iPhone 6 ve 6S internet ve MMS ayarları

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Apple markasına ait iPhone 6 ve iPhone 6S telefon modellerinde internet ve MMS ayarları nasıl yapılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde internet ve mms mesajları ayarlarının nasıl yapılacağına dair bilgileri resimli olarak yayınlamaya çalışacağız. Çünkü akıllı telefonlarda internet olmazsa olmazlar arasındadır. Eğer akıllı cep telefonunuzda internet bulunmuyorsa telefonun bir çok özelliğini kullanamayacaksınız. Bundan dolayı telefonunuzda internet bulunması gerekmektedir. İşte bu makalemizde iPhone 6 / 6S model telefonlara mms apn internet ayarlarını yayınlayacağız.

iPhone 6 / iPhone 6S internet ayarları

Apple markasının ülkemizde en çok kullanılan modellerinden biri olan iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarında internet ve mms ayarlarlarını adımlar halinde resimli olarak anlatmaya başlayalım;

  • iPhone telefonunuzun ana ekranında bulunan aşağıdaki resimde görünen ayarlar simgesine tıklayınız.
  • Ayarlar menüsüne girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda uçak modu ile başlayan ayarlar menüsü açılacaktır. Ayarlar bölümünde dördüncü sırada bulunan “Hücresel” seçeneğine tıklayınız.  

Hücresel seçeneklere girdiğinizde ekranın altında yer alan “hücresel veri ağı” yazısına tıklayınız.

Yukarıdaki seçeneklere tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda internet için ; APN: internet Kullanıcı adı: Boş Parola: Boş MMS ayarları için ise; APM: mms Kullanıcı Adı: mms MMSC: Burada yer alan kısma kullandığınız GSM operatörünüzün ayarını giriniz. Aşağıda örnek olarak turkcell gsm operatörüne ait bilgiler yer almaktadır. 

iPhone 6S internet MMS ayarları
iPhone 6 ve 6S internet ve MMS ayarları

Yukarıdaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra iPhone 6 ve iPhone 6S telefonunuzdan internete girebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

iPhone telefonda LTE (4.5G) nasıl açılır?

iPhone 5s ve iPhone SE 4.5G internet ayarları hakkında genel yapılacakları sizler için hazırladık. Çoğu telefonda bu ayarları otomatik yer alıyor ama bazen bağlantı olmuyor.

iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6s ve Plus 4.5G internet ayarları ve 4.5G açma kapatma seçeneklerini aşağıda resimlerle gösterdik. Bağlantınız olması için 4.5G aboneliği aktif etmeniz gerekiyor. Sonrasında 4.5G iptal etmek isterseniz önerimiz operatör üzerinden işlem yapınız.

LTE açma kapatma ayarları nerede? LTE nedir ne demek? ve LTE ayarları açma kapatma mesajla yapabilirsiniz. Örnek 5G yazıp SMS ile 5555′ e gönderilebilir.  

  • Ayarlar / Hücresel
  • Hücresel Veri (Açıyorsunuz)
  • Hücresel Veri Seçenekleri
  • Ses ve Veri

LTE iPhone cep telefonda 4.5G internet ayarları:

Yukarıdaki adımlardı takip edin ve Hücresel Veri bölümünde yer alan Hücresel Veri ve Kişisel Erişim Noktası seçeneklerinde yer alan APN bölümlerine “internet” yazmanız yeterli olacak. 

Bazı telefonlarda 4G yazarken bazı modellerde LTE yazısı ekrana gelir. Hücresel ayarlarında da LTE yazısını görürsünüz. İlerleyen zamanlarda güncellemelerle simge 4.5G’ ye dönüşebilir.

Turkcell’ de veya Vodafone’ da birde Türk Telekom 4.5G internet ayarlarını yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açınız. Eğer 4.5G internet bağlantınız olmuyorsa operatörünüzü arayarak 4.5G hizmetinin aktif olup olmadığını öğreniniz.

3G internet bağlantısını deneyin. Eğer aktifse bulunduğunuz yerde 4.5G çekmiyor veya yetersiz olabilir. Farklı bir bölgede deneyiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir