iOS 13.5.1 ile iPhone ısınıyor ve şarj hızlı bitiyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Apple çıkardığı güncellemeyle yeni bir problemi tetikledi. Arka planda çalışanlar nedeniyle iPhone ısınma ve pil tüketimi sorunu çıkmış olabilir.

Sponsorlu reklam

iOS 14 yolda ve çoğu kullanıcının yaşadığı bir sorun nedeniyle tekrar gündeme geldi. iOS 13.5.1 güncellemesiyle gelen iPhone ısınma sorunu için yeni bir sürüm geliyor mı diye beklentiler oluştu. Bazı modellerde yükseltmeden sonra ısınma sorunu çıktığı söyleniyor. Acaba batarya zorlandığından dolayı batarya ısınıyor mu?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilmiyorum sizde de oluyor mu son zamanlarda şarj hızlı bitiyor gibi geliyor. Bir şeylerle uğraşırken ilk başlarda normal giden şarj o şeylerle devam ederken bir bakıyorsunuz şarj süresi daha hızlı tükenmeye başlıyor. Sanki belli bir seviyeden sonra kaptırıp gidiyor. 🙂

Sponsorlu reklam

Güncelleme alan modellerin bazılarında özellikle eski olanlarda işlevsellikte sorunlar ortaya çıktığı söyleniyor. Geçenlerde çok sayıda kullanıcıda kendiliğinden kapanan uygulama sorunu görülmüştü. Şirket tespit edilen bir hatayı düzeltirken bazen yanında başka sorununa neden olabiliyor.

iOS 13.5.1 ile iPhone hızlı şarj tükeniyor ve ısınma problemi olabiliyor. Buradaki ısıya neden olan etkenlerden biri için Apple Music olduğu söyleniyor. Bizde şöyle bir internette dolaştığımızda bu sorunu yaşayan çok kullanıcı olduğunu gördük. Özellikle Reddit gibi platformlara baktığınızda ciddi pi sorunu yaşayanları görebilirsiniz. Bazılarının Apple Music ile yaptıkları testle u şekilde bir iddiayı gündeme getirdiklerini söylüyorlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulama arka planda çalışıyor: Söylenene göre her ne kadar kapatsanızda A. Music uygulamasının çalışmaya devam ettiği yönünde iddialar var. Uzun bir süre açık kaldığını ve pil tüketimini kamçıladığı belirtiliyor. Birde yanında dolaylı olarak pil sağlığında düşüşlere neden olunuyor. Buna baktığımızda sorunun uygulama değil sistemde bir sıkıntı olduğu görülüyor. Arka planda çalışan etkinliklerden kaynaklı bir durum söz konusu. Sunucularla alakalı bir probleminde olabileceğini belirtelim. Malum geçenlerdeki uygulama kapatma bazı modellerde çok sayıda kişide görüldü.

iOS 13.5.1 ile iPhone ısınıyor ve şarj hızlı bitiyor
iPhone ısınıyor ve şarj hızlı bitiyor

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak