iPhone hafıza kaynaklı yavaşlama sorunu çözümü

Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 modellerinde yaşanan hafıza kaynaklı yavaşlama ve donma sorunlarını nasıl çözebiliriz ? Sorusunun cevabı bu haberimizde…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple markasının ürettiği iPhone modelleri tasarım ve teknolojisi ile farklı bir yerde durmaktadır. iPhone 7, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone SE, iPhone 4S gibi modelleri çıkarıldığı dönemde ne kadar iyi performanslı çalışsalarda belirli bir zaman sonra telefonlarda donma yaşanmaktadır. Bu donma ve yavaşlamanın birkaç sebebi bulunmaktadır.

Daha önce yayınladığımız haberlerde önbellek kaynaklı donma ve yavaşlama sorunlarına çözüm önerisi olabilecek haberlerimizi yayınlamıştık. Şimdi ise bu sorunların dışında mobil telefonlarınızda veri kaynaklı olarak yer olmaması durumunda neler yapabileceğinizi anlatacağız. Bu veri saklama alanı olarak bir kaç çözüm bulunmaktadır.

iPhone hafıza kaynaklı yavaşlama sorunu

iPhone hafıza kaynaklı yavaşlama sorunu çözümü

iPhone hafıza kaynaklı yavaşlama sorunu çözümü: Bu önerilerimiz aşağıdaki gibidir; İlk olarak telefonunuzun içinde yer alaln verilerinizi bir taşyıcıya yüklemek bu sorununuzu çözebilir. Fakat yüklediğiniz verileri herzaman yanınızda olomasını istiyorsanız bu sorunada çözüm olabilecek iPhone telefonunuza uyumlu flash bellekler artık piyasada satılmaktadır.

Yapmanız gereken ihtiyaç olduğunda iPhone telefone bu flash belleği takarak istediğiniz veriyi kullanabilirsiniz. Yukarıdaki yöntem dışında herhangi bir flash bellek kullanmadan nasıl yer açabileceğinizi anlatacağız. İlk önce bu yöntemi kullanmak için cihazınızda 1 – 2 GB yer kalması durumunda uygulayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk yapmanız gereken telefonunuzda yer alan uygulamalardan biri olan iTunes Store’ye giriş yapınız. Daha sonra burada yüksek boyutta olan bir filmi seçiniz. Burada dikkat etmeniz gereken filmin telefonunuzda kalan veri alanından büyük olmasıdır. Filmi açtığınızda yukarıda sağ köşede KİRALA yazısını göreceksiniz.

Bu yazıya tıkladığınızda  bellek yeterli değil hatasını size verecektir. Bu arada bir bekleme süresi olacak. Bu süre zarfında telefon gereksiz dosyaları silecektir.amen temizlenmiş olacaktır. her seferinde ne kadar arttığını kontrol edebilirsiniz. zaten bir süre sonra bellekte yer açılmamaya başlayacaktır. 


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 01:38

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir