iPhone 7 Ekran Videosu Çekme

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Apple’ ın iOS 11 sürümü bazı yenilikler ve sorunlarla geldi. Donma, erken pil / şarj bitmesi ve wi-fi sürekli açık kalması gibi. Ama bazı önemli yeniliklerde yer almakta. Örnek ekran videosu!

Teknoloji destek

Apple ekranın videosunu almak için yani çekmek için kendi uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama gerçekten çok kullanışlı. Bizde aşağıda bu özelliğin kısayolunu nasıl ekleyeceğinizi göstermek için kısa bir ekran videosu çektik.

Telefon modellerinde ekran videosunu çekmek için ek bir uygulama gerekmemekte. iOS 11 işletim sistemi sürümünde denetim merkezinden bu özelliği ekleyebilirsiniz.

iPhone Ekran Videosu Alma: Adım Adım

iPhone’unuzun ekranını video olarak kaydetmek, işlemleri görsel olarak kaydetmeniz veya ekran kaydı yapmanız gereken birçok durumda oldukça kullanışlıdır. Bu makalede, iPhone’unuzda ekran videosu nasıl kaydedilir ve paylaşılır, adım adım anlatılmaktadır.

Adım 1: Ekran Kaydını Etkinleştirme

 1. Ayarlar’a Gidin: Ana ekranınızda “Ayarlar” uygulamasını bulun ve açın.
 2. Kontrol Merkezi Seçin: Ayarlar’da aşağı kaydırarak “Kontrol Merkezi” seçeneğini bulun ve dokunun.
 3. “Ekran Kaydı” Ekleme: Kontrol Merkezi’nde “Özel Kontrolleri Ekle” seçeneğine dokunun.
 4. Ekran Kaydı’yı Ekleyin: “Ekran Kaydı” seçeneğini bulun ve artı (+) simgesine dokunarak Kontrol Merkezi’ne ekleyin.

Adım 2: Ekran Kaydı Başlatma ve Durdurma

 1. Kontrol Merkezi’ni Açın: Ekran kaydını başlatmak için ekranın altından yukarı kaydırarak “Kontrol Merkezi”ni açın.
 2. Ekran Kaydını Başlatın: “Ekran Kaydı” simgesine dokunun. Bir sayım başlar ve kayıt başlayacaktır.
 3. Kaydı Durdurun: Kaydı durdurmak için aynı “Kontrol Merkezi” üzerinden “Ekran Kaydı” simgesine tekrar dokunun.

Adım 3: Ekran Kaydını İzleme ve Düzenleme

 1. Kayıtlar’a Gidin: Kaydettiğiniz videoları incelemek için Fotoğraflar uygulamasını açın ve “Kayıtlar” sekmesine gidin. Burada tüm ekran kayıtlarınızı bulabilirsiniz.
 2. Videoları İzleme: Kaydettiğiniz videoları izlemek ve paylaşmak için tıklamış olduğunuz ekran kaydını seçin. Videonuzun üzerine dokunarak oynatabilirsiniz.
 3. Videoları Düzenleme: Videoları düzenlemek veya kırpma yapmak için “Düzenle” seçeneğine dokunabilirsiniz.

Adım 4: Ekran Videosunu Paylaşma

 1. Paylaşma Seçenekleri: Videonuzu paylaşmak için paylaşma düğmesine dokunun. Bu, videonuzu mesajlar, e-posta veya sosyal medya platformları gibi farklı yollarla paylaşmanıza olanak tanır.
 2. Mesaj Gönderme: “Mesajlar” seçeneğine dokunarak videoyu bir mesajla paylaşabilirsiniz. İlgili kişiyi seçin ve videoyu gönderin.
 3. E-posta ile Gönderme: “E-posta” seçeneğine dokunarak videonuzu bir e-posta ile paylaşabilirsiniz. Alıcıyı ve mesajınızı ekleyin, sonra gönderin.

Notlar:

 • Ekran kaydını başlattığınızda cihazın sesini de kaydedecektir. Bu nedenle ekran videosu çekerken etraftaki seslere dikkat edin.
 • Ekran kaydı yaparken cihazınızın pil durumu göz önünde bulundurun, uzun kayıtlar pilinizi hızla tüketebilir.

Artık iPhone’unuzda ekran kaydı nasıl yapılır ve paylaşılır konusunda bilgi sahibisiniz. Bu özellik, kullanışlıdır ve eğitim amaçlarından iş toplantılarına kadar birçok farklı senaryoda kullanılabilir. İhtiyacınıza göre ekran kayıtlarınızı düzenlemek ve paylaşmak için bu adımları izleyebilirsiniz.

iPhone Ekran Videosu Çekme

iPhone ekran kaydı alma özelliğini açma: Ayarlar / Denetim merkezi / Denetimleri özelleştir / Ekran kaydı simgesinin yanındaki + simgesine dokunun. Ekran kaydı yukarıya eklendiyse işlem tamam. Artık ekranı aşağıdan yukarıya kaydırdığınızda bu özelliği görebilirsiniz. Çok kolay yoldan ekran videosunu çekebilirsiniz. www.andronova.net

iPhone 8 ekran videosu çekme
iPhone 7 ekran videosu çekme
iPhone 6 ekran videosu çekme
iPhone ekran videosu çekme
iPhone 6s ekran videosu çekme
Apple ekran videosu alma

Ekran kaydı özelliğini açma adımlarına resimli olarak yer verdik. Aşağıda ise örnek olarak aynı adımları video olarak çektik. Tüm sorunlarınız için yorum bırakabilirsiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir