iPhone' da rehber görünmüyor sorunu

Andronova

Bazı Apple iPhone modellerde ilk kullanımda sim kartınızda bulunan kişiler telefonunuzda görünmeyebilir. Simkarttaki rehberi telefona nasıl aktarabileceğinizi anlatacağız.

Apple firması ülkemizde ve dünyada en çok satılan  telefon modelleri üretmektedir. Özellikle ilk iPhone  serileri halen dünyanın çeşitli yerlerinde ve ülkemizde kullanılmaktadır. Apple firmasını bu sene 10. yılını mobil sektöründe kutlarken halen eski modelleri bazı kullanıcılar için gözde olabilmektedir. İnternet sitelerinde veya teknoloji forumlarında gezindiğiniz de eski iPhone modellerine ait bir kaç haber görebilirsiniz. Bizde bu haberimiz de iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 / 6s ve iPhone 7 modellerinde ilk kullanım sırasında karşılaşılan sim kart sorununa çözüm üretmeye çalışacağız. Aşağıdaki başlığımız altında bulunan yazılı ve görsel adımları takip ederek bu sorununuz çözebilirsiniz.

iPhone’ da rehber görünmüyor sorunu

iPhone telefonlar iOS işletim sistemi kullanmaktadır. iOS işletim sisteminde bazı işlemleri kolaylıkla yaparken bazı işlemleri yeri bilinmediği için güçlükle yapılmaktadır. Aslında istenilen işlemin yeri bilinse her işlemi kolaylıkla bu telefonlarda yapabilirsiniz. Özellikle android kullanımından sonra iPhone modellerini kulanmaya başlayanlar bu sorunu daha çok yaşamaktadır. iOS android işletim sistemine göre tasarım ve özellik olarak çok farklıdır. Andorid de ayarlar bölümünde bulduğunuz bir öğeyi iOS’da aynı bölümde bulamayabilirsiniz.

Ayrıca iOS yapısı gereği kendiniz dışarıya kapatan bir işletim sistemidir. Özellikle güvenlik açısında diğerlerine göre çok sıkı bir işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu bilgileri verdikten sonra şimdide ilk kullanım sırasından rehberiniz iPhone modelinde görünmüyorsa ne yapacağınızı anlatmaya başlayalım.

iPhone simkartaki rehberi telefona aktarma

SIM kartta bulunan kişileri telefona aktarma;

  • İlk olarak iPhone modellerine uygun bir sim kartı telefona takınız. Tabiki bu sim kartınızda rehberiniz bulunmalıdır. Eğer sıfır bir kart takarsanız buradaki işlem sorununuzu çözmeyecektir.
  • Ardından iPhone modelinde ayarlar bölümüne giriş yapınız.
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise karşınıza bir seçenek çıkacaktır. Buradan rehber aktarımı yapacağınız Mail, Kişiler ve Takvimler bölümüne giriniz.
  • Ardından bu bölümde bulunan SIM’deki Kişileri Aktar yazısını bularak tıklayınız. Aşağıdaki resimde buradaki adım sizlere gösterilmiştir.

iPhone' da rehber görünmüyor sorunu


Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 20:25

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir