LG G2 ilk 4 Ayda Kaç Adet Sattı?

Andronova

Yılın ikinci yarısında tüketicilerin beğenisine çok sayıda amiral gemi modeli sunuldu. Bunlar arasında en heyecan verici modellerin başında ise LG G2 geliyor. Neredeyse sıfır çerçeveye sahip 5.2-inç boyutunda True HD-IPS + LCD ekranla donatılan telefonda fiziksel butonlar cihazın arka bölümüne konumlandırılacak oldukça cesur bir tasarımın altına imza atıldı.

2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alan LG G2’de 2GB RAM yer alırken, 3.000mAh kapasiteli batarya ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera LG G2’de dikkat çeken diğer özellikler olmuştu. Tüm bunlara ek olarak rakiplerine oranla agresif bir fiyattan piyasaya sürülen LG G2’de ilk çeyrek satışları açıklandı.

Güney Koreli meşeli Asia Today, LG G2’nin satışından itibaren ilk 4 aylık satış raporunu okuyucularıyla paylaştı. Bu dönemde 2.3 milyon LG G2 satışı gerçekleşirken, Güney Koreli üreticinin belirlediği hedef ise 3 milyondu.

Söz konusu zamanda diliminde sadece Güney Kore’de 600 bin adet G2 satıldı. Yılın ilk yarısında LG’nin amiral gemisi görevini üstlenen G Pro modeli ise aynı süreçte 540 bin adet satmayı başarmıştı. LG, G2 modelini kullanıcılara sevdirmek için önemli bir pazarlama bütçesi hazırlamasına rağmen satışların beklentilerin altında kalması hayal kırıklığı olarak değerlendirilebilir fakat geçtiğimiz yıla kadar ürün sonrası destek noktasında kötü bir sicile sahip olan LG için 3 aylık zamanda diliminde sadece bir cihazda 2.3 milyon satış rakamına ulaşması farklı bir açıdan önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.  LG G2’nin Noel tatilinde nasıl bir satış performansı sergileyeceği merak edilen gelişmelerin başında geliyor ve bir sonraki çeyrekte bu rakamı öğrenmiş olacağız.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir