokunduğunuzda sizi telefonunuzdaki videoları olduğu bölüme atacak. Buradan uygun olan video seçip ileri sonra kapağı düzenle, başlık ve açıklama alanını doldurmaya sıra gelecek. İsterseniz yayınlayacağınız video Facebook sayfasında da paylaşabilirsiniz. Bunun içinde paylaş bölümündeki kutucuğu açınız. Sonraki adımları takip ediniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook sayfasında paylaşma adımları: Yukarıdaki adımları izlediğinizde son adım olan paylaş butonuna basmadan önce “Facebook sayfası” seçeneğinin yanındaki sağa sola doğru olan seçeneği aktif ediniz. Ekrana “Facebook sayfası bağlama” yer alan “sayfa seç” sonra “Instagram giriş yapmak için facebook.com kullanmak istiyor” ve “bu uygulamanın web sitesinin hakkınızda bilgi paylaşmasına izin verir” şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Eğer Facebook’ ta paylaşmak istiyorsanız bu seçeneği onaylamanız gerekiyor. Yani “sürdür” eğer istemiyorsanız “vazgeç” seçeneğine dokunun. Onayladıysanız sonra hangi Facebook sayfasında veya Facebook hesabında paylaşacaksanız onu seçip onaylayınız. www.andronova.net

Instagram IGTV kanal oluşturma video paylaşmaIGTV video Facebook sayfasında paylaşmaIGTV kanal nasıl oluşturulur?IGTV nedirIGTV nasıl oluşturulur?IGTV nasıl kullanılıriphone IGTV kanal nasıl oluşturulur?android IGTV kanal nasıl oluşturulur?kanal açmamedia 343IGTV kanal açmaIGTV facebook sayfasına bağlamaIGTV video paylaşmavideo nasıl oluşturulurIGTV video yayınlamaiphone IGTV video yayınlamaiphone IGTV video yayınlamaIGTV video yayınlama iphoneIGTV popülerIGTV izlemeye devam et

Yukarıdaki seçeneklerde “popüler“, “izlemeye devam et” ve “takip ettiklerin” de ayrı kategoriler şeklinde oluşmakta. IGTV kanal oluşturma ve video paylaşma gibi IGTV sorunları için şikayet hattı olarak önerilen numara aranabilir.


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 00:08

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak