iPhone’ umu bul nedir nasıl kapatılır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple, iPhone cep telefonlarda iCloud ile ilgili bazı işlemlerde ve daha önce telefonun yedeğini aldıysanız ve veriler silindi ya da yazılımsal bir sorunla karşılaştıysanız alınan yedeği geri yüklemek istiyorsanız eğer telefonunuzun iPhone’ umu bul özelliği açıksa bu işlemleri yapamazsınız. Haberimizde iPhone’ umu bul nedir ve iPhone’ umu bul nasıl kapatılır detaylarına yer verdik. Yazı sonunda farklı bir haberimizde görsel anlatımla da iPhone’ umu bul özelliğini kapatabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone’ umu bul nedir

iPhone’umu bul uygulaması Apple’ın ürettiği cihazlara sunduğu bir koruma programıdır. iPhone cep telefonlarının yanı sıra iPad, Mac, Apple Watch gibi cihazlar içinde çalışmakta. Bu uygulama sayesinde cihazınız çalındığında cihazınızın konumunu bulabileceğiniz gibi içerisinde bulunan bilgileri de koruma altına alabilirsiniz.

Haritada konum bulma, cihazı bulmak için cihazın sesinin çalmasını sağlama, cihazı kayıp moduna almak ve kilitleme, cihazınızda bulunan kişisel bilgileri uzaktan silme gibi özellikler sayesinde bu uygulama cihazınızın tamamen korunmasını sağlamakta. Uygulama cihazları kullanırken oldukça yararlı olmakta. Ancak cihazları başkasına verdiğinizde bu uygulamayı kapatmak isteyebilirsiniz. Bunu için iPhone’umu bul nasıl kapatılır adımlarını izlemeniz gerekir.

iPhone’ umu bul nedir nasıl kapatılıriPhone’ umu bul nedir iPhone’ umu bul nasıl kapatılıriPhone’ umu bul kapatma

iPhone’ umu bul nasıl kapatılır

Uygulamayı devre dışı bırakmak içinse bazı adımları izlemeniz gerekmekte. Apple kimliğiniz ile iCloud.com adresine giriş yapmanız gerekli. Daha sonra iPhone’umu Bul uygulamasını seçin. Karşınıza çıkan ekranın üst kısmında Tüm Aygıtlar seçeneğini seçin. Bu ekrana ulaştığınızda karşınıza aygıtlarınız çıkacaktır. iPhone’umu bul uygulamasını kaldırmak istediğiniz cihazı seçtikten sonra Hesaptan Çıkar’ı seçmeniz yeterlidir. Bu ekrandan isterseniz cihazlarınızı da silebilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemler sonrasında Apple kimliğinize kayıtlı olan cihaz sizden çıkacak ve takip edemeyecek, içerisindeki bilgileri yönetemeyeceksiniz. Bu nedenle cihazı silmeden önce iyi düşünmeniz gerekir. İkinci el telefon satışlarında veya cep telefonunuzu yakınınıza verdiğinizde bu uygulamayı yaptıktan sonra telefonu alan kişi kendi Apple kimliğine giriş yaparak bu cihazı kendine tanıtabilir ve iPhone’umu bul uygulamasını tekrar aktif ederek kullanabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone’ umu bul nasıl kapatılır resimli anlatım detaylarına aşağıda yer alan ilişkili haberlerden ulaşabilirsiniz.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak