Instagram kullanıcılar yüklenemedi hatası nasıl düzeltilir

Couldn't load users Instagram (solution)

Instagram kullanıcılar yüklenemedi, hesabın kişilere erişmek istediğinde erişim izninin olmadığını belirten uyarının adı. Duruma göre kullanıcılar yüklenemedi hatası olarak karşımıza da çıkıyor.

teknik destek

Yüklenemedi hatası uzun yıllar sonra sanırım dün karşıma çıktı. Unutulup giden bir sorun gibi duran bu uyarının temelinde, rehberdeki kişilere veya arkadaş listesine erişim izninin olmamasından kaynaklıdır. Lakin burada karıştırmamanız gereken sorun şu ki, kişi bunlara erişim izni vermesine rağmen bu şekilde bir hata alması.

Şikayetlere şöyle bir göz attığımda, profilimde takip ettiğim kişileri göremiyorum ya da arkadaşlarımı göremiyorum şeklinde yazanlar var. Bu da ayrı bir bir durumdur.

İçeriğimizde, hem Instagram kullanıcılar yüklenemedi sorununa yanıt vereceğiz hem de erişim izinlerine yönelik adımlardan bahsedeceğiz.

Instagram kullanıcılar yüklenemedi hatası

Kullanıcılar yüklenemedi, kullanıcıların takip ettiği kişi listesini görememe sorunudur. Bu göreceli bir durumdur. Çeşitli sebepleri olduğu gibi bazen kullanıcıların bizzat yanlışlıkla kendilerini kısıtlamalarından kaynaklı da yaşanmakta. Birde yapmış oldukları davranışların da bir sebebi olarak böyle bir şeyle karşı karşıya kalabiliyorlar.

Böyle bir mesajla karşılaşanların bir kısmının hesaplarında oluşan bu durum kendi kendine düzeldiği gözlemlendi. Bir kısmında ise, ya kişinin şüpheli hareketlerde bulunması ile izah edildi ya da ceza aldığı kanaati oluştu. Kişilerin bazılarının bunun için sorun bildiriminde bulunmalarına rağmen herhangi bir dönüş yapılmadığı da yazılan şikayetlerde karşımıza çıktı.

instagram kullanicilar yuklenemedi 2
Instagram kullanıcılar yüklenemedi hatası

Instagram yüklenemedi için ne yapılmalı

Öncelikle, şu an sizin gibi başkaları da var mıdır diye araştırmanız gerekiyor. Yani acep ağla alakalı yolunda gitmeyen bir şeyler mı var diye araştıralım. Sonrasında aşağıya eklediğim önerileri harfiyen uygulayalım. https://www.andronova.net

 • Uygulamayı kapatıp denedikten sonra birde telefonumuzu kapatalım.
 • Yanımızda varsa başka bir cihazla deneyelim. Duruma göre tarayıcı kullanarak oturum açıp deneyelim.
 • Telefonumuzdaki uygulamaya erişim izinlerine bir göz atalım. Rehbere erişim izni verdiyseniz oraya da bir bakalım.
 • İnternet bağlantımızı test edelim. Farklı farklı sitelere ve sosyal uygulamalarla deneyelim. Test adına birde başka bir internet ağı kullanarak hesabımızı açalım.
 • Telefonla alakalı olduğuna eminseniz, telefonun ayarlarına girelim ve Uygulamalar bölümünden Instagram’ ı bulup ve içeriğindeki seçenekleri çalıştıralım. Bu soruna büyük ölçüde çözüm getirecek.
 • Şüpheli bir davranışta bulunmuşsanız, bir kaç saatte olsa hiç bir şekilde ne uygulama ile ne tarayıcı ile hesabınıza girmeye çalışmayın. Baktınız aynı şekilde çıkmaya devam ediyor o zamanda o gün bir şey yapmadan geçirin.
 • Ceza durumlarında bir süre hesabınızdan bazı özelliklerin çalışmadığını göreceksiniz.
instagram kullanicilar yuklenemedi 1
Instagram yüklenemedi hatası

Telefondan veya internetten alakalı sıkıntılar

Yukarıda uygulamalar dediğimiz bir alan var ve buradan önbellek, veriler ve güncellemeler silinerek bir çözüme ulaşırız. Bu hem cihazla hem uygulama ile alakalı problemlerde kullanılmakta.

İnternetle alakalı olan sorunlardan biri şüpheli olarak görülen bağlantılarda veya davranışlarda o IP bir süre kısıtlamaya uğrar. Bu da uygulamanın bazı alanlarının çalışmaması ile sonuçlanır.

Hesapta görülen kısıtlamalar

Ceza veya geçici yasaklamaların temelinde kurallara uyulmama durumları söz konusu. Kişi bilerek veya bilmeyerek işlediği yanlış davranışlar sonucu bir süre veya kalıcı olarak hesabını kullanamaz veya bazı bölümleri kullanmaz hale gelir.

Hesabınızı test etmek istiyorsanız, profil alanına girin ve düzenle ile biyografi alanına bir kelime ekleyin. Eğer hesabınızda ceza veya sorun varsa, yaptığınız işlemlerin kayıt edilmeyeceğini göreceksiniz.

Genelde atacağınız adımlar

Yukarıdakilerin hepsi bir seçenektir. Olası nedenlere yönelik atacağınız adımlar sizi çözüme götürecek.

 • Farklı telefonla, internetle ve hesapla deneyelim.
 • Hesabımızın oturumunu çıkışa atalım. Tabi tüm oturumları çıkışa at diyelim.
 • Şifrenizi yenileyin ve tekrardan giriş yapın. https://www.instagram.com/accounts/password/reset
 • Oturumunuzu açarken her zaman kullandığınız yöntem dışında bir başka yöntemle deneyin. Örnek telefon numarası ile veya mail ile deneyelim.
 • Hesabımızın türünde değişikliğe gidelim. Kişisel olan hesabımızı işletme hesabına dönüştürelim. Bu çoğu hesap sıkıntılarına yönelik çözüm getirmekte. Merak etmeyelim istediğimizde bir daha normal hesaba dönüş yapabiliyoruz.
 • Sorun bildiriminde bulunalım. Lakin sorununuz çözülecek ya da kesin dönüş yapılacak anlamına gelmiyor. Deneyin baktınız olmuyor birde başka kanalla başvurunuzu yapın.
instagram kullanicilar yuklenemedi 3
Instagram kullanıcılar yüklenemedi iPhone

Bunların hepsi bu uyarıya yönelik atılacak adımlardır. Umarız sorununuza çözüm bulmuşsunuzdur. Yardıma ihtiyacınız varsa, içeriğimizdeki destek hattından yararlanmanızı öneriyoruz. Tabi ücretli bir hat olduğunu şimdiden söyleyelim.

Instagram kullanıcılar yüklenemedi hatası nasıl düzeltilir başlıklı haberimizden sonra birde Instagram hesabımı silemiyorum hesaptan atıyor soruna bakmanızı öneriyoruz.

teknik destek

Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.

Bir cevap yazın