iPhone 11 Pro ve Max düşme dayanıklılık testi

media 4030

Apple CEO' sunun yeni iPhone' lar için cam dayanıklılık konusunda söylediklerini test etmek için iPhone 11 Pro ve Max düşme testine sokuldu. Bakalım gerçekten dayanıklı mı?

teknik destek

Beklenen yeni iPhone modelleri nihayet tanıtıldı. ABD’ de satışa çıkan modellerin şimdiden dayanıklılık testleri başladı. iPhone 11 özellikleri ve satış fiyatları yazı sonunda yer alıyor..

Apple CEO’su, yeni iPhone’ ları tanıtırken şu an için en dayanıklı sert camlardan biri kullanıldığını duyurmuştu. Ama düşme testlerinde bu durum pek öyle değil gibi duruyor.

iPhone 11 Pro ve Max için söylenen bu söyleme göre kullanılan cam çok dayanıklı. Bunun doğruluğunu yapılan ilk testlerle gözler önüne serildi. 

iPhone 11 Pro ve sonra Max için düşme testinde yükseklik çok olmamasına rağmen bekleneni vermedi. Düşme ihtimali en yüksek olabilecek yerden bırakılan telefonlarda çatlamalar oldu.

iPhone 11 darbeye dayanıklı mı?

Cebinizden telefonu çıkarırken veya yerine koyarken olası düşme durumunda iPhone 11 Pro’ ya ne oluyor hadi videoya bir göz atın.

Birden fazla telefon düşürüldü ve ön cam çatlarken, arka camda da çatlamalar görüldü. Ama arka taraf ekranla kıyaslandığında daha dayanıklı. Arka cam daha yüksekten bırakıldığında çatlamalar görülüyor.

Yeni iPhone’ lar, yapılan düşme testine göre pek bir artısı yok gibi duruyor. Yani rakiplerinde üstün gibi durmuyor.

Test videosu www.youtube.com/embed/iXn_pcOoRzA


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 19:40

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın