iOS 7.0.5 Güncellemesi Yayınlandı!

blank

Apple iPhone 5S ve iPhone 5C ile birlikte tanıttığı yeni nesil işletim sistemi iOS 7 çıktığı günden beri sürekli güncelleme alarak kendini hem yeniliyor hemde sürekli performans artışı sağlıyor. Özellikle iPhone 4 sahiplerinin ve hatta iPhone 4S sahiplerinin ilk yaptıkları güncellemeden sonra nasıl bu sürümü “downgrade” yapabilecekleri hakkında oldukça fazla soruya maruz kalmıştım. Bununla birlikte henüz henüz 4 ay önce çıkan bu işletim sistemi bu gün itibariyle 5. güncellemesini almakta.

teknik destek

Apple 7.0.3 ve 7.0.4 güncellemeleri ile iPhone 4 ve iPhone 4S’te yaşanan stabilite sorunlarını aşmıştı. Özellikle uzak doğudan gelen iPhone 5S ve iPhone 5C’lerde yaşanan  ağ sorunları ile ilgili bildirimlerin düzeltilmesi ve genel stabilitenin arttırılması adına yapılan bu güncellemeye şu telefonlar erişebilecek.

iPhone 5S:
A1457 (İngiltere / Avrupa)
A1528 (Çin)
A1530 (Asya Pasifik)

iPhone 5C:
A1507 (İngiltere / Avrupa)
A1526 (Çin)
A1529 (Asya Pasifik)

Telefonunuzun model numarasını bilmiyorsanız aşağıdaki fotoğraftan kontrolünü yapabilirsiniz. Telefonunuzun modeli yukarıdaki modeller ile eşleşmiyorsa muhtemelen bu güncellemeye sahip olamayacaksınız.

iphone-cdma-or-gsm-number

Bu sürümün JailBreak için özel olarak çıkartıldığı görüşünün de olduğu bir dönemde evad3rs ekibinin geliştirdiği evasi0n7 JailBreak yazılımı 7.0.5 içinde yayınlandı. Yani telefonunuzu hem güncelleyip hemde JailBreak yapabileceksiniz. JailBreak yapılmış iPhone cihazlar için iOS 7.0.5 yazılımını aşağıdaki direkt linkten indirebilirsiniz.

iPhone 5C, iPhone 5, iPhone 4 ve iPhone +4S için iPhone5, 4_7.0.5_11B601_Restore.ipsw

iPhone 5S için iPhone6, 2_7.0.5_11B601_Restore.ipsw

Not: Güncellemeler tarafımdan kontrol edilmemiştir.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!