LG, Diğer Cihazlarına G3’ün Bazı Özelliklerini Getirmeyi Hedefliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Amiral gemisi G3’te yeni bir kullanıcı arayüzü sunan LG yaptığı açıklamayla UX isimli yeni arayüz ve beraberinde gelen birçok özelliği orta düzey tüm mobil cihazlara getirmeyi hedefliyor. LG’nin mobil bölümünden sorumlu başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park yaptığı açıklamada G3‘te yer alan UX özelliklerinin orta düzey akıllı telefonlar ve tabletlere sunulacağı ve bu kategoride yer alan tüm mobil cihazların standart (tek tip yapmak) hale getirileceğini belirtti.

teknik destek

LG’nin G3 dışındaki diğer mobil cihazlara sunacağı yeniliklerden biri, “odaklanma ve çekme” şeklinde iki adımlı kamera çekim modu yerine geliştirilen ‘’dokun ve çek’’ özelliği olacak.

Kullanıcılara basit bir el hareketiyle ( jestle) kolay ve bulanıksız selfie çekmelerini sağlayan LG’nin “Elle çekim özelliği de yine LG’ nin diğer cihazlarına sunulacak işlevlerden biri olacak. LG’ nin standartlaştırmaya çalıştığı başka bir özellik ise “Akıllı Klavye”. Tekrar boyutlama özelliği olan bu klavye kullanıcın ne yazdığı otomatik olarak algılar ve SwiftKey tarzında olduğu gibi tahmin kelimeleri gösterir.

Şirket, G3’te yer alan özelliklerin LG G2 gibi son nesil cihazlara uygulanıp uygulanmayacağı konusuna henüz bir açıklık getirmedi, fakat orta seviye cihazlarda yer alan tüm bu özelliklerin LG G2 ve son nesil modellere de sunulması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir