iPhone şarj erken bitiyor

Apple iPhone şarj erken bitiyor telefonun şarkı erken tükeniyorsa bunun nedenlerini analiz ederek çözüme ulaştırabilirsiniz. Eğer batarya kaynaklıysa ve yeni batarya alacaksanız aynı hataları yapmazsınız.

Andronova

Cep telefonlarda şarj erken bitiyorsa veya pil şarj seviyesi yüksek ve bir anda aşağı iniyorsa genel nedeni telefonu düzensiz şarj edilmesi ve yan sanayi şarj cihazların kullanılması. Şarj bitmeden telefonu şarja takmamanız önerilir. Her bir bataryanın belli bir şarj etme ömrü var. Örnek 3000 kez gibi.

Bir batarya ömrünü tamamlamak üzeriyse ya da sorun varsa tamamen şarjı bitirmeden şarja takılması gerekiyor. Eğer telefonun şarjı tamamen bitti ise artık şarj olmayabilir. Telefonun ekranında şarj simgesi çıkar ama şarj olmaz. Örnek iPhone‘ da sadece şarja tak ya da pil uyarısı verir. Öneri minimum şarj seviyesi %5 olması.

iPhone telefonun şarjı erken bitiyor

Batarya erken bitiyor sorunu: iPhone batarya erken bitiyor, şarjı kendiliğinden bitiyor diyorsanız şayet GSM İletişim teknisyenleri aracılığıyla bu problemlerin nedenleri ve çare yöntemleri paylaşılmıştır. Tüm bataryalarda yaşandığı gibi İphone mobil cihazların bataryasının da bir kullanım ömrü olmaktadır. Akıllı telefonunuzu ilk satın alındığında şarjı uzunca bir müddet (Mesela 24 ile 48 saat aralığı) gittiğinde kullanım sayısından başlayıp zaman geçtikçe bu müddet kısalır. Örnek verilecek olursa 300 kullanımın ardından bu müddet bir kaç saat dilimine dek düşmekte. Dolayısıyla bataryanın dolma sayısının aksine orantılı bir biçimde şarj dayanma süreci de zaman ilerledikçe azalır.

Batarya şişmesi sorunu! iPhone mobil cihazlarda karşı karşıya gelinen bir başka problem ise bataryanın şişmesidir. Mobilin çok fazla ısınması neticesinde veya kullanım yanlışlarından ötürü batarya şişmesi yaşanabilir. Bu problem direkt şekilde şarj müddetini tesir etmekte ve bataryanın tükenmesine neden olur. Batarya şişmesi benzer esnada anakart ile ekrana bası uygulayarak daha fazla tahribatların oluşmasına neden olabilir. Cihazınızda batarya şişmesini fark etmek adına mobilin profesyonel bir Apple teknisyeni aracılığıyla açılmasıyla kontrol edilmesi gerekir. Doğal olarak şişme çok ise kasada belirgin şişlik gelişebilir ve ekranın kasa bölümünden ayrılmasına neden olabilir.

iPhone şarj erken bitiyor

Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması

Özgün olmayan şarj aletinin değerlendirilmesi şarjın kısa süre içinde bitmesine etkili faktörlerden biridir. Apple’ın akıllı cihazlarına hususi şekilde üretimde bulunduğu şarj aletlerinde değerlendirdiği amper ölçüsü ve teknolojisi ortadadır. Araba şarj aletinin ve özgün olmayan şarj aletinin değerlendirilmesi batarya ömrünü azaltan ve şarj müddetini azaltan faktörlerden biridir.

Andronova