iPhone 7 telefonda DFU Modu nasıl aktif edilir

blank

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 telefonlar yer alan DFU Mod nasıl aktif edilir ? DFU Mod nedir? DFU Mod ne demek? DFU Modu nasıl açılır?

teknik destek

iPhone 7 telefon ile gelen yeni özelliklerden biride DFU Mod’dur. Peki DFU Mod nedir. iPhone telefon modelinde eski modellerinde home tuşu telefon üzerinde fiziksel tuş olarak bulunmaktadır. Fakat Apple yeni modeli iPhone 7 ile bu sistemi değitirerek  Taptic Engine sistemini kullanarak yeni home tuşu ile karşımıza geldi. Apple daha önce çıkardığı mekanik tuşların yerine taptik titreşim motoru ile sizlerin sanki mekanik tuşla basıyormuş hissi vererek aslında home tuşu yerine dokunmatik bir tuş kullanmaktadır. Bundan dolayı artık Apple firmasının mekanik tuş bırakmasından dolayı iPhone 7 modelinde  DFU moduna geçiş sistemide değişmiştir.

iPhone 7 DFU Modu nasıl aktif edilir

DFM modu nedir sorumuzla devam edelim. Device Firmware Upgrade şeklinde açılımı bulunan sistemin power ve home tuşları ile iphone telefonları yazılım güncellemesi durumuna getiren komutların adıdır. Daha önce iphone telefonlarında yaşanan donma kilitlenme durumlarında yazılım ile ilgili yaşadığınız herhangi bir durumda bu mekanik tuşları kullanarak DFU Moduna sokup iTunes üzerinden sistem geri yüklemesi yapılabilmektedir.

Peki şimdi gelen asıl sorumuza, mekanik tuşu kaldıran Apple acaba dokunmatik tuşlarında bu sistemi nasıl aktif hale getirmektedir. Apple artık iphone modellerinden mekanik home tuşunu kaldırdığındna dolayı artık DFM moduna sokan tuşların yerini değiştirmiştir. Eskiden home tuşu ile yapılan işlemi artık ses azaltma tuşuna devretmiştir. Bundan sonra Apple artık çıkardığı cihazların DFM moduna geçiş sistemi artık yazımızda bahsettiğimiz şekilde olacaktır. Şimdi maddeler halinde iPhone 7 telefonu DFM moduna almayı anlatalım;

  1.  iPhone 7 telefonunuzu kapatınız. 
  2. Ardından iTunes programını açıp Lightning kablo aracılığı ile iPhone telefonu bilgisayara bağlayınız.
  3. Daha sonra power tuşuna 3 saniye kadar basılı tutunuz.
  4. Parmağınız power tuşuna basılı iken aynı zaman değişen tuşumuz sol kenarda bulunan ses azaltma tuşuna 10 saniye kadar basınız.
  5. iTunes daha sonra telefonunuz DFM moda geçtiğinde aktif olacaktır. Eğer verdiğimiz sürelerden daha fazla bastığınızda telefonunuz yeniden başlatılarak DFM modu iptal edilmektedir.  Ayrıca iPhone telefonunuz DFM moduna geçtiğinde iTune ekranı kırmızı okla gösterdiğimiz gibi olacaktır.

iPhone 7 telefonda DFU Modu nasıl aktif edilir


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:43

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!