iPad Air Pro Şekilleniyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Büyük, daha büyük ekranlar ve daha yüksek çözünürlüklere üreticiler kafayı takmış durumdalar. 10 inç ile başlayan tablet sektörü 7 inçe kadar geriledi ve tekrar yukarılara çıktı. Samsung CES 2014’te 12,2 inç boyutundaki Galaxy Tab Pro ve Galaxy Note Pro modellerini tanıttı. 2560 x 1440 (2K) çözünürlük ile sunulan bu tabletlerin kullanım alanı genelde iş sektörü olarak belirtiliyor.

Andronova

Bu tabletlerin özelliklerini ve detaylarını buradaki haberimizden bulabilirsiniz ama bu tabletlerdeki en büyük yenilik uzak masa üstü bağlanılabilirliği. Bu tarz bağlantıları 3.parti uygulamalar ile gerçekleştirebiliyor olsakta tabletlerin sistem özelliklerinde bu tarz uygulamaların olması bu boyuttaki tabletlerin kullanıcı deneyimini çeşitlendirerek farklı alanlarda kullanılmasını da sağlayacaktır.

Galaxy-TabPRO-1

Apple ise sessizce iPad Pro üzerinde çalışıyor. Apple yeni nesil tabletinde 12,9 inç boyutta 2732 x 2048 piksellik bir çözünürlük sunacak. Tabletinin ekranını hazırlayan Apple işlemci olarak dört çekirdekli A8 işlemcisinin hazır olmasını bekliyor. 2014 yılının 3. çeyreğinde tanıtılması planlanan iPad Pro özellikle çizim işi ile uğraşanlar arasında efsane olacak diye düşünüyorum. Samsung Pro tabletlerinde 2 farklı ürünü bizlere sunuyor bunlardan Tab Pro’da kalem yok Note Pro’da kalem var. Apple’ın da böyle bir seçenek bizlere sunacağını düşünüyorum. Rahmetle andığımız Steve Jobs ve Tim Cook Stylus kaleme karşı da olsalar bu boyutta ve bu çözünürlükte bir tabletin özellikle profesyonel çizimciler tarafından kullanılacağı düşünüldüğünde kalemsiz bir iPad Pro büyük bir hayal kırıklığı olacaktır. 12,9 inç boyutunda tabletler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? neredeyse laptop ekranı büyüklüğündeki ekranların kullanımı ergonomik olacak mıdır? Yorumlarınızı bizlerden esirgemezseniz sevinirim.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın