iPhone 8 internet ayarları

media 8545

iPhone 8 internet ayarları Türk Telekom / Avea, Vodafone ve Turkcell nasıl yapılır? iPhone X ve 8 cep telefonda apn ve mms ayarları nasıl yapılacağını resimli anlattım ve internet bağlantı yok sorunu!

teknik destek

Apple’ nin yeni iPhone cep telefon modeli iPhone 8 ve iPhone X 12 Eylül’ de resmen tanıtıldı. Şu an ön siparişler alınırken kısa sürede dünya genelinde satışa çıkacak. Bizde yeni model için şimdiden bazı konulara yer vermek istedik.

Aşağıda internet ayarları görsel olarak yer verdik ama genelde internet ayarları otomatik olarak gelmekte. İnternet ayarları yapılmamış telefonlar için manuel internet ayarları Hücresel veri ağı bölümüne girilerek yapılmakta. Burada APN yazan yere internet yazıp telefonu kapatıp açmanız yeterli.

Ek bilgi: Eğer internet ayarlarınızda sorun yok ama internette giremiyorsanız, operatörünüzü (Türk Telekom / Avea Vodafone Turkcell) arayarak hattın internet erişimine açık olup olmadığını kontrol ettiriniz. Genelde böyle bir durumda kapalı oluyor.

iPhone 8 internet ayarları nasıl yapılır

Ayarlar / Hücresel / Hücresel veri açık olacak. Ayarlar / Hücresel / Seçenekler / LTE’ yi etkinleştir. Bu bölümde kapalı, ses ve veri ve yalnızca veri seçenekleri ile internet ayarlarınızı tamamlayacaksınız.

iPhone 8 internet ayarları nasıl yapılıriPhone 8 internet ayarları turkcelliPhone 8 internet ayarları vodafoneiPhone 8 internet ayarları türk telekom avea

iPhone 8 internet bağlantısı olmuyor sorunu

İnternet bağlantı sorunlarında alternatif olarak cihaz ayarlarından genel ve sıfırla bölümünde yer alan “Ağ ayarlarını sıfırla” seçeneğini kullanın. Bu işlem sadece internet ile ilgili bölümü sıfırlayacak. Her hangi bir veri silinmeyecek.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın