Instagram şifremi unuttum nasıl geri alınır?

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Instagram' a girdiğinizde şifre hatası aldığınızda aklınıza hesabın çalınma durumu geliyordur. Sık talep göndermeden sonra şifre unuttum kısıtlanabilir.

Sponsorlu reklam

Instagram şifre sorunu ile çok sayıda kişi sıkıntı yaşamakta. Örneklerde instagram şifremi unuttum diyelerek şifre sıfırlamasını alamayanlar, telefona kod gelmediğinden şifreyi değiştiremiyorum ve sıfırlama URL’ si gelmediğinden yeni şifreyi alamıyorum diyenler çok oluyor. Neyse bu ağda daha sık karşımıza çıkıyor. Bunla alakalı yazan çok insan var ve bir kısmı yıllarda ulaşamadığından söz ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu ve buna benzer sorunlarda size cevap verecek birini bu ağda bulmak bazen çok zor oluyor. Konunuzla alakalı olmayan formları doldurmak zorunda bırakılıyorsunuz. Hele yardım sayfası baştan aşağı rezilliğin ifadesi. 

Sponsorlu reklam

Cep telefonunuzdan şifre sıfırlamayı deneyiniz. Sizlerle paylaştığımız önerileri deneyerek bir çözüme ulaşmaya çalışınız. Olurda sorun hala çözülemediyse kimliğinizi doğrulayarak talep oluşturmaya çalışınız. Unutulan şifreler için güvenlik sorularından ve cep telefonda şifre sıfırlama’ dan başka çözüm çok zor.

Alternatif olarak bilgisayardan instagram.com adresine giderek “Unuttun mu?” yazısını tıklayıp açılan bölüme kullanıcı adınızı veya instagram hesabını açtığınızda kullandığınız mail adresini yazıp hesabınız aratın. Instagram güvenlik adımlarını uygulayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şifremi unuttum Instagram şifre kurtarma önerileri

 1. Eğer e-posta hesabınıza ulaşamıyorsanız veya şifre hatası alıyorsanız mail servisiyle iletişime geçebilirsiniz.
  • Çalınmış veya parolasını unuttuğunuz hesaplarda sağlayıcının sunduğu güvenlik adımlarını uygulayınız. Kullanıcı bilgisi, mail ve telefon gibi sıfırlamada kullanılan seçeneklere ayrı yöntemler sunulabiliyor.
 2. Bazen sosyal ağlarda sunucu kaynaklı şifre hatası alınabiliyor.
  • Bu gibi durumlarda alternatif internet bağlantısı yaparak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Yine öneri olarak farklı bir cihazdan yada bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapmayı denemenizi öneririm.
 3. Telefondan uygulamaya girip “Daha fazla yardım” yazan öneriyi kullanınız.
  • Burada bazılarına ne yazık ki diyerek yardım konularına yönlendirirken bazende kimlik doğrulamasının yapılması şeklinde yöntem açılabilir.
 4. Konuyla birebir aynı olmasa da kullanılan bağlantılarla size dönüş kapısı açılabiliyor.
  • help.instagram.com   /contact/151081798582137 buradaki URL üzerinden içeriklerden ulaşabildiğinizi kullanın. 
  • facebook.com   /help/contact/283958118330524 Facebook’ a ait olsa da aynı şirketn olduğundan dönüş yapılma olasılığı var.
 5. Hesabı açtığınızda gerçek bilgilerinizi kullandıysanız eğer bir kapı açılırsa kimliğinizin görüntüsü istenilebiliyor

Instagram hesap kurtarma

Instagram sıfırlama

Kod veya sıfırlama bağlantısı ulaşmıyorsa bir ihtimalle çok defa istediğinizden dolayı veya güvenlik önlemleri gereği işlem yapılması engelleniyor olabilir. Aralıklı başvurmanızı öneririz. Genelde hemen dönüş yapılmamakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefona gelmeyen kod için ya bildirimlerin kapanmış olması, ya cihaz tarafında bir engelleme veya hat taşıma durumları olabilir. 

 • Operatörden kısıtlı servisler var mı ve mesajlarda engel kaldırma kodlarının çalıştırılmasını öneriyoruz.
 • Sim değişikliği ve operatör taşımalarında 3 gün bu tarz mesajları almanız engelleniyor.

Eğer telefondan destek almak istiyorsanız, içerikteki reklamda bulunan numarayı arayabilirsiniz. Resmiyette şirketin böyle bir hizmeti bulunmamakta. Önerilerimizi dikkatli okumanızı öneririm ve sorununuzu tam olarak anlatmanız fayda sağlayacaktır. 

Bu ağ henüz ne yardım sayfası geliştirildi ne de destek dönüşleri. Çok az sayıda şikayet formları kullanılıyor. Durum böyle olunca kullanıcıları bazı sorunlarda çözüm bulamıyor. O kadar şikayete rağmen hala düzgün bir yardım sayfası oluşturulmadı. 


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 17:38

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak