iOS 7.1 Kullanım Oranı Hızla Artıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

TouchID, güvenlik açıklıklarının giderilmesi, stabilitenin arttırılması, performansın tüm cihazlar için iyileştirilmesi gibi yenilikleri ile iOS 7.1 pazartesi günü tüm dünya genelindeki iPhone 4 ve sonrası cihazlar için güncellenmişti. Bizde iOS 7.1 ile ilgili tüm detayları sizlerle buradaki yazımızdan paylaşmıştık. iOS 7.1’i halen yüklemediniz ve “neden yükelemeliyim” gibi bir fikre sahipseniz hazırladığımız yazı sizlere büyük oranda faydalı olacaktır. Apple yeni nesil işletim sistemi iOS 8 üzerinde çalışırken iOS 7’nin de eksik kalan yönlerini bu güncellemeyle gideriyor.

teknik destek

iOS 7.0.6’nın tüm dünyada %25 oranında güncellendiğini hatırlatalım. iOS 7.1 ise ilk 24 saat içinde %5,9, 48 saat içinde de %13,2 lere varan bir güncelleme hızına erişti. Halen Apple mobil cihazların %81’lik kısmının iOS 7 kullandığını varsayasrasak 48 saat içinde %13 rakamı bir başarı olarak görülmekte. 4 ay evvel Google’ın tanıttığı yeni Android sürümü 4.4 KitKat’ın halen %2 ile %3 arasında kullanım oranalrına sahipken 48 saat içinde %13’lük bir güncelleme yüzdesi pek fena sayılmaz değil mi?

Bu yıl bitmeden çıkartılacak iOS 8’in mobil sektörde bambaşka bir boyut getireceği Apple’a yakın kaynaklar tarafından dile getirilmekte. Android 4.5 sürümünün de iOS 8’den sonra sunulacağı düşünüldüğünde yeni mobil işletim sistemleri beklediğimizden çok daha iyisini bizlere sunabilir.

Kuzey Amerika’da iOS 7.1’in kullanım oranları tablosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

iOS 7.1 Kullanım Oranları

Peki siz iOS 7.1’i yüklediniz mi ya da yüklemeyi düşünüyor musunuz? iOS 7.1 beklentilerinizi karşıladı mı? Jailbreak konusunda ise çok yakında tam bir sürüm yayınlanacak. iOS 7.1’in Beta sürümünden sonra yayınlanan JailBreak dosyalarının çok yakında yeniden güncelleneceğini bildirilirken bu güncelleme yayınlandığında sizlerle JailBreak dosyalarını paylaşmış olacağız.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir