Instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram “Üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin. Birkaç gün sonra tekrar dene” hatası çıkanlarla karşılaşıyoruz. Geçici hesap kapatmak istediğinizde böyle uyarı çıkabiliyor. Normalde karşımıza çıkmayalı uzun bir zaman olmuştu. Kullanıcıların bazılarında bir haftadan daha fazla zaman geçmesine rağmen hala bu uyarının çıktığı söyleniyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

En son aylar önce yapan kullanıcının başına dahi geldiği oluyor. Sanırız sistemde yakın zamanda yapılmış gibi algı oluşuyor. Tabi kişi yanlışlıkla üst üste işlem yapmamışsa.

1 Haftada dolmasında rağmen geçici hesap kapatmak istediğinizde, sadece haftada bir kapatabilirsiniz yazısı ekranınıza geliyorsa;

 • Sistem aksaklığından çıkma olasılığını düşünülerek genelde yaygınlaşmış mı başkalarına sorunuz.
 • İşlemi farklı sistemden denemenizi öneriyoruz.
 • Çok fazla deneme yapanların geçici kısıtlamaya uğraması mümkün.
 • Sürekli bu yönteme yönelen kişilere yapılan engellemeler.
 • Davranışları şüpheli görülen hesaplarda yine geçici işlem engeli yaşanabilir.
 • Ceza verilen hesaplarda işlem yasağı getirilmiş olabilir. Bir kaç özelliğin kullanımı durdurulabilir.

Instagram haftada bir kapatabilirsin hatası

Neden çıkıyor diye soranlara yukarıdaki sıralamaya bakmalarını öneriyoruz. Buna göre yol alınması gerekir.

Bilinçli ya da bilinç dışı paylaşımınızı kaldırdınız. Bir müddet sonra tekrar denemeniz gerekebilir. Son sürüme kadar bu mümkün olan bir durum değildi. Bu nedenle internette kaldırılan veriyi ekleme olarak aradığınızda eğer veriniz bir telefon, tablet ya da bilgisayara kayıtlıysa yeniden yüklemeniz istenir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sistem aksaklıklarında veya kullanıcı tarafında yapılan yanlışlıklar üzücü bir hale gelebiliyor. Eski zamanlarda yaşanan bir problem şu an aklımıza geldi. Hesabını donduran kullanıcılarının bazıları hesaplarını açtığında bir çok paylaşımın yok olduğunu görürlerdi. Sonra zamanla yavaş yavaş düzelirdi. Kalıcı bir şeyse bütün beğeni ve yorumlar da paylaşımınızla gitmiş demektir.

Sebepli sebepsiz veri kayıpları oluşabiliyor. Çalınan hesaplar o kadar çok yaşamışlar ve o kadar çok isyan etmişler ki instagram yakın dönemde bu soruna çözüm sunmuştu. Artık kaldırılan paylaşımınızı profil ayarlarınızda bulunan yakında silinenler sekmesine girerek bulabilir ve ufak bazı sorulara cevap vererek profil ızgarası kısmını eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Diyelim ki yakında silinenler bölümüne girdiniz ama ne yazık ki verileriniz bu bölümde yok. Bu durumda ne yapmanız gerekir? Yine instagram çözümsüz bırakmamış. Güvenlik bölümünden verileri indirme alanına tıklayarak e-posta adresinizi giriyor ve sorular bazı sorulara yanıt veriyorsunuz.

Kısa süre sonra tüm verileriniz eposta adresinize gönderilmiş ve böylece en azından paylaşımlarınız kurtarılmış oluyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
haftada bir kapatabilirsin 2
Instagram üzgünüz hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin

Haftada bir kapatabilirsin nasıl çözülür?

Yukarıya eklediğimiz sıralama dikkate alındıktan sonra teker teker deneyerek bir yol bulabilirsiniz.

Yaşadığınız gün başkalarında çıkmamışsa o zaman hesabınızla alakalı olma olasılığını düşünerek deneneceklere bir göz atınız.

 • İlk önerimiz hesabınıza girerken kullandığınız internet bağlantısını kullanmayınız. Baya bir zamandır kullanmadığınız bir ağ üzerinden girip tekrar deneyiniz.
 • Başka bir bilgisayarla deneme yapınız. Kısıtlı bir özellik var mı tekrar deneyiniz.
 • Çok defa deneyen hesaplara önerimiz son yapılan denemeden sonra bir gün geçmesi sağlıklı sonuç sağlayabilir.
 • Sık sık kapatan hesaplara bazen bir engel koyulabiliyor. Bu da yine şüpheli görülen durumlar için yapılıyor. Örnek kişi yanlış şeyler yapıp ve sonra ortadan kaybolmak için bu yolu tercih edebilir.
 • Hesabınıza daha önce eklemediğiniz giriş yöntemleri varsa onları açınız. Örnek numara, mail ve sosyal ağ bağlantıları.
 • Ceza alınma veya şüpheli görülme durumlarını kontrol etmek için profilinize girdiğinizde bir şeyi değiştirip kaydetmeye çalışınız. İşlem yapılamıyorsa bunlar aklınıza gelebilir.
 • Uygulamanın hesap ayarlarından hesap türünü değiştirerek bir daha deneyiniz.

Daha önce kullanılmamış cihazlardan yapılan denemelerde belki işe yarayabilir. Ama eğer sık geçici kapatma işlemlerini yapmamışsanız, bir günün dolmasını beklemeniz gerekiyor. Sonrasında çalışmayan özellik olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

haftada bir kapatabilirsin 1
Instagram geçici hesabımı kapatamıyorum

Süre dolmasına rağmen hala kapatabiliyorum

1 Hafta dolmasına rağmen hesabımı geçici olarak kapatamıyorum diyenlerin yapması gerekenlerin sayısı çok az diyelim. Biz genelde deneme yanılmayla ilerleyen önerilerde bulunuyoruz. Yukarıda çözümde bahsettiğimiz son madde işinize yarayacağını düşünmekteyiz.

Hesap türünün değiştirilmesinden sonra bir kez deneyiniz. Sonrasında bir kaç saat geçmesiyle farklı cihaz üzerinden denenmesi daha iyi olacaktır.

Sorunu bildirmek için alınan uyarının ekran görüntüsünü talep kısmına ekleyiniz. Destek kısmının size dönüş yapmadan sorununuzu çözebileceğini belirtelim. Ne zaman çözülür veya ne zaman yapabilirim şeklinde soruları olanlara şimdiden buna cevap vermek istiyoruz. Bunun net cevabının olmadığını söyleyelim.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.