iPhone gelen aramaları kendi kendine meşgule atıyor

media 724

iPhone rehberde kayıtlı olmayan numaralar meşgule düşüyor şikayetiyle karşılaştığınız oluyor mu? Telefonun kendisinde olan özellikle gelen aramalar engelleniyor.

teknik destek

iPhone kullanıcılarının çoğunun böyle bir özelliğin olduğunu bilmediğini düşünüyoruz. Telefon kayıtlı olmayan aramaları kendi kendine engelliyor şikayetlerinden de bunun böyle olduğunu anlayabilirsiniz. Yakınlarda farklı bir markanın daha gelişmiş seçeneklerinde böyle bir şeyi görmüştük. İçeriğimizde resimli anlatıma yer vererek hangi bölümden yapılacağını göstereceğiz.

Eski dönemlerde numara kısıtlamanın şimdiki gibi geniş seçenekleri bulunuyordu. Ya gelen tümünü kısıtlardınız ya da yönlendirirdiniz. Öyle gelişmiş uygulamalarında olmadığını belirtelim.

Bilinmeyen aramaları engellemek için:

  • Cihazınızın ayarlarını açınız ve “Telefon” yazılı alana geçiniz.  
  • “Bilinmeyenleri sessize al” ve içerisine girdiğinizde butonu açınız.
  • Bu hizmetin ne demek olduğunu anlatan kısa bir açıklamayı okumanızı öneriyoruz.
  • Rehber listesinden, son aramalar ve siri’ nin önerilerinden gelen aramaların bildirimleri gelir. Bilinmeyenler engellenir.

Kısıtlamanıza rağmen aramalar geliyorsa, aynı alana girip açık olduğundan emin olunuz ve tekrar pasif yapıp aktif ediniz. Duruma göre iPhone’ u yeniden başlatınız ve cihaz ayarlarının sıfırlamasını başlatın.

Yapılandırma ayarlarınızı sıfırlamak için genel bölümünde en altan sıfırla ve “Tüm ayarları” olan ilk seçeneği kullanın. İkincisi format atacaktır. Belki bir gün Apple buradaki sıralamayı değiştirebilir ve yanlış bir şey yapmamanız için güncel bilgilere bakınız. iOS versiyonların çoğunda işlemler aynıdır.

Yukarıdaki son satır çoğu probleme çözüm sunacağını söyleyebiliriz.

Yazılımın sorun çıkarma ihtimaline karşın iTunes kullanılarak önce yedek ve sonrasında yeniden kurulumun yapılmasını öneririz.

iPhone gelen aramaları kendi kendine meşgule atıyor

Mesajla yanıtlayı kullanarak cevaplamak istemediğinin kişilere hazır bir taslak oluşturabilirsiniz. Başlıkta bulunan özelliğin açılmasıyla karşıya meşgul mesajı veya direk arama sonlandırılır.

iPhone gelen aramalar meşgule atıyor


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 19:17

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın