Kapatılan Facebook hesabını açmak kaç gün sürer

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Kapatılan Facebook hesabını açma işlemlerinde dikkat edeceğiniz önemli notlarımız olacak. Belki tek yapabileceğiniz işlemi satır aralarında bulacaksınız. Tabi hesap kapatılma nedeni kural ihlali değilse!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kapatılan Facebook hesabını açma itirazı için başvuru adresinin olduğunu duyuralım. Doldurulması gereken form için hangi iletişim kanalını kullanmanız gerekiyor sizlere resimli anlatım ile göstermeye çalışacağız. Hesabın açılması kaç gün sürer gibi soruların cevabının net olmadığını söyleyelim. Verilen günler tahminen paylaşılıyor. Daha önce yapılan başvuruların dönüşlerine göre orta bir gün sayısı veriliyor.

Hesabı İngilizce olan veya farklı bir dilde tarayıcıyı kullananlar için gelen uyarı “hesabın kapatıldı” for mare information, was disabled by mistake… şeklinde bir mesajla geliyor.  Sonra “Go to help center” ve “Download your information” yani yardım merkezine bakmanızı ve bilgilerinizi indirmenizi söylüyor. 

Hesap neden kapatıldı?

Facebook hesabı neden kapatılır ilk önce buna değineceğiz. Çoğunlukla kural ihlali nedeniyle ve yapılan şikayetlerin sonucu uygun görülürse hesap kapatılır. Peki kapatılan hesap geri açılabilir mi?

Bazıları kapatılan hesapları açıyoruz veya açarız gibi cümleler kullanıyor. Hiç bir kimse buna garanti veremez. Nerede çalıştığı hiç önemli değil. Bir zaman mavi tik ve kapatılmış hesapları açma için reklam yapanlar oluyordu. Bu kişiler garanti veriyor ve ücret karşılığında yaptıklarını belirtiyor. Peki garanti oluyor mu?

Bize göre Nasrettin Hoca misali ya tutarsa…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • İptal edilen hesabın açılabilmesi için gerekçeler çok önemli. Kafadan atılmış olmamış bir nedeni üretmek isze bir çözüm sağlamayacak
  • Facebook vereceğiniz gerekçenin ispatını ister
  • Yanlış bir işlem sonucu ile kapatıldı ise açıklayıcı bir dille itiraz formunun doldurulması gerekiyor
  • Hesabınız çalınıp ve kapatılmaya giden süreç için inceleme başlatabilirsiniz

Kapatılan Facebook hesabı açılabilir mi

Hiç bir işlemin garantisi yok. Kapatılan hesaplar nasıl açılır diyenler yazımızdaki örnek işlemi uygulayabilir. Eğer destek talebine bakan kişi veya kişiler uygun görürse geri dönüş yapar ve yapılması gereken bir işlem varsa iletir. Kuralın boyutuna göre insiyatif alır veya almaz. Açılamayacağını ve kuralın yazdığı bölümün url’ sini paylaşabilir. Tam tersi açılması uygun görülürse yapmanız gerektikleri yazarlar.

Yapılan işlem bir ümit hesabın açılmasını sağlayabilir. Eğer kullanıcı kendisinden eminse ve hesabın kapatılmasını gerektirecek bir şey yapmamışsa kesinlikle önerimiz olan başvuruyu yapmalı. www.andronova.net

Hesabı kapatma gerekçesi bazen kişinin e-posta adresine gönderiliyor. Bazıları hesaba kayıtlı mail hesabının şifresini bilmediklerinden ve girmediğinden bilemiyor. Bazende kullanıcı bilgilerini girdiğinizde ekrana kapatılma nedeni yazıyor.

Kapatılan Facebook nasıl açılır?

Öneri olarak iki adresten talep göndermenizi önereceğiz. Bunlardan biri kapatılmış olan hesabı açmak için direk adresi ve diğeri ise Facebook ile iletişime geçilebilecek adreslerin bulunduğu başka bir haberimiz.

Birinci adreste sizden istenilen hesaba girerken kullanılan telefon numarası ya da mail adresi. Sonra kimliğinizde yazan tam adınız ve dosyaları seç butonuna tıklayıp kimliğinizin ekran görüntüsünü eklemeniz. Diğer verdiğimiz bizim hazırladığımız çoğunlukla kullanılan iletişim bilgileri. Burada sorun bildirme ve doğrulamada kullanılan adreslerle sorununuzu yazıp yardım isteyin.

Uygun görülürse bunlardan biri için kayıtlı e-posta adresine dönüş yapacaklardır. Şu an başvuru yaptınız ve bir kaç gün beklediniz ve geri dönen olmadı ise tekrardan aynı işlemi yapınız.

Kapatılan Facebook hesabını açma 2020
Hesabım kapatıldı hatası

İtiraz formu doldurma

Kapatılan hesap dönüşü için sizden belki kimlik görüntüsü istenebilir. İnceleme başlatılır bir kaç gün sonra veya bir iki hafta sonra dönüş sağlanır. Neden bu kadar sürüyor derseniz nedeni yoğunluk durumuna bağlı. Bu işlem facebook geçici kapatılan hesabı açma işleminde de kullanılmakta.

Aşağıdaki itiraz URL’ si ile başvuru yapıldıktan sonra tahmini 1 hafta geçtiğinde hala geri dönüş olmadı ise o zaman tekrardan başvurunuzu yenileyiniz. Baktınız hala aynı şekilde devam ediyor, önce başka benzeri formları birde deneyelim ve sonrasında e-posta olan destek kanallarını zorlarsınız.

Üç olasılığın karşınıza çıkmasını bekliyoruz. Birincisi olumsuz bir geri dönüş yapılması, ikincisi olumlu ama sizden bir şeylerin talep edilmesi ve üçüncü olan ise hiç yanıt gönderilmemesi. Son yazdığımız sık olmayan ama gözden kaçma olasılıklarında aklımıza gelen nedendir. Tabi katı bir nedenden dolayı işlem yapılmış hesap için bir dönüş yapılmama durumu da mümkün.

Hangi durumlarda kapatılan hesap geri açılır?

Net olmayan ama çoğunlukla benzer sorunlardan dolayı kapatılan hesaplarla karşılaşıyoruz. Bazen eksik bilgilerden dolayı hesabın kapatıldı şeklinde mesajla uyarı ekrana geliyor. Ve şöyle “hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, yardım merkezini ziyaret edin veya gidin” şeklinde çıkabiliyor.

  1. Birileri sizi haksız yere şikayet ettiğinden dolayı hesabınız belki geçici olarak kısıtlamaya uğramış olabilir.
  2. Hesap dondurmadan sonra hesap kapatıldı yazısı çıkma olasılığı var. Bir dönem sistemdeki bir aksaklığın buna neden olduğunu söyleyelim.
  3. Çok fazla bilgi değişikliğinden dolayı şüpheli durumlara düşülmesi.
  4. Şüpheli davranış algısının farklı sebeplerde çıkması.
  5. Sizin dışınızda başkaları tarafından paylaşılan uygunsuz içeriklerin itirazı ve olumlu görülme olasılığı.
  6. Hesap çalındığından dolayı yapılan kural ihlallerinin veya kişinin kapatmasından dolayı yardım talepleri.
Kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır
Kapatılan Facebook hesabını açma

Özetlemek gerekirse, haksız yere yapılan her şeyden dolayı bir itiraz formunun bulunduğunu ve haklı gerekçenizi belgeleyerek talep oluşturmanızla bir ihtimal hesabın geri açılacağını düşünüyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir