iPhone 7 şebeke sorunu ve çözümü

Andronova
2 Minimum Okuma

Cep telefonumda şebeke yok çekmiyor ne yapmalıyım? Şebeke bulamıyor Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone. iPhone 7 modelinde yaşanan hat bulamama şebeke çekmemesi sorunu çözümü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone markasının en son modeli olan iPhone 7 telefonu bu yıl piyasaya sürdü. Apple yeni çıkardığı iPhone modeli ile dünyada ve ülkemizde satış olarak ciddi rakamlara ulaşmıştır. Bu kadar satışı yapılan ve bedel olarak ise yüksek ücretler ödenerek alınan iPhone 7 modelinde bazı sıkıntılar yaşandığı form sitelerinde dolaşmaktadır. Bu biraz son kullanıcıda can sıkıntısı oluşturmaktadır diyebiliriz. Çünkü 3000 – 4000 TL ücret ödenerek alınan neredeyse bir araba ile aynı paralarda olan bu telefonu bu kadar yüksek ücret ödeyerek alındıktan sonra bu tarz sorunların çıkması insanları biraz üzmektedir. İşte bu sorunlardan birinden bahsedeceğiz.

iPhone modelinin mimari olan Apple firmasının bulunduğu ülke olan Amerika’da başlayan bu sorun şimdi dünyanın diğer ülkelerinde de çıkmaktadır. iPhone 7 modelinde hat bulamama, şebeke çekmemesi gibi sorunlar başta amerika ve Çin olmak üzere bazı ülkelerde ortaya çıkmıştır.

Peki iPhone 7 modelinde yaşanan bu şebeke bulamama sorununu nasıl çözüme ulaştırabileceğiz? İşte bı sorunuzun cevabını bu haberimizde çözmeye çalışacağız. iPhone 7 şebeke bulamama sorunu iPhone 7 şebeke sorunu ve çözümü iPhone 7 de yaşanan hat yok sorunu için açıkcası Apple tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

iPhone 7 şebeke sorunu

iPhone 7 şebeke sorunu ve çözümü

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bizde daha önce yaşanan sorunların çözümlerinden yola çıkarak bir kaç önerimiz olacaktır; İlk önce telefonunumuzda bizden kaynaklı herhangi bir hatanın olmadığından emin olunuz. Çünkü iPhone 7 modelinde uçak modunu bilerek, bilmeyerek açtığınızda telefonunuzda hat olmayacaktır. Bundan dolayı cihazınızda bu özelliğin kapalı olduğundan emin olunuz.

Yukarıdaki uçak modu telefonunuzda çık değilse eğer yazılım güncellemesinden kaynaklı olabilir bundan dolayı ya eski iOS sürümünü geri yükleyiniz veya en son güncellemeleri takip ediniz.

Son önerimiz olarak ise temiz bir kurulum yapınız. iPhone 7 telefonunuza iTunes aracılığı yeni bir  iOS sürümünü yükleyiniz.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 01:43

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir