WhatsApp son görülme açık ama görünmüyor

WhatsApp son görülme gözükmüyor

WhatsApp son görülme görünmüyor diyenlere birde son görülme çıkmıyor eklendi. Bugüne özel bir durum olabilir ve geliştirici tarafından hata açıklaması yapılmadı.

Andronova

WhatsApp son görülme görünmüyor veya açılmıyor olası nedeni bugün çıkan geçici bir bağlantı arızası veya çalışmadan kaynaklı diyebiliriz. Bizde bir güncelleme yaptı ve sonuç ortada. Bu şekilde bir durumun ortaya çıkması bazılarında acaba WhatsApp’ ın son görülmeyi kaldırmayı düşünmesi gerçek mi oldu sorularını akıllara düşürdü.

Şu an için bu şekilde resmi bir bilgi bulunmuyor ama çıkan sorunun bugüne özel olabileceğini söyleyelim. Belki bu konuda bir iyileştirme yapıldı veya sistemsel bir sorunla karşılaşıldı.

WhatsApp son görülme gözükmüyor

Son görülme bazen önemli bir özellik olurken bazen can sıkını bir duruma neden olabiliyor. Görüşmek istemediğiniz birinin yazdığına cevap vermek istemiyor ama sizi son görülmeden fark etmiş olabiliyor. İşte bu gibi durumlar için şirketin bu özelliği tamamen kaldırma veya kısmi olarak bazı seçenekler getirebilir. Mevcutta var ve bunu geliştirebilir.

Şu an yaşanan acaba sadece sizde mi yaşanıyor yoksa başkalarında da var mı diye araştırmanız gerekiyor. Bölgesel aksaklıklarda bazılarında yaşanan bir çok problem yanı başındaki kişide yaşanmadığı zamanlarla karşılaştık.

WhatsApp son görülme neden görünmüyor

Görülmeme durumu çoğunlukla uygulamada oluşan bir hatada veya sunucu sorunlarında çıkabiliyor. Biz yine de olasılıklara bir bakalım ve unutmadan önceki sürüme bakınız. Son görülme çıkmıyor devam edenler için bölgelere göre bir sorun görülebilir veya telefonun kapatma sorunu ortadan kaldırabilir.

Olası aklımıza gelen sebepler şunlar:

 • Telefonun çok ama çok eski olmasından dolayı sürüm desteğinin olmaması.
 • Kullanıcının aşırı yaptığı bir şeyin buna sebep olması. Yani şüpheli görülmelerde herhangi bir ayar değişimi yapılmaz.
 • Hesap ceza almışsa o zaman işlem yapmanız engellenir. Bu kısmi bir yaptırım olarak bilinir.
 • Telefona yüklü olan bir uygulamanın sorun çıkarması.

WhatsApp son görülme açık ama gözükmüyor çözümü

İşe yarar mı bilmiyoruz ama ilgili seçeneklerin kapatılıp tekrardan açılması ve hakkımda alanına bir şey yazıp kaydetmeye çalışınız. Alınacak bir uyarın çıkmasıyla bir şeylerin netleşmesi daha kolay olacaktır. Çok defa aynı şeylerin yapılmasından sonra bir kısıtlamanın gelmesi normal diyebiliyoruz.

iPhone kullanıcılarının cihazlarının iOS versiyonunun eski olmasından dolayı uyumsuzluk görülmesi aynı şekilde Android içinde geçerli. Uygulamalara gelen yeniliklerle sistem gereksinimlerinde değişimle yaşanacak. Bir bakmışsınız hiçbir şekilde WhatsApp kullanılmıyor, birde bakmışsınız bazı özellikleri çalışmamakta. Bunun için geçmişte Parallel Space denilen bir uygulamayı önermiştik. Bir çok sosyal uygulamayı bir uygulamadan yönetmeyi sağlıyor.

 • Telefonunuzu yeniden başlatın ve tarihi yanlış ise düzeltin.
 • WiFi ile deneyenler başka bir ağa bağlanarak denemelerini öneriyoruz. Tabi mobil veri ile de denenmesi şart.
 • Kablosuz bağlantı yapanların modemlerini kapatılıp biraz beklenmesi önerilir.
 • VPN / DNS yöntemleri her türlü bağlantı sorunlarında uygulanan yöntemler arasındadır.
 • Uygulamanın ayarlarına girerek hesap / gizlilik / son görülmeyi birde herkes olarak değiştirip deneyelim.
 • Sorun birden fazla kişide görülüyor mu bakalım.
 • Farklı telefonlarda denerken ayrı işletim sistemi olan cihazlarla denenmesini de öneriyoruz.
 • Uygulamanın kaldırılarak eski bir sürümle denenmesi. Önceki sürümleri işinizi görebilir.

Son görülme iPhone için uygulanacaklar

Aşağıda bu seçeneğin hangi bölümden yapılacağını gösteriyoruz. Sonrasında sistemden kaynaklı olası sorunlarda uygulayacağınız bir adımdan söz edeceğiz.

 • Hesap yazan yere giriniz,
 • Son görülme kişilerim veya herkese açık olacak şekilde birini seçin,
 • Durumla alakalı seçenekte aynı şekilde olması gerekiyor. Siz kapatırsanız diğer kişilerinde görülmeyeceğini belirtelim.
WhatsApp son görülme açık ama görünmüyor
WhatsApp son görülme açık ama görünmüyor

İlgili butonların çalışmaması durumlarında ayar sıfırlaması işe yarayacaktır. Son görülmeyi açıyorum ama kendiliğinden kapanıyor diyenlere çözüm sağlayacaktır.

WhatsApp son görülme çıkmıyor çözümü
WhatsApp son görülme gözükmüyor

iPhone ayarlarında uygulayacağınız bir seçenekle bir ihtimal sorunsuz kullanım yapılacaktır. Bunun için genel adlı bölümde sıfırla içerisinde ağ ayarlarının ve sonrasında tüm ayarların sıfırlanma işleminin yapılması gerekiyor.

Android için son görülme adımları

Telefonun tarihinde yanlışlık varsa düzeltin. Yanlış olmasından dolayı sistemde bir dizi aksiliklerle karşılaşacaksınız. Bu tüm cihazlar için aynıdır.

Gelelim sistemden uygulayacağımız önemli bir adıma. Uygulamalar dediğimiz bir bölüm var. İçerisinden WhatsApp olana dokunup, önbellek ve güncelleme kaldırması adlı seçeneğin çalıştırılması gerekiyor.

Not: Tarih yanlışlığı ve boş alan yetersizliğinden dolayı sistem hataları yaşanması olasılığı var.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın