Kırmızı Nokia Lumia 1520 Göründü

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Nokia 22 Ekim’ de Abu Dabi’ de bir tanıtım organizasyonu planladı ve bunu bazı basın mensuplarına güzel bir davetiye göndererek bu etkinliğe çağırdı. Gelen haberlere göre Nokia, 5 farklı cihazı bizlere sunacak gibi görünüyor. Bunlardan biri Lumia markası altında sınıflandırılacak 10,1 inç boyutunda bir tablet, bir akıllı saat ve birde Phablet sınıfında 6 inç boyutundaki Lumia 1520 olduğunu biliyoruz. Diğer cihazlar yada aksesuarlar ile ilgili şu anda kesinleşen bir bilgi olmasa da bu ürünlerin tanıtılacağı dedikodusu aldı başını gitti.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Lumia 1520 modelinde her amiral gemisi telefonun vazgeçilmezi Snapdragon 800 işlemci var. Adreno 330 grafik birimi ile 2 GB Ram ise artık olmazsa olmaz donanımlar, 32 GB hafıza desteği ise 16 GB versiyonlarının tarihe gömüldüğü bir ortamda gayet mantıklı bir çözüm olmuş. 6 inç boyutunda Full HD ekrana sahip Lumia 1520′ in (ki bu ekran ile  Nokia Full HD ekrana sahip ilk Windows Phone modelini satışa sunmuş olacak), 20 mega piksel boyutunda Carl Ziess lens ve Prue Wiev teknolojisi ile zenginleştirilmişte bir kamerası olacak.

Donanım olarak oldukça tatmin edici olan telefonun yazılım anlamında ne sunacağını Windows Phone telefon kullanıcıları az çok biliyordur ama hiç Windows Phone deneyimi olmayanlar için şunu belirtmekte fayda var. Gelişmekte olduğu her fırsatta dile getirilen Windows Phone işletim sisteminin kamera özellikleri ile öne çıkan telefonları olan Lumia 1020 ve Lumia 1520 modeli için bile kamera özelliklerini kullanabileceği 3.parti yazılımları maalesef yok. Halen İnstagram gibi bir uygulamanın bile yer almadığı bu işletim sisteminin geliştiricilere daha fazla destek vermesi gerekiyor. Çektiğiniz mükemmel bir fotoğrafı editlemek (düzeltmek) istediğinizde Windows Market tam bir hayalet kasabaya dönüyor. Bu durumda kullanıcıların Windows Phone işletim sisteminden uzak durmasına sebep oluyor. Microsoft’ un Nokia’ yı satın alması ile Microsoft’ un nasıl bir yol çizeceği ise merak konusu. Güney Amerika ülkelerinde büyük bir satış grafiği yakalasa da bu grafiği ucuz telefonları Lumia 520 modeli ile yakaladı. Bakalım üst düzey telefonların savaşında Nokia’ da son 2 telefonuyla yer edinebilecek mi?

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir