iPhone 7 tıslama sesi neden geliyor sorunu anlaşılmadı!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple' nın son akıllı telefonu iPhone 7 modelinde ortaya çıkan tıslama sesi nedeni tam anlaşılamadı. Ses neden çıkıyor. Batarya ve işlemci kaynaklı değil. Tıslama sesinin çözümü nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple markasının amiral gemisinin son modelinde yaşanan ve forum sitelerinde dolaşan bir hatadan bahsedeceğiz. iPhone 7 modelini kullanan kullanıcılar son dönemde iPhone 7 modelinde tıslama sesi geldiği söylemleri forum sitelerinde dolaşmaktadır. Peki iPhone 7 modelinden gerçekten tıslama sesi geliyor mu? ilk önce bu netleştirelim.

Evet ne yazık ki iPhone 7 modelinin bazı telefonlarında tıslama sesi gelmektedir. Dikkatli olarak kulak verdiğinizde bu sesi duyabilirsiniz. Apple iPhone 7 modelinde yaşanan tıslama sesi ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Yalnız insanların aklına hemen iPhone 7 ‘de kullandığı işlemci geldi. Apple son telefonu iPhone 7’de A10 Fusion işlemcisini kullandı. A10 Fusion bu tarz bir sese sebep olabilir mi? Olma ihtimali yüksek fakat internet üzerinden biraz araştırma yaptığınızda A10 Fusion işlemcisinin masum olduğu ortaya çıkmaktadır. Peki işlemci kaynaklı değilse iPhone 7’den gelen tıslama sesinin sebebi nedir ?

iPhone 7 tıslama sesi neden geliyor sorunu anlaşılmadı!

iPhone 7 tıslama sesi neden geliyor sorunu anlaşılmadı!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

A10 Fusion işlemcisinin ek bileşenleri bu sesin ortaya çıkma nedeni olabilir. iPhone 7 modelini Apple daha ince yapabilmek için tek kart kullanmıştır. Telefon içerisinde yer alan bir çok aksam bu incelik ve tek kart olayından dolayı birbirine yakın şekilde çalışmaktadır. Bu yakınlık bu tıslama sesinin oluşmasını sağladığı otoritelerce düşünülmektedir.

Normalde elektronik aksamlar bu şekilde bir ses çıkarmasalarda bu kombinasyon bazen bu istenmeyen sesin oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu durumda son kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmamaktadır. Apple firmasının bu konu ile açıklama yapmasını bekleyip iPhone 7 telefonunuzu birebir değişim yaptırmanızdır.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 11:41

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak