Instagram Türkçe olarak ayarlamada sorun yaşıyoruz

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Oturumunuzu açarken Instagram bir sorun oluştu Türkçe olarak ayarlamada sorun yaşıyoruz hatası karşınıza bu aralara çıkıyor mu? Türkçe olmuyor sorunu yaşadınız mı?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Şimdilik İngilizce kullanabilirsin öneri mesajı için devam et dediğinizde hesabınız açılıyor. Lakin dil sorunu yaşıyorsunuz.

Geçmiş yıllarda olan bir sorunun tekrar başladığını söyleyelim. Çok fazla kullanıcının etkilenmediği ama bu hafta ara ara çıkan uyarının rahatsız ettiğini görüyoruz. Şu aralar çıkan sıkıntının ağ ile alakalı bir aksaklık olduğunu söyleyelim. Ara ara deneyenlerin sorunsuz giriş yaptığı ama bir kısmında ise sürekli denemelerden sonra engel uygulandığı oluyor.

Çıkan uyarı mesajının görselini aşağıya bıraktık. Metinde zamanla değişimler yaşanma olasılığının olduğunu belirtelim.

Instagram uygulamasını İngilizce kullanabilirsin

“Instagram uygulamasını Türkçe olarak ayarlamada sorun yaşıyoruz” hatası çıkıyor ve devamında tekrar deneyebildiğinizi ve şimdilik İngilizce ABD kullanabilirsiniz yazılı. Devam et butonuna dokunulduğunda dil İngilizce olarak kullanıma izin verilecek. Tekrar denemek isteyenlerin karşısına yine aynı bölüm açılacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Dil’ i Türkçe olarak değiştirmek istediğinizde büyük ihtimal yine sorun oluştuğunu belirten uyarı ekrana gelecek.

Bir sorun oluştu, Instagram kullanıcılarının bir kısmında giriş sorunu olarak görülmekte. Oturum açmak isteyenlerin bir kısmında kullanım engelinin çıktığı biliniyor. Bizde bu uyarının zaman zaman çıktığını bilmediğimizden daha önce kullandığımız bir çok seçeneği bu içerikte yer vereceğiz.

Sürekli Instagram bir sorun oluştu yazısı ekrana geliyor ve eğer daha önce açık olan bir oturumunuz varsa ek giriş ayarlarının açılması gerekir. En azından birinde sıkıntı çekerken sorun kalkar.

Instagram bir sorun oluştu hangi sebeplerden çıkar?

Böyle bir şeyle eski zamanlarda karşılaşmıştık. Eskiye baktığımızda kullanılan uygulama sürümünün cihazla uyum göstermemesi, virüs, çakışan uygulamalar ve daha nicesi yer alıyor.

Olası sebeplerden aklımıza gelenleri aşağıya bırakıyoruz. Değişken olan seçeneklerin güncelliği kontrole edilmelidir.

Ceza alan hesapların kullanımlarına yönelik yaptırımların bir kısmında kullanımla alakalı sıkıntılardır. Burada karıştırılan bir şey var. Geçici önlem amaçlı uygulanan yöntemler bazen ceza ile karıştırılıyor. Burada sistemin kendi güvenliğine yönelik önemli araçları var.

  • Ceza veya önlem amaçlı durdurulan hesaplar.
  • Uygulamanın zamansız sorun çıkarması.
  • Telefonun tarihinin yanlış olması. Artı boş alana ihtiyaç var.
  • Dahili servislerin sıkıntı çıkarması. Örnek Google Play ve hizmetleri adlı uygulamaların herhangi bir sebeple aksaklık çıkarıyor. Bizde burada uygulamayı kaldırıp farklı versiyonları yükleme k daha sağlıklı olacak. Normalde kaldır yeniden kurulum yap denilir ve bizde ek olarak önceki versiyonların kullanılarak test edilmesinden de yanayız.
  • Sosyal medya uygulamalarının bir çoğunda çıkan aksaklıklar kullanıcıların genelinde yaşanır. Tabi bu Türkiye’ nin belli kesimleri içinde geçerli olur.
instagram bir sorun olustu 2
Instagram Türkçe olarak ayarlamada sorun yaşıyoruz

Çözüm sunacak önerilerin devamı

Aşağıdakilerin denenmesinden sonra hala aynı şeyle seyrekte olsa karşılaşanların yapacakları tek şey ağa sorunu bildirmeleri olacak.

Telefon, internet ve hesap kontrolünden sonra birde aşağıdakileri uygulayın. Tabi en önce yapacağınızı en son yapmamanız için Google ve diğer ağlardaki paylaşımlara bakıp herhangi bir problem olup olmadığına bakınız.

Başlıkta olanın genel sebebi uygulamanın veya bağlantı tarafında yaşanan arızalardan sebeptir. Nadir kullanıcılardan alakalı çıkmakta. Onların bir kısmının da çok sık aynı şeylerin tekrarlanması ile oluşmakta.

Profil testi ve eklenecekler

Hesabınıza bilgisayar kullanarak ulaşırsanız muhakkak ek oturum açmada kullanılan seçeneklerden açılmamış olanların aktif edilmesi gerekiyor. Belki o seçeneğin engellenmesi mümkün.

Profile ulaşanları hakkındaki alana bir kelime ekleme önerisinde bulunuyoruz. Zaten bir aksaklık varsa sorun çıkaracaktır.

Şifrenizi değiştirerek bir yol bulma

Biz bunu maile kod gelmediğinde kullanırdık. Chrome’ da iki sekme açardık ve birinde instagram.com ve diğerinde hesaba kayıtlı e-posta adresinin oturumu açık olurdu. Sıfırlama sırasında mail ile yapıldığında yan sekmede açık olan maile erişim yapılarak oturumunuzun açılması sağlanır.

Her ne yapacaksanız yapın ama peş peşe aynı şeyleri denemeyin. Aksi takdirde hesabın kullanıma yönelik problemler yaşayacaksınız.

Uygulama çakışmaları ve hesap sorunları

Uygulamaların yüklenmesi sırasında kimse yüklediğiniz uygulamaların sorun çıkardığını bilmiyor. Lakin çakışmaların olduğu göz önüne getirildiğinde sorun olmadan önce en son hangi uygulamalar vardı ve sonrasında neler kuruldu ise ya kaldırın ya devre dışı bırakın.

Sıkıntılı uygulamaların eski versiyonları denendikten sonra birde önbellek ve verilerin kaldırılmasını öneriyoruz. Aynı şekilde Google’ un dahili servisleri içinde bu tercih edilmesini öneririz.

Samsung modellerinde daha sık yapılan işlemlerden söz edeceğiz. Uygulamalar dediğimiz alana girip, instagram’ ı bulup ve içerisindekileri çalıştırmanızı öneririz.

Son olarak eğer bilgisayardan veya olası bir yöntemle hesabınızın profil alanına ulaşırsanız ek seçeneklerin açılmasının işe yaracağını düşünüyoruz. Artı hesabı yönet alanından hesabınızı profesyonel hesaba döndürüp geçici erişim yapmanızı sağlarsınız.

Instagram bir sorun oluştu İngilizce kullanılabilir sorunu çıkıyor. Neden Türkçe olmuyor?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak