Instagram mail adresi nasıl değiştirilir?

media 11344

Instagram e-posta adresi nasıl değiştirilir ya da Instagram mail adresimi değiştirmek istiyorum diyenlere birde e-posta kaldırma eklendi.

teknik destek

Instagram mail adresi nasıl değiştilir diye soranlarda hangii bölümden işlem yapmak gerekiyor diyenlere resimli anlatımla bölümleri sıraladık. Yapılamadı ve yapılamıyor şeklinde uyarıyla sonuçlanan işlemlerde profilde yer alan neler varsa oynayarak test edilmesi gerekiyor.

Sosyal hesapları oluştururken sizden bir doğrulama adresini yazmanız istenir. Eğer eklediğiniz adrese erişiminiz bulunmuyorsa ileri de çok sayıda problemle karşılaşabilirsiniz. Örnek olarak ulaşamadığınız hesabınızın şifresini değiştirmek istediğinizde ek bir giriş seçeneği eklenmediyse imkansız hale gelecektir. Burada hali hazırda hala erişiminiz varsa yeni bir mail adresi açarak erişim probleminizi giderebilirsiniz. 

İşlemler sırasında her zaman eklenen bilgilerin tekrardan kontrol edilmesini öneriyoruz. Gerçekleşmeyen durumlarda ise uygulamanın dışında tarayıcıdan yararlanılması daha mantıklı olacak. Tabi farklı bir sistemle ve internetle denemesininde fayda getireceğini düşünüyoruz.
 

Instagram mail adresi değişikliği 

Yapacağımız işlemlerde dikkat etmemiz gereken ek erişim seçeneklerinin daha önce eklenmiş olması gerekiyor. E-posta değişiminde yanlışlıkla mail adresini kaldırdım ve artık hesabıma erişim yapamıyorum diye yakınanlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için erişiminiz olan bir telefon numarasının hesaba ekli olmasını öneriyoruz.

1. Öncelikle Instagram hesabına giriş yapıyoruz. “Profil simgesine dokunduktan sonra sağ üst köşedeki “Ayarlar simgesine dokunuyoruz. 

2. Profili Düzenle seçeneğine dokunuyoruz. 

3. Mail adresinizin bulunduğu bölmeye tıklayarak siliyoruz ve yeni giriş yapmak istediğimiz mail adresini kaydediyoruz. Sonrasında bitti butonuna dokunarak çıkabilirsiniz. 

4. Eklenen e-posta hesabını doğrulamanız gerekebilir ve 6 haneli kod geldiğinde hesaba girerek doğrulayınuz

Instagram mail adresi değişikliği iphone

Instagram profil ayarları resimli

  • Mail hesabını değiştiremiyorum şeklinde problem yaşayanların önce bir bilgisayar üzerinden denemeleri ve sonrasında başka bir telefonla yapmaya çalışmalarını öneriyoruz. Unutmadan ek bir giriş yönteminin ekli olmasını şiddetle önermekteyiz. Bu telefon numarasıyla olur veya diğer sosyal ağların eklenmesiyle olabilir.

Instagram profil ayarları resimli

Instagram e-posta hesabı nasıl değiştirilir?

Profilinize girerek düzenleyle numara kaldırma veya numara değişimini tamamladık. Şimdi ise yanlışlıkla mail adresini kaldırdım sorununu ele almak istedik. Bu durumda güvenlikte pek bir seçenek bırakmayanların instagram ve Facebook için hazırlamış olduğumuz müşteri hizmetleri adlı yazının incelenmesini önermekteyiz.

Geliştirici uygulamasına yeterli yardım desteğini eklemediğini belirtelim ve isterseniz birde Facebook kanallarını kullanın. Malum iki ağda aynı şirkete ait ve dönüşler aynı kanallardan yapıldığına defalarca şahit oldu. 

Diğer başka erişim bölümü ise uygulamada bulunan yardım merkezi adlı seçeneğin kullanılması. Bazen buradan size bir başvuru kanalı açılabiliyor. Buraya ilgili durum başlığını ve genel seçenekleri belirleyerek iletişime geçiyorsunuz.

Sonra bir kaç hafta içerisinde size bir bildirim maili geliyor. Burada bazen verilen bir 6 haneli kodun yazılarak elinizde tutup sonra fotoğraf çekilerek onlara mail üzerinden iletmeniz isteniyor. Buna ek olarak kimliğin görüntüsü de talep edilebiliyor.

Değişmiyor ise;

  • Uygulamanın ayarlarını açınız.
  • Yukarıdaki çizgili alana giriniz.
  • Ayarlarını açınız.
  • Yardımda yer alan “Sorun bildir” ve sonrasında bir şeyin çalışmadığını belirten seçenekle devam ediyorsunuz.

Instagram diğer sosyal medya araçları gibi en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Çok büyük katılıma sahip uygulamaya üye olan kişiler daha çok resim paylaşımında bulunmaktadır. Resim paylaşım olarakta adlandırılan bu sitede üyelik sonrasında e-posta adresi değişiminin nasıl yapılacağına dair bilgiler aşağıdaki başlığımız altında bulunmakatadır.

Mobil cihazlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Sevdiğiniz kişlerle veya sizi takip eden kişilerle kolay şekilde paylaşım yapacağınız bir mobil yazılımdır. Bu haberimizde ilk üyelik aşamasında vermiş oldukları e-posta adreslerini nasıl değitirebileceklerini anlatacağız. 

Instagram e-posta adresini değiştirme

İlk üyelikte sizlerden onaylanmış bir e-posta adresi istemektedir. Üye olurken eklenen adrese onaylama linki göndermektedir. Daha sonra herhangi bir giriş denemesi veya yapılırsa uyarmak amaçlı bir bildirimde bulunuyor. Email adresiniz korsanlar tarafından ele geçirildiyse işiniz çok zorlaşabiliyor. Oluşturulacak taleplerin sonucu olumlu geçerse yeni adres eklemenize izin veriliyor. Eğer bu değişimi yapmadığınız taktirde instagram şifrenizi unuttuğunuzda tekrardan geri alamayabilirsiniz. Diğer ikinci kısımda yer alan sorunu yaşadıysanız eğer hesabınız başkaları tarafından kullanılıyorsa büyük sıkıntılar oluşabilir. Hem size hem arkadaşlarınızı kandıracak yöntemlere gidilebilir. Şimdi bu durumlarda nasıl e-posta adresinizi değiştirebileceğiniz anlatalım;

  • İlk olarak instagram heabınıza giriş yapınız.
  • Girdikten sonra karşınıza gelen ekrandan Profili düzenle yazısına tıklayınız.

İnstagram e-posta adresi nasıl değiştirilir

  • Ardından ekranın altında yer alan Gizli Bilgiler bölümüne tıklayınız.
  • Bu ekranda yer alan e-posta kısmına geliniz.
  • Farklı hesabınızı yazarak kaydediniz.

Artık üyelik mail adresini değiştirme işleminiz gerçekleşmiş olacak.


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 23:35

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın