iPhone ethernet ne işe yarar nedir?

iPhone ethernet ne ise yarar nedir

iOS 15 ile ethernet adlı bir seçenek telefonun ayarlarına getirildi. iPhone ethernet ne işe yarar diyenlere kullanımla alakalı bilgilerden bahsettik.

Andronova

Bölüme girdiğinizde ilk karşınıza aşağıdaki bölüm çıkıyor.

iCloud özel geçişi: Özel geçiş, ağların internet etkinliğinizi izlemesini önler ve IP adresinizi bilinen takip edicilerden ve web sitelerinden gizler. Bu ağ için özel geçiş’ i kapatmak mail’ de gizlenen IP adresini de kapatır.

IPV4 adresi başlığı altında manuel bağlantıyla alakalı işlemleri yapabilirsiniz.

IP’ yi, proxy ve DNS ayarlarını aynı şekilde bu bölümden yapılabilir.

Ethernet, iPhone için ne demek bilemiyoruz ama telefonlarda genel manası kablolu olarak telefonun modeme bağlanabilme özelliği denilebilir. Android tarafında sık karşılaştığımız OTG desteği ile bir çok işlem yapılıyordu.

WiFi bağlantısında sorun çıkması durumlarında ethernet kablosu şeklinde bağlantı yapılabiliyor. Bazılarında USB çıkışıyla OTG kablosuz kullanılarak işlem yapılıyor.

Yüksek hızlarda internet bağlantısının sağlandığı bir bağlantıyla karşılaşabilirsiniz.

Apple’ ın yeni güncellemesinden sonra önemli denilecek yeniliklerle karşılaştık. Bazılarına ayrı ayrı yer verdiğimizi söyleyelim.

Bluetooth PAN NAP, kullanıcıların aygıtları arasındaki ağ paketleri yönlendirmesi hizmetini sağlayan Bluetooth aygıtı olarak adlandırılır. İnternet olmadığında belli bir hız oranı ile Bluetooth özelliği kullanılarak isterseniz telefonu modem gibi kullanabilirsiniz.

iPhone ethernet ne 1
iPhone ethernet ne işe yarar nedir?

Girilen değerlerin doğruluğundan emin olunuz. Alt ağ maskesi gibi değerlerin bağlı olduğu modeme göre değişkenlik gösterebilir. Bunun dışında telefonu modem olarak kullananlarında verecekleri adres aralığına göre bağlantılar şekillenebilir.

iPhone ethernet ne 2
iPhone ethernet nedir?

Daha kapsamlı bilgiyi Apple’ ın bilgi kaynaklarında bulabilirsiniz. İşlemlerde internet bağlantısı olmadığı zamanlarda elle DNS tanımlanmasının yapılması gerekebilir. Kullanılan adreslerin güvenilir kaynaklar olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Manuel IP yapılandırmasını kullananlarda ise, IP almama durumlarında belli aralıklı IP adreslerini girebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.