LG G2 Wi-Fi bağlantı hatası nedeni ve çözümü

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android cep telefonunda kablosuz internet bağlantısı yapmamıyorum bağlantı yapılamadı sorunu. LG G2 modellerinde yaşanan wifi bağlantı hatası çözümü bu haberimizde…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

LG markası Kore’nin gözde markalarından biridir. Ülkemizde de telefon sektöründen bilgisayara hatta beyaz eşyaya kadar bir çok alan da ürün satmaktadır. Bu ürün yelpazesinden de anlaşılacağı üzere LG markası dünya çapında ürünler çıkartan marka değeri yüksek bir firmadır. Bu firmanın ürettiği telefonlarda amiral gemisi konumunda olan G serinde yaşanan bir soruna bu haberimizde çözüm bulacağız. LG G2 modelinde internet bağlantısı yapmak isteyen kullanıcılar bazı hatalar ile karşılaşmışlar. Tabiki bu hata başlığımızdan da anlaşılacağı üzere wifi bağlantısı yaparken orta çıkmaktadır. Bu wifi hatasını nasıl çözüme kavuşturabiliriz. Bunun için iki farklı önerimizi aşağıdaki başlığımız altında bulabilirisniz.

LG  G2 wi-fi bağlantı hatası nedeni ve çözümü

LG G2 Wi-fi kablosuz bağlantı hatası çözümü

LG G2 modelinde yaşanan wifi bağlantı hatası çözümüne dair önerilerimiz şunlardır;

  1. Telefonunuzdan kaynaklı bu sorunu yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken bu sorunu çözüme kavuşturmak için telefona hard reset atmanız gerekmektedir. Bu işlem de dikkat etmeniz gereken bütün verileriniz silinecektir. Bundan dolayı silmeden önce bilgilerinizin yedeğini almanız gerekmketedir.
  2. Eğer telefonunuzda her hangi bir sorun bulunmuyorsa wifi bağlantısı gerçekleştirdiğiniz modem ile ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunu çözüme kavuşturmak için ise modeminizi kapatıp açınız. Eğer çözüm olamdı ise modeme reset atınız. Daha sonra wifi ağına bağlanmaya çalışınız.
  3. Modem arayüzünden şifreleme ve kanal ayarlarını değiştirebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 09:03

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir