iPhone 6 ve 6S internet ve MMS ayarları

blank

Apple markasına ait iPhone 6 ve iPhone 6S telefon modellerinde internet ve MMS ayarları nasıl yapılır? Türk Telekom – Avea, Vodafone ve Turkcell İnternet ayarları nasıl yapılır?

teknik destek

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde internet ve mms mesajları ayarlarının nasıl yapılacağına dair bilgileri resimli olarak yayınlamaya çalışacağız. Çünkü akıllı telefonlarda internet olmazsa olmazlar arasındadır. Eğer akıllı cep telefonunuzda internet bulunmuyorsa telefonun bir çok özelliğini kullanamayacaksınız. Bundan dolayı telefonunuzda internet bulunması gerekmektedir. İşte bu makalemizde iPhone 6 / 6S model telefonlara mms apn internet ayarlarını yayınlayacağız.

iPhone 6 / iPhone 6S internet ayarları

Apple markasının ülkemizde en çok kullanılan modellerinden biri olan iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarında internet ve mms ayarlarlarını adımlar halinde resimli olarak anlatmaya başlayalım;

  • iPhone telefonunuzun ana ekranında bulunan aşağıdaki resimde görünen ayarlar simgesine tıklayınız.

iPhone 6 ve 6S internet ve MMS ayarları

  • Ayarlar menüsüne girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda uçak modu ile başlayan ayarlar menüsü açılacaktır. Ayarlar bölümünde dördüncü sırada bulunan “Hücresel” seçeneğine tıklayınız.  

iPhone 6 internet ayarları

Hücresel seçeneklere girdiğinizde ekranın altında yer alan “hücresel veri ağı” yazısına tıklayınız.

iPhone 6 internet ve MMS ayarları

Yukarıdaki seçeneklere tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda internet için ; APN: internet Kullanıcı adı: Boş Parola: Boş MMS ayarları için ise; APM: mms Kullanıcı Adı: mms MMSC: Burada yer alan kısma kullandığınız GSM operatörünüzün ayarını giriniz. Aşağıda örnek olarak turkcell gsm operatörüne ait bilgiler yer almaktadır. 

iPhone 6S internet MMS ayarları

Yukarıdaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra iPhone 6 ve iPhone 6S telefonunuzdan internete girebilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 11:18

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!