iPhone kamerasında QuantumFilm dönemi

Apple, ilerleyen zamanda iPhone cep telefonlarda yeni kamera teknolojisini kullanacak. Bu teknolojinin adı QuantumFilm. Bu teknoloji nano ve kuantum parçacıklarından oluşmakta.

Andronova

Apple, kamera sensörleri alanında önemli bir şirketi bünyesine katmıştı. InVisage Technologies adlı şirket, kamera alanında çalışmaları ile bilinmekte.

InVisage, ışığı çok iyi yakalayabilen ince yapıya sahip kamera modülü çalışmaları ile iPhone telefonlara büyük katkısı olacak QuantumFilm‘ i üretecek.

Yeni ürünle hem daha doğru renk üretmesi, daha fazla foton algılaması ve fazlaca elektron depolamasına imkan sağlayacak.

iPhone kamerasında QuantumFilm dönemi

iPhone kamerada QuantumFilm

Yeni sensör teknolojisinde önemli bir buluş olan QuantumFilm aynı zamanda iPad’ ler içinde gelebilir.

Apple, yaptığı atak kamera çıkıntısının daha az gözükmesini sağlayacak çalışmalara imza atacak. Aynı zamanda daha kaliteli sensörler üratecek. 

Not olarak bu buluş ışığı absorbe etmede kullanılan malzeme kuantum ve nano parçacıklardan üretilmiştir. 


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 01:23

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın