Instagram Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Lütfen Tekrar Dene

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu hatası yaşayanların çoğunda ekranlarında bu yazı sürekli çıkıyor. Bu, kullanıcıların hesaplarına erişememesine ya da yeni paylaşımlara bakamamasına neden olmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Üzgünüz ancak bir sorun oluştu hatasına baktığımızda sanki internet bağlantısının olmadığını gösteren bir ibare var. Başlıkta oluşan sorunla sanırız bir kaç kere karşılaştık. Bizdeki genel ağın sistemlerinde yaşanmıştı. Lakin birinde internet bağlantımızla alakalı olduğunu da belirtelim.

Ağın resmi açıklamasında baktığımızda gerekli bilgiler yer alıyor gibi duruyor olsa da, bazılarında Facebook dahil erişmekte zorlanıldığı söyleniyor. Instagram ise farkında olduğunu ve olabildiğince çabuk şekilde normale dönmesi için çalıştıklarını belirtmişler.

Instagram Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Ne Demek?

Üzgünüz ancak bir sorun oluştu, Instagram uygulamasında bazen en üstte bazen en altta sürekli ekranda çıkan bir uyarı yazısı. Bu durum daha çok uygulamaya yönelik erişim sorunlarında ve uygulamanın kullanımında sorun yaşandığında ortaya çıkmakta. Belki, sunucularda hata var ve uygulama işlem yapmıyordur. Bizde uygulamanın bir çok alanına girip bunu denedik ve durum aynıydı. Eskide ayarlara veya profil alanına girince çıkmazdı ama şu an denediğimizde her alanda üzgünüz ancak bir sorun oluştu yazısı ekran geliyor.

Not: Hesaplara uygulanan yaptırımlar bu şekilde bir uyarıya neden olabiliyor. Yayınlanan paylaşım hassas içerik sınıfına giriyorsa, doğruda size uyarı gelmek yerine böyle anlamsız bir şeye sokabiliyorlar. Örnek, Filistin’ in Refah kendine yapılan terör saldırısı sonucu oluşan katliamdan bir kesiti özel sayfamdan yayınladıktan sonra sürekli üzgünüz ancak bir sorun oluştu uyarısı almaya başladım.

Instagram Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Nasıl Çözersiniz?

Önerilerimiz, sorunun olası çözümlerine ışık tutacak ve nelerin yapılması nelerin yapılmaması gerektiği hakkında detayları içerecek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Not: Filistin paylaşımlarından sonra böyle bir sorunla karşılaşanlar için bir iki hafta beklemelerini öneriyoruz. Sonrasında hesabınıza girdiğinizde, hesabınız açılacak ve bir uyarı bilgilendirmesi karşınıza çıkacak. Yayına aldığınız video veya videoların kaldırıldığı yönünde. Eğer kalkmamış bir uyarı konusu video varsa kaldırmanızı öneriyoruz.

Sistemden Alakalı Tıkanmalar

Yazılımda yaşanan aksaklıkların sonucu askıda kalma veya kullanım problemleri görülebilir. Artı yaptıkları çalışmaların sonucunda bazılarında olumsuzluk olabiliyor. Örnek yine kronik dediğimiz bir sorunda dondurmadan sonra açılmayan hesaplar oluyor.

Ülke içerisinde veya yurtdışında yaşanan network / port arızalarında anında anlaşılmayabiliyor. Diğer sosyal ağlardaki paylaşımlara bakmanızı öneriyoruz.

Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Kullanıcı Kaynaklı Hatalar

Bugün görülen Instagram’ ın tüm kullanıcılarını etkilediği bir sistem sorunuydu. İlerleyen saatte sorun çözüldü ve kademeli olarak kullanıcılardan uyarı kalktı. Ama bu uyarı bazı kullanıcılarda nadir olsa da görülebiliyor. Şimdi buna dönük nedenler ve denenmesi gerekenleri belirteceğiz.

 1. Kullanıcının sık sık farklı yerlerden oturum açmasıyla çıkan engelleme.
 2. Ara ara VPN kullanılması nedenleriyle çıkan hatalar.
 3. Cihazın yazılımında çıkan bir sorun.
 4. Uygulama güncellemeden sonra oluşan bir durum.
 5. Şüpheli görülen paylaşımlar nedeniyle geliştiricinin kısmi olarak kullanıcıyı bu şekilde engellemesi.
 6. Cihazdan uygulama kaldırıldıktan sonra tekrar yüklendiğinde çıkması. Bu durumda ya telefonun sıfırlanması ya da bir dosya yönetici uygulamasının telefona yüklenip ve bunla cihaz içerisinde Instagram klasörünün silinmesi ile çözüm sağlanabilir.
Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu hatası
Üzgünüz ancak bir sorun oluştu Instagram

Instagram Üzgünüz Ancak Bir Sorun Oluştu Deneme Yanılma

 1. Başka internet üzerinden test edilebilir.
  • (Kablosuz, mobil / hücresel)
  • Ban veya altyapı sıkıntıları çıkabilir.
 2. Modem kapatılması her zaman önerilir.
  • Uzun bir zaman açık kalan tüm cihazlarda acynı yapılması gerekebilir.
 3. VPN her sorunda çözüm getirebiliyor (ama sık denemeler şüpheli güvenlik sorunu olarak karşınıza çıkabilir)
 4. Bilgisayardan girilebilir ve hatta Windows uygulamasıyla deneyin.
  • Bu her zaman böyle değil veya en azından Bugün için.
 5. Hesap çıkışını atınız. Yani oturumunu kapatın yeniden giriniz.
 6. Telefonun tarihinin kontrol edilmesi ve uygulamanın veriler / önbelleği silinebilir.
 7. Eğer tarayıcıdan ulaşıyorsanız bir şey eklediğinizde kayıt edilebiliyor mu kontrol ediniz. Olmuyorsa ceza veya sistemden kaynaklıdır. https://www.andronova.net
Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu lütfen tekrar dene
Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu mesajı

Hesabınızı İşletmeye Çevirerek Geçici Çözüm Sağlama

Bunu çok sayıda hesap sorununda denemişizdir. Genelde işe yaramakta. Yaptığımız işlem, uygulamanın ayarlarından hesap türünü kişiselden işletme seçeneğine çekmek olacak.

İşletme profiline geçiş için, uygulamanın ayarlarından Hesap alanına geçin ve uygun olan seçenekle devam edin. Onaydan sonra uygulamayı yeniden başlatarak tekrardan deneyin.

uzgunuz ancak bir sorun olustu instagram
Instagram üzgünüz hatası için hesapta tür değişimi

Yukarıdaki yöntem, kullanıcıyla alakalı olmayan kronik sorunlarda denenmekte.

Profil Alanındaki Eksiklikler

Hesabınızda eksik olan alanların doldurulması gerekiyor. Artı hesabın doğrulanması adına ya da güvenir görülmesi adına kesinlikle telefon numarası doğrulamasını uygulayın.

Daha önce başka bir Instagram hesabında kullanılmayan bir numara ile doğrulama yapın. Her zaman hesap sahibine ait olan bilgilerle doğrulama yapılması daha sağlıklı olacak. Yarın bir sorunla karşı karşıya kalındığında, kimlik doğrulamasında bulunma ya da telefon doğrulamasının doğru şekilde yapılması adına bu önemli bir ayrıntıdır.

Instagram’ ın Önbelleğini Silme

Instagram önbelleği, uygulamadaki yaptığınız işlemlerin oluşturduğu kalıntılar. Önbellek, uygulamanın daha performanslı çalışmasını sağlar, Ancak zamanla oluşan veri birikmesi, uygulamanın yavaşlamasına veya hatalara neden olabiliyor.

Adım adım Instagram önbelleği temizleme işlemi şu şekildedir:

Adım 1: Uygulamayı çalıştırın ve Profil alanına girin. Profile Sağ alt köşede bulunan “Profil” simgesinden ulaşacaksınız.

Adım 2: Ayarlara için sağ tarafta üst alanda yer alan 3 çizgi ile ulaşılıyor. Ardından aşağı biraz kaydırın ve “Ayarlar” alanına geçin.

Adım 3: Güvenlik adlı sekmeye Ayarlar” dan ulaşın.

Adım 4: “Güvenlik” sayfasında “Verileri ve Güvenliği Yönet” bölümünü açın.

Adım 5: “Önbelleği Temizle” seçeneğine dokunun ve ekrana gelen onay isteğini onaylayarak önbelleği temizleyin.

Önbellek Temizlemenin Önemi:

 1. Uygulamanın Performansı Artırır: Kaldırılmamış bir önbellek, uygulamanın zamanla yavaş çalışmasına yol açar. Önbelleği temizlemeniz, ilgili uygulamaların daha rahat çalışmasını sağlayacaktır.
 2. Cihazda Depolama Alanı Açar: Önbelleğin gereksiz bir alan işgaline neden olur. Temizleme yaparak az çok hem uygulama hem cihaz alanında performans sağlar.
 3. Veri Sorunlarını Giderir: Arada bir önbelleği temizlemeniz, hem uygulama hem veri bağlantısında sorunların giderilmesine yardımcı olur.
 4. Uygulamadaki Sorunlara Geçici Yardımcı Olur: Uygulamalarda beklenmedik sorunlardan ilk kullanılan seçeneklerden biridir.

Unutmayın ki, bu işlemi uyguladıktan sonra sayfa yükleme süreleri biraz uzayacaktır. Çünkü uygulama verileri yeniden indirmek zorunda kalacaktır.

Şifre Yenile Seçeneğini Kullanarak Hatadan Kurtulma

Bazen şüpheli görülen yönetmelere karşılık olarak verilen mesajlar oluyor. Burada bir günün dolması ya da doğrulama yapılması gerektiği zamanlar oluyor. Beklemekten kurtulmak isteyen kişilerin nadir uyguladıkları bir taktikte şifre yenileme seçeneğini denemeleri. Bu çözüm kesin sağlar diyemiyoruz. Lakin bazen yolunda gitmeyen bir dizi soruna geçici çözüm getirmekte.

Şifre yenilemesini kullanarak hata mesajını aşmanız için uygulayacağınız taktik şöyle:

 • Tarayıcınızda iki sekme açın.
 • Birinde instagram.com, diğerinde hesabınıza ekli mailiniz açık olmalı.
 • Mail hesabınızın oturumunun açık olması gerektiğini hatırlatalım.
 • Instagram web sitesindeki şifre yenileme seçeneğine dokunun ve mail ile sıfırlamayı başlatın.
 • Yan sekmedeki açık olan e-posta hesabınızı algılayan sistem direk yeni şifre belirlemeniz için bir alan açacak.
 • Yeni şifrenizi belirledikten sonra oturumunuzu açın ve deneyin.

Instagram üzgünüz ancak bir sorun oluştu tekrar dene hatasına yönelik hazırladığımız içeriğin umarız yararını görmüşsünüzdür.

Sıradaki: Instagram destek hattı

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir