iPhone posta gönderilemiyor gitmiyor smtp hatası

iPhone posta gönderilemiyor sorunu yaşayanların şu an sadece sizde bu problemin olduğunu düşünmeyiniz. Çok sayıda kişiye sorunuz ve buna göre yol izleyin.

Andronova

iPhone posta gönderilemiyor “smtp.gmail.com giden sunucusuna bağlanma başarısız oldu. Mail hesapları için ek giden posta sunucuları, ayarlardan, hesaplar ve parolalar bölümünde ayarlanabilir” hatasını alanların çoğunda bağlantıyla alakalı, şifre ve geliştiriciyle ilgili bir sıkıntının olabileceğini belirtelim.

Apple, 3 aydır sık sık güncelleme yayınlamakta ve önemli ölçüde sorunlar yeni yeni düzelmeye başladı. Şarj sorunu sanki hala var gibi duruyor. Geçenlerde mail tarafında bir sorun yaşadık. iOS mail uygulamasında gelen e-postaları kontrol ederken hata mesajı ekran geldi ve aynı sorun e-posta göndermek istediğimde de devam etti. 

iPhone smtp.gmail uyarısının çıkmasının farklı nedenleri olabiliyor ve bizde sorunun çözümü basit oldu. Telefonu kapattık ve açtık bu kadar basitti. 🙂

iPhone posta neden gönderilemiyor

Bizdeki olan sebep sistemde yaşanan uzun süre açık kalma ve yer az kalması. Arada birde olsa telefonun kapatılarak 1-2 dakika bekletip açılması her zaman yarar sağlayacaktır. Ama sizdeki sunucusal problemlerden çıkıyor olabilir ve iPhone kullananlarla görüşmenizi öneririz.

  • Telefonda yer olmaması.
  • Cihaz tarihinin yanlış ayarlanması.
  • Yeni çıkan iOS sürümünü yükledikten sonra görülmesi.
  • Aşırı donanım tüketimi.
  • Mail parolasının değiştirilmesi.
  • Mail kurulum ayarlarındaki yanlış yapılandırma.
  • Açık olan başka uygulamanın sorun çıkarması ya da başka bir mail uygulamasının arka planda kullanılması.

Bu liste bu şekilde uzayabilir. Bizim ilk önerimiz cihazın yeniden başlatılması. Sonra farklı bir internetle denenmesi ve son olarak uyarıda işaret edilen ayarların kontrol edilmesi. Gönderilen e-posta içeriğinde sorun varsa ditmeye çalışırken bir hatayla karşılaşmanız normal olabilir. Büyük dosyalarda veya virüs içerikli dosyalarda yine bir engelleme yapılabilir.

iPhone posta gönderilemiyor hatası

Ayarlar > Mail bölümünü kontrol ediniz.

Birde ayarlara girip “Parolalar hesaplar” sonra “Gmail” dokunup gerekli düzenlemeleri yapınız. Ya da ekli mail kaldırılıp tekrardan eklenmesini öneriyoruz.

posta gönderilemiyor iphonee-posta gönderilemiyor hatası

  • Aşağıdaki hesap sil kullanılarak yeniden oluşturulması gerekebilir. Birde tarayıcıyla hesabınıza erişiminiz var mı diye kontrol ediniz.
  • Diğer bir önerimiz Gmail’ in uygulamasını telefona kurun ve bunun üzerinden erişim kontrollerini yapınız.

iphone e-posta gönderilemiyor sorunuiPhone smtp.gmail hatası


Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 15:59

Andronova