Instagram Dil Değişmiyor Değiştirme Ayarları

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

Yazımızda önce Instagram dil değişmiyor sorununa yanıt vereceğiz. Sonrasında dil değiştirme ayarlarını resimli anlatımla yanıtlayacağız.

Teknoloji destek

Baya bir zaman önce Instagram dil değişmiyor şeklinde yardım talepleri gelmişti. Kaç gün sürdü bilmiyoruz ama en uzun sorunlardan biri diye hatırlıyoruz. Ağın çıkardığı son güncellemenin bir etkisi olarak böyle bir durumla karşılaşılmıştı. Çözümde tekrar yeni bir sürümün yayına alınması gerekiyordu. Lakin ne oldu ise hızlı bir şekilde bu sürüm hazırlanamadı. Instagram ise geçici çözüm olacak bir işlem yaptı. Uygulamanın dil ayarlarına yeni bir seçenek ekledi. Kısaca Türkçe olarak yer alan dil bölümünde birde Türkiye diye seçenek eklendi.

Yukarıdaki olayla birebir karşılaştık ve ağ geçici çözüm sunana kadar biz kendimiz bir geçici çözüm bulmuştuk. Yaptığımız uygulamayı kaldırıp ve önceki sürümlerden birini kurup kullanmak oldu.

Instagram Dil Değiştirme Ayarları

Instagram dil değiştirme nasıl yapılır ve hangi yollar izlenmelidir artık öğrenebileceğiniz doğru yerde bulunuyorsunuz. Dil ile ilgili olarak değişiklikleri sorunsuz şekilde yapabilmeniz mümkündür. Dil değiştirme özelliğinin ise sadece uygulamanın içerisinde yer aldığını söylememiz gerekir. Şirketin uygulamasında bakıldığı zaman her geçen gün kullanıcıları sevindirecek pek çok özelliklere yer verilmeye devam ediliyor. Buna göre sizlerde artık bu özellikler ışığında hesaplarınızla ilgili olarak özelleştirme yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Dil ile ilgili sorun yaşayanların isterseler alternatif adımlarla çok kolay bir şekilde dil değişikliği yapabilecek olduğunun altını çizmemiz gerekir. Dil değişikliği yapabilmek içinde Ayarlar bölümüne gitmeniz ve buradan özelleştirme yapmanız gerekecektir.

Instagram Dil Değişikliği Adımları

Ağın uygulaması içerisinde pek çok özellikler vardır. Üstelik bu özelliklerin bir kısmı ise Instagram kullanıcıları tarafından tam manasıyla bilinmiyor. Geniş özellikleri kapsayan bir uygulama olduğundan dolayı haliyle kullanıcılar da yaptıkları araştırmalar sonrasında bilmedikleri özellikleri hakkında bilgi sahibi olma şansına sahip oluyorlar. Android için dil değiştirme işlemini yapacak olanlarınız varsa izleyeceğiniz en pratik yollar şu şekilde olacak:

 • Profilinize giderek sağ üst köşede yer alan üç nokta imgesine tıklamalısınız
 • En alt bölümde yer alan profil resmine dokunun
 • Sağ üst bölümde ayarlar yer almaktadır
 • Hesap ve daha sonrasında ise dil bölümüne gelmelisiniz

Kullanmak istediğiniz dil hangisiyse seçiminizi yaparak kaydetmelisiniz.

instagram dil degismiyor 1
Instagram dil değiştirme ayarları

Yukarıdaki hesap bölümüne girdiğinizde hem dil ayarını hem tür değişikliğinin yer aldığı seçenekleri göreceksiniz.

instagram dil degismiyor 2
Instagram dil değişmiyor

Görüldüğü üzere bu kadar basit bir işlemdir. Bundan sonra belirtmiş olduğumuz bu adımları izleyerek de Instagram dil değiştirme nasıl yapılır uygulamaya başlayacaksınız. Türkçe haricinde uygulamayı farklı bir dile çevirmek isterseniz kolayca çevirme şansına sahip olacaksınız.

Instagram Dil Yabancı Oldu Sorunu

Instagram, dünya genelinde milyonlarca insanın kullandığı popüler bir sosyal medya platformudur. Ancak bazen Instagram kullanıcıları, bilmedikleri bir dilde karşılaşabilirler, bu da Instagram dil yabancı oldu sorununu oluşturur. Bu sorun, kullanıcıların Instagram’ı anlamalarını ve kullanmalarını zorlaştırabilir. Bu makalede, Instagram’da dil yabancı oldu sorununu çözmek için izlemeniz gereken adımları adım adım anlatacağız.

Adım 1: Instagram Dil Ayarlarını Kontrol Edin

Instagram’ın dil ayarlarını değiştirmek oldukça basittir. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 2. Sağ üst köşede bulunan üç çizgi veya dişli çark simgesine dokunun.
 3. “Ayarlar” veya “Settings” seçeneğine dokunun.
 4. “Hesap” veya “Account” seçeneğine dokunun.
 5. “Dil” veya “Language” seçeneğini bulun ve seçin.
 6. İstediğiniz dili seçin. Instagram, birçok farklı dil seçeneği sunar.

Adım 2: Tarayıcı Ayarlarını Kontrol Edin (Web Versiyonu Kullanıcıları İçin)

Eğer Instagram web versiyonunu kullanıyorsanız, tarayıcı ayarlarınızın dil ayarlarını kontrol etmelisiniz. Tarayıcınızın dil ayarlarını değiştirerek, Instagram’ın dilini etkileyebilirsiniz.

Adım 3: Cihaz Dil Ayarlarını Kontrol Edin

Mobil cihazınızın veya bilgisayarınızın dil ayarları da Instagram’ın dilini etkileyebilir. Cihazınızın dil ayarlarını kontrol edin ve Instagram’ın kullanmak istediğiniz dil ile uyumlu olduğundan emin olun.

Adım 4: Tarayıcı Geçmişini Temizleyin (Web Versiyonu)

Instagram web versiyonunu kullanıyorsanız, tarayıcı geçmişini temizlemek de sorununuzu çözebilir. Tarayıcınızın ayarlarına gidin ve geçmişi temizleme seçeneğini kullanarak tarayıcı verilerini sıfırlayın.

Instagram Dil Değişmiyor Sorunu

Şu anda herhangi bir sıkıntı olup olmadığını bilemiyoruz. Resmi bir açıklama olmadan sosyal ağlardaki paylaşımlar varsayıma yöneliktir. Lakin genelde oluşan problemlere yönelik adımlar içerisinde olası nedenler yer alıyor.

Instagram dil neden değişmez? Aklımıza gelen uygulamanın üzerinden yapılan bir çalışma olması. Ya da sistemde oluşan bir sorunun yol açtığı etkiler. Bunun kontrolü diğer özelliklerin çalışıp çalışmadığına bakmaktır. Biz bir çok uygulamada profil alanında ufak bir değişiklik yaparak bunu test ederiz. Örnek hakkımızdaki alana bir kelime ekleyip kaydetmekle bunu anlarız. Kayıt olmazsa sorun var demek.

Adım 1: Instagram Uygulamanızı Güncelleyin

Instagram dil değişmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız, ilk adımınız uygulamanızın güncel olduğundan emin olmaktır. Eski bir uygulama sürümü, dil ayarlarının düzgün çalışmamasına neden olabilir. App Store (iOS) veya Google Play Store (Android) üzerinden Instagram uygulamanızı güncelleyin.

Adım 2: Dil Ayarlarını Kontrol Edin

Instagram uygulamasında dil ayarlarınızı değiştirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza gidin.
 2. Ardından sağ üst köşede bulunan üç çizgi veya dişli çark simgesine dokunun.
 3. Açılan menüden “Ayarlar” veya “Settings” seçeneğine tıklayın.
 4. “Hesap” veya “Account” seçeneğine dokunun.
 5. “Dil” veya “Language” seçeneğini bulun ve seçin.
 6. İstediğiniz dili seçin. Instagram’da kullanılabilir olan birçok farklı dil seçeneği bulunmaktadır.

Adım 3: Tarayıcı Ayarlarını Kontrol Edin (Web Versiyonu Kullanıcıları İçin)

Eğer Instagram web versiyonunu kullanıyorsanız, dil değişikliği sorununun tarayıcı ayarlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmelisiniz. Tarayıcınızın ayarlarına gidin ve dil seçeneklerini kontrol edin. Tarayıcınızın dil ayarı farklı bir dilde ise, Instagram dil değişimi sorunu yaşayabilirsiniz.

Adım 4: Cihazınızın Dil Ayarlarını Kontrol Edin

Mobil cihazınızın veya bilgisayarınızın dil ayarları, Instagram’ın dil ayarlarını da etkileyebilir. Cihazınızın dil ayarlarını kontrol edin ve Instagram’ın kullanmak istediğiniz dil ile uyumlu olduğundan emin olun.

Instagram Dil Değişmiyor iPhone Sorunu

iPhone cihazları aracılığıyla da artık dil değiştirme yapmaya başlamanız mümkündür. Normalde herhangi bir aksilikte cihazın bölgesel dil ayarlarından işlem yapmanız gerekiyor. Hatırlıyoruz da bir zamanda böyle bir şeyi dediğimiz bölümden yapmıştık.

iPhone kullanıcıları da çok kolay bir şekilde kullandıkları uygulamadaki dil alanından hızlı bir şekilde dil ayarını değiştirmeleri mümkündür. Yukarıda yer alan adımlar hemen hemen bir çok cihaz içinde aynı olduğunu belirtmek istiyoruz. Değiştirme nasıl yapılır öğrendikten sonra hangi dile isterseniz dönüştürebilirsiniz. Sadece Türkçe dil seçeneği olmadığı gibi uygulamada kullanabilecek daha pek çok farklı seçeneklerin yer aldığını söylemek isteriz.

Android Instagram Dil Değişmiyor mu?

Telefonun kapatılıp açıldıktan sonra sırası ile atmanız gereken adımları aşağıya ekliyoruz. Genelde bir çok farklı sorun içinde bu adımlar uygulanmakta.

Örnek anlatım Samsung arayüzünden aktarılmakta. Uygulamalar dediğimiz alanda klavye veya buna yönelik ne varsa içerisine girin. Önbellek ve diğer seçeneklerin teker teker denenmesi gerekiyor.

Instagram’ ın kaldırılıp bir önceki veya daha önceki bir sürümle test edin. Cihazın tarihi yanlışsa düzeltmeyi de unutmayın.

Son öneri tüm telefonları kapsamakta. Uygulamanın ayarlarında yer alan hesap türünün değiştirilmesi bize göre geçici olarak bir çözüm sunacak.

Instagram kaç kişi şikayet ederse kapanır adlı haberimize de bakmak ister misiniz?

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir