iPhone kalan batarya ömrünü görme

media 3728

Akıllı telefonlarda kullanıcıların yaşadığı sorunların başında şarj gelmektedir. iPhone bu sorunu çözebilmek için bazı tedbirleri yeni güncellemeler ile alarak pil ömrünü uzatmaya başladı.

teknik destek

Günlük hayatta telefon vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ancak kimi zaman şarjı biten telefonlar sorun haline gelmiştir. iPhone buna çözüm olarak tedbir almak içinde iPhone özgü iPhone kalan batarya ömrünü görme kısmını oluşturmuştur.

Peki, kalan batarya ömrüne nasıl bakılır?

Öncelikle iPhone parmak izi veya kilit kodu varsa o girilerek kilit açılır. Daha sonra karşımıza çıkan menü kısmından ayarlar butonu bulunur. Ayarlar menüsüne tıkladıktan alt alta yazan kısımlardan pil kısmı seçeneğine girilir. Bu kısımda pil yüzdesi, düşük güç modu, yüksek parlaklık ve pil sağlığı bölümleri mevcuttur. Buradan pil sağlığı kısmına tıklanır. Açılan sayfada maksimum kapasitenin karşısında yüzdelik kalan batarya ömrünü görmek mümkündür.

Neden batarya ömrü önemlidir ve neler yapmalıyız?

Pilinizin sağlığı azaldıkça en yüksek performansı sunma yeterliliği de azalır. Bu da bizim yaşam seviyemizi düşür.

Bunu düzeltmek veya en aza indirmek için;

  • Ayarlardan otomatik parlaklık açılabilir.
  • Ekran parlaklığı en az seviyeye indirilir.
  • Hareketli duvar kağıdı seçimi yerine sabit duvar kağıdı seçimi yapılabilir.
  • Bluetooth butonu kapatılabilir.
  • 4G/3G’yi kapatılabilir.
  • Wifi aktifliği kapatılabilir.
  • Uygulamalara ve mail kullanımına daha az bakmaya özen gösterilebilir.
  • iPhone kullanırken pil ömrü uzatmak için yukarıdaki maddeleri deneyerek ömrünü uzatabiliriz. Böylelikle günlük yaşantımızın kalitesini az da olsa arttırıp şarjsız kalmaların önüne geçmiş oluruz.

iPhone kalan batarya ömrünü görme


Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 22:10

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın